Lepší? Horší? Stejné?

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Pokud „Vaše děti“ už nějakou dobu navštěvujete, jistě jste si nemohli nevšimnout změny, ke které došlo 1. dubna. Není to žádný aprílový žertík, na to nás to stálo příliš práce. Tato proměna souvisí s přesunutím celého webu na novou adresu www.vasedeti.CZ. Původně jsme v souvislosti se stěhováním uvažovali o několika úpravách, jak se nám to nakonec vymklo z ruky můžete nyní už posoudit vy sami…


Než dostanete prostor k hodnocení celého díla, dovolte, abych vás po našich stránkách trošku provedla. Nebude to exkurze v pravém slova smyslu, ale ráda bych vás upozornila na několik změn.

 1. Nová adresa – zaměnili jsme koncovku „net“ za české „cz“, aby byla adresa zapamatovatelnější. Po nějakou dobu budou fungovat obě současně a z dřívějšího vasedeti.net budete automaticky přesměrováni na novou doménu. Pokud máte „Vaše děti“ uložené mezi oblíbenými, upravte si odkaz.
 2. Vzhled stránek – na ten nejspíš není třeba extra poukazovat, nebo si snad někdo nevšiml? Grafické úpravy vyplynuly ze snahy o zpřehlednění menu. Rozdělili jsme je do několika barevně odlišných oddělení. Barvám v menu pak odpovídá i ladění jednotlivých rubrik a článků, které do nich patří.
  Kromě menu v levém sloupci, je najdete i v horním barevném proužku, kam jsme umístili odkazy na stránky, přes které s námi můžete nějakým způsobem komunikovat. Některé rubriky mají ještě další nabídku v pravém sloupci, kde najdete přehled všech jejich sekcí.

 3. Pro děti – do oddělení pro děti můžete sami vkládat další říkanky, písničky, pohádky, recepty, náměty na hračky a hry, výtvarné nápady.
 4. KLUBko – pokud se Vám u nás líbí, přijměte pozvání do klubu rodičů! Získáte tak řadu výhod při brouzdání našimi stránkami.
  S novým klubem souvisí i možnost zaregistrovat si libovolnou přezdívku, pod kterou pak budete vystupovat jen a jen vy.

 5. Nové rubriky – několik jich ještě připravujeme (např. Ankety)
 6. Nové soutěže – podařilo se nám získat další sponzory, takže nabízíme další příležitost zahrát si o zajímavé ceny. Přehled všech aktuálních soutěží najdete vždy v pravém sloupci na každé straně. Další soutěže ještě připravujeme.
 7. Komentáře – i nadále najdete výpis nejnovějších komentářů v levém sloupci pod menu, není jich už 5, ale rovnou 10. Uveden však nemusí být nutně název článku, ke kterému komentář patří. Při jeho vkládání máte nyní již možnost sami si jej nazvat, jak se Vám líbí.
  Na vaši žádost (Vando, díky za bezva nápad) můžete celkem snadno poznat, ke kterým článkům něco přibylo od vaší poslední návštěvy, pokud budete alespoň zhruba vědět, kdy jste nás naposledy navštívili. Nad výpisem článků pak jen zadáte příslušný počet hodin a tam, kde je od vaší poslední návštěvy něco nového, bude počet komentářů zvýrazněn červeně. (Automaticky je nastaveno 24 hodin.)

 8. Řazení článků – v archivu článků máte možnost seřadit si výpis podle data, autora nebo počtu přečtení.
 9. Články jednoho autora – zaujme-li vás nějaký příspěvek natolik, že budete chtít vyhledat všechny články od téhož autora, vede na ně od každého příspěvku odkaz.

V případě, že budete zprvu bloudit, doporučuju k čtení článek Jak na to?. Pár informací o „Vašich dětech“ získáte i ZDE.

Na závěr jsem si nechala to nejdůležitější – napište nám, jak se vám „Vaše děti“ v novém (ne)líbí, co vám tu oproti původní verzi chybí či přebývá a co tu i přes všechny úpravy stále postrádáte.
Předem děkujeme za všechny připomínky a sobě, vám i „Vašim dětem“ přejeme, aby se vám tu líbilo a měli jste chuť se mezi nás vracet.
Petra

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Lepší!!!

 • Mě se to jeví více-lépe přehledné.Je to super! Gratuluju Petro

 • Anonymní

  Mamko, velka gratulace, sam bych to lepe nezvladl…Tata

 • Petra Vymětalová

  Kuzu,
  no doufám, že tenhle „jarní“ převlek bude i letní, podzimní a zimní, protože jinak bych z toho asi zcvokla a manžel se se mnou rozvedl:-))

 • Anonymní

  Peti,blahopřeji.Jarní“převlek“ se mi moc líbí.Kuzu

 • Angelina

  Líbí se mi to takhle moc, muselo to dát dost práce, znám to sama z vlastní zkušenosti. Takže jen tak dál.

 • Petra Vymětalová

  Vando,
  podepsat se můžeš buď do textu komentáře, ale dole budeš pořád jako anonymní. Druhá možnost – zaregistruješ se, při vstupu na stránky se přihlásíš a tvoje jméno tam bude automaticky:-))
  Jinak díky za chválu.
  Pokud jde o kurzívu, je to zatím 1:1 :-))

 • Anonymní

  Jé a kam se mám podepsat, to jsem psala já – Vanda.

 • Anonymní

  Týýýý brďo, to je paráááááda. Taky jsem to celé ještě nezkoukla, ale moc se mi to líbí. Gratuluju! Mě ta kurzíva taky vadila, začínám být nějaká pidlooká a tohle se čte líp.

 • Martina 2

  Jeětě jsem je nestihla pořádně celé prozkoumat, ale co jsem viděla je moc pěkné. Povedly se.

 • Mně se nové stránky moc líbí! Věřím, že autorce i čtenářům budou dělat samou radost.

 • Petra Vymětalová

  Ten nápad nepsat komentáře kurzívou vzešle z toho, že to prý tak bylo špatně čitelné.
  Není problém to upravit nazpátek, ale jestli se to někomu špatně čte, nechala bych to raději takto. Ale je to na vás…

 • Anonymní

  Moc pěkné. Jenom ty komentáře mohly zůstat kurzívou.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist