Nelekejte se, prosím…

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Nastal den D a dlouho slibovaná a ještě déle potřebná zásadní úprava webu je tu.  Nelekejte se, není to rozbité…

Píšu tento článek s několikadenním předstihem, proto jen odhaduji, za jakého stavu VD ho budete číst. V tuto chvíli je všechno důležité pro velkou změnu už připravené, dokolečka testuju a dolaďuju, co se dá.

Uvedení všech změn do ostrého provozu bohužel nedokážu realizovat na pár kliknutí, během dne se tedy dají očekávat různě dlouhé výpadky. Zároveň všechny části webu zřejmě minimálně během dopoledne (ale pravděpodobně to všechno donastavování zabere ještě víc času) nemusí být plně funkční. Můžete při procházení webu narazit na různé prapodivné chybové hlášky.

vasedeti-cz-rezim-udrzby

Je dost pravděpodobné, že podoba webu, kterou právě v tuto chvíli vidíte, není ještě definitivní. Až budu mít pocit, že vše, co mělo být nastaveno a zprovozněno, bylo opravdu nastaveno a zprovozněno, dám vám vědět. Pak budu trnout a netrpělivě vyhlížet všechny vaše reakce.

Na zítřek je připravený další článek, ve kterém se dočtete o nejzásadnějších změnách na VD. Vizuální stránku věci popisovat nebudu, zaměřila jsem se na funkční stránku webu, abyste se tu v novém co nejsnáz zorientovali a zbytečně nepátrali po tom, co tu už třeba vůbec není.

Doufám, že vše proběhne bez větších zádrhelů a že připravené změny budou k užitku nejen samotnému webu, ale především vám, pro které je určený.

Děkuji za držení pěstí i palců, zatím ještě nepouštějte…

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (15 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Ona je každá větší změna sázka do loterie. Jeden šok s nemalými důsledky na VD proběhl před 7 lety, i proto jsem z toho tentokrát měla docela obavy, proto jsem se snažila aspoň trochu stálé čtenáře na tu změnu připravit. Zároveň jsem každou větší úpravu hodně dlouho zvažovala (na některé změny nakonec nedošlo, jiné jsou ve finále větší, než byla původní myšlenka).
  Myslím, že se to ukáže během příštích týdnů, co všechno tahle změna přinese. Z prvních dnů si troufám odhadovat, že by to nemusel být propadák…

 • starychrestys

  V první chvíli jsem se obával, aby to nedopadlo jako např. s Meredit nebo Perlorodkama, to byly také weby s fajn komunitou stálých návštěvníků, ale proklamovaná změna se v praxi změnila na sprostou vraždu. Tady k tomu naštěstí nedošlo, na modernizaci si všichni zvykneme – někdo rychleji, někdo pomaleji, ale za pár týdnů si nikdo ani neuvědomí, že to někdy bylo jinak. Hlavní je obsah.

 • Petra Vymětalová

  Děkuju za všechny příznivé reakce a doufám, že vám to zvykání půjde snadno. Měla jsem z toho dost obavy, protože poslední měsíc jsem nad novou verzí webu strávila tolik času, že některé věci se mi v ní už teď dohledávají líp než v té původní, takže jsem ztratila odhad, jak to můžou vnímat ostatní.

  Peťko, přehled nových článků vidíš na hlavní straně v té první mřížce – jsou tam 4 nejnovější články a když klikneš na šipku v levém horním rohu největšího obrázku, zobrazí se dalších 6 článků.
  Další možnost je kliknout v hlavním menu na Magazín, zobrazí se ti vlastně archiv článků, kde je taky všechno řazené od nejnovějších po nejstarší.
  Nové komentáře u článků se zobrazují v pravém sloupci všech stránek kromě speciálů a hlavní strany – nahoře je banner, pod ním 3 nejnovější články a pak poslední komentáře.

 • Peťka

  Skvělá práce, povedlo se to moc hezky. Vzhled i úpravy se mi líbí. Co mi bude asi dělat problém je sledování nových článků. Dříve stačilo zarolovat po stránce a hned jsem viděla všechny nově vydané články. Nyní se články všelijak střídají a nemám v tom hned jasno. Nic z původního mi nechybí, uvítala bych jen výpis komentářů na články, ten mi bude asi chybět. Jinak parádní práce!

 • Teda Peti, to je změna o 1000%. Vypadá to pěkně, jenom si budu na nový vzhled VDček zvyknout. Klobouk dolů 🙂

 • mura

  Moc se mi to líbí v novém kabátě,akorát si musím zvyknout,ale to chce čas,jinak smekám-.

 • gabulka73
  gabulka73

  Vypadá to dobře, povedlo se!

 • Petra Vymětalová

  Kyller, děkuju 😉 Byla to včera chvílema bojovka, ale nakonec to snad dobře dopadlo 😉
  Podrobné info k novému webu je v článku http://www.vasedeti.cz/tipy-a-rady/co-kde-a-jak-na-vd/novem-seznamte-se/

 • No teda, to je změna. Vypadá to ale moc pěkně. Peti, klobouk dolů.

 • Petra Vymětalová

  Tak přihlášení se konečně podařilo zprovoznit i s možností editace účtu. Ale myslím, že ho v současné verzi spíš nevyužijete, není nijak zásadně potřeba.

  A rovnou hlásím, že jádro celé proměny je hotové a u mě se tváří i jako plně funkční. Ještě je potřeba dost věcí doladit a taky počítám s tím, že se ještě některé mouchy teprve objeví, suma sumárum ale už MÁME PŘESTĚHOVÁNO!

 • Včera jsem tady byla a vše bylo po starém. Dnes nakouknu a ejhle. Vůbec to není špatné, ale asi si na nový vzhled budu muset zvyknout. Už se těším, až budou úpravy dokončené. Držím palce, ať to vše hladce proběhne. Jediné, co zatím postrádám je přihlášení na web.

 • mura

  děkuji moc za radu-značím G

 • Petra Vymětalová

  muro, zatím označ G 😉

 • mura

  Je to pro mě něco nového,než se zde vyznám.Chtěla jsem poprosit o přeložení do češtiny- G — Suitable for all audiences
  PG — Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
  R — Intended for adult audiences above 17
  X — Even more mature than above

  nevím co mám označit-moc děkuji

 • Petra Vymětalová

  Kdyby se vám zdálo, že tady toho chybí podstatně víc, než jsem předem hlásila v akčním newsletteru, tak se vám to nezdá 😉 Není to ale rozhodně ještě finální verze webu. Další části budou přibývat postupně během dneška.
  Až bude hotovo, dám vědět 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist