Kdo je nový v KLUBku? …prosinec 2014 a leden 2015

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Protože z prosincových klubkových nováčků na moji prosbu o info do tohoto článku zareagovala jen mojedeti, rozhodla jsem se spojit představení posledních loňských nováčků v KLUBku s prvními letošními. Tady je…

V prosinci do KLUBka vstoupilo celkem 10 nováčků, většina z nich byla na VD skutečně nová (registrovali se v posledních 3 měsících). Jak jsem už psala v úvodu, čas na pár řádků sobě si našla jen mojedeti, které tímto speciálně děkuju 🙂

mojedeti

na VD mě popravdě přivedla soutěž, ale hned mě zde zaujala spousta věcí. Netušila jsem, že existuje něco takového, kde si maminky (i babičky) můžou vyměnit své názory , navzájem si pomoc, kde se můžu podívat, které dětské knížky jsou zrovna vydané atd. Taky mě zaujalo, že se zde věnujete předškolákům a taky, že je zde možnost najít co s dětmi ve volném čase. Je to pro mě opravdu úžasný web. Protože mám vnučky 4 a 7 let, tak zde hodlám i nadále hledat inspiraci. Ještě mám 3 měsíčního vnoučka a tak doufám, že v budoucnu sem budu chodit i kvůli němu.
Zdravím a přeji nám všem na VD hodně spokojenosti. Ještě jednou díky za takovýhle web.

V lednu se KLUBko rozšířilo o 13 nováčků. Některé z nich jste již mohli poznat prostřednictvím projektu Těhotná s VD nebo jejich článků.

Aby odpadlo to „šmarjá, co tam mám psát?“, rovnou jsem nadhodila pár otázek, kterých se mohli naši VD nováčci při psaní chytit. Ptala jsem se:

1. Co tě přivedlo na VD?
2. Jak velké máš děti?
3. Co tě tu v prvních dnech nejvíc zaujalo?
Pokud tvoje práce náhodou souvisí s dětmi, mám ještě otázku č. 4 – co děláš a s jak velkými dětmi jsi pracovně v kontaktu?

… takže tam, kde vidíte v povídání čísla, jedná se o odpovědi na tyto otázky.

HankaManka
Pocházím z vesnice nedaleko Brna, z Telnice. Když mi bylo asi 20, odstěhovala jsem se se svým tehdejším přítelem do domku po babičce do Žatčan. Když jsme se asi po 4 letech rozešli (chodili jsme spolu od 18 let), bydlela jsem tam do svých 30, než jsem se po smíření se samotou seznámila se svým současným manželem. Ten odmítl jít na venkov a já jsem stála před těžkým rozhodnutím. Buď opustím rodinu (a to nemyslím jen rodiče a sestru s její rodinou, ale i dvě tety, které mám velmi ráda) a budu mít konečně svoji rodinu, nebo zůstanu s nimi a možná už napořád. Tak jsem se sbalila a šla. Nutno říci, že s těžkým srdcem. S manželem jsme se brali po roční známosti. Těhotná jsem nebyla, takže nikdo nechápal, proč. Letos v září oslavíme pětileté výročí, takže celkem jsme spolu 6 let. Máme šikovného tříleťáka Toníčka a na konci března mám termín porodu zřejmě druhéhé synka, kterém dáme jméno Václav.
Na VD jsem se přihlásila proto, že mi na starý mail chodily zprávy. Ani nevím, že bych se sem kdy zaregistrovala, ale chodily. Tak jsem jednou jednu otevřela a řekla jsem si – zkusím to. Jsou zde zajímavé články i diskuze. Nemůžu říct, co by mně nejvíce zaujalo, líbí s mi tu všecko :-).
Co dodat…snad, že jsem se vyučila na rodinné škole a pak v pětadvaceti jsem šla dělat kombinované studium na VUT Brno, fakulta chemická. V oboru jsem ale nikdy nepracovala, dělala jsem tři roky ekologa v jedné firmě. Pak jsem nastoupila mateřskou, na které jsem dodnes. Jednou bych chtěla být zaměstnaná jako žena v domácnosti.
Ivacamp
Protože nejsem žádná „spisovatelka“ jsem ráda za otázky a vezmu to podle nich… 🙂
1. stránky VD jsem našla tak nějak „omylem“ na internetu… zaujal mne článek o vánočních úkolech, protože se nás to týkalo…
Jinak je fajn vědět, že i ostatní maminy také mají stejné nebo podobné radosti a starosti, no a přečíst si, jak se s tím vypořádají, je i inspirativní… 🙂
2. Moje děti – občas poklad, občas noční můra – Lucinka 8,5 let, Simonka 5 let.
3. Hodně mě zaujaly návody na tvoření s dětmi a články o školácích.
4. Jsem učitelka v mateřské škole, letos mám nepředškoláky, takže od necelých 3 do 5 let.

Nejvíce času jsem na vašich stránkách strávila, když jsme ještě měli prázdniny… teď už ho bohužel tolik není, ale i tak si sem tam zabrousím a něco počtu.

katkakoKatkaKo
Co mě přivedlo na VD? Ani již nevím, ale již dříve jsem narazila asi na nějaký odkaz či internetové stránky, které mě zaujaly. Popravdě již vůbec netuším. Ale více zajímat jsem se začala až nyní, když mám krapet čas a chvilku si něco přečíst, když dětičky večer usnou. Když píši dětičky, myslím tím 5ti letou princeznu a 2 letého šikulu. Když jsem si začala pročítat postupně články a okukovat, co by se mi líbilo, zaujalo mě toho spousty, ale nejvíce to, jak jsou maminky upovídané, spíše upsané 🙂 Ale asi nejvíce mě zatím zaujal článěk o školní zralosti, jelikož zrovnka toto téma jsme řešili s dcerkou, zda do školy ano, či ne.

A o co se zajímám? Nejvíce o své děti a skvělého manžela. Nesmím opomenu odpočinek, užít si čas pro sebe a také čtení knih, cestovnání, vaření, filmy a spoustu dalšího. Mým koníčkem byla i má práce, dokud jsem nenastoupila na mateřškou a rodičovskou dovolenou. Sice nesouvisela s dětmi, ale milovala jsem papírování. Teď ho také miluji, když papírujeme s Eliškou a Pepčou. Já vyplňuji a děti se postarají o pomalování a pečlivé rozstříhání mých tiskopisů, které pro ně vždy beru (alespoň o jeden kousek) navíc. Dříve jsem jezdila i jako vedoucí na tábory do Nových Hradů u Českých Budějovic, to bylo skvělé!

margitMargit
1. Řekla bych, že náhoda. Tenkrát jsem byla těhotná a sháněla jsem různé informace, které by se mi mohly hodit. A jak u mě jinak než na netu 🙂 A tak jsem narazila i na VD.
2. Mám jednu dceru Valerii, koncem května jí bude osm let.
3. Tak to už si opravdu nepamatuji 🙂
petlu12petlu12
Petra – 36 let
Prodavačka dětského oblečení.
Záliby: moje děti a výtvarné vyžití a výlety s nimi, čtení, kino, divadlo, zahrada a můj plevel :-), vaření a grilování v létě.
Dcery: Anna – 8 měsíců, hodně fixovaná na mě, miluje starší dceru a teprve se tady na světě rozkoukává
Katka – 8 let, šikovná, pořád něco vyrábí, čte, maluje, závodně cvičí aerobik a miluje mladší dceru.
Jinak jsme úplně normální rodinka.
Taťka celý týden pracuje, pak o víkendu sportuje a občas ho přehlasujeme my tři ženy na nějaký nedělní výlet.
Jsem na RD skoro rok a začínám si to teprve užívat.
Mladší dcera pořád plakala, ale teď už je to smíšek, tak se těšíme na jaro a na hřiště a na výlety.
Ráda si ale i zalenoším, zalezu s knihou a nějakou mlskou.Ale toho se mi teď moc nedostává:-)
Takže ve zkratce asi tak.
pivatkopivatko
Bude mi 36let a stal se zázrak a čekám své první dítě, po tatínkovi máme na mimouška přezdívku Pivátko a tak jsem si
dala přezdívku i sem na server Vaše děti.
Na tyto stránky mě upozornila jedna známá neznámá z facebooku, která se zúčastnila nebo jen věděla, to nevím, o prvním projektu Těhotná s VD, který se nedávno konal.
Tyto stránky mě moc zaujaly hned v prvních minutách, ne jen díky plno soutěžím, protože jsem velmi soutěživá, tak jsem je hned všechny odsoutěžila, ale hlavně díky projektu Těhotná s VD, z každé dovolené
či víkendu, nějaké akce a výletu, vždy píšu známým povídání a mám celkem slušné ohlasy, tak jsem si řekla, proč to nezkusit veřejně?
Na tomto serveru mě moc potěšil ohlas adminek, téměř okamžité reakce a odpovědi na moje všetečné otázky a nerozčilování se, když něco napíši špatně a za to jim moc děkuji.
Budoucí taťulda o mém psaní ví, ale je z těch, kdo moc nečte, tak si moje články ještě nepřečetl. Třeba ho někdy k tomu přiměju.
Páá Vaše Pivatko
ZumbaJajaZumbaJaja
Jmenuji se Jari Zumba příjmení není důležité 🙂 a je i 41… jsem mamka 4 dětí: Dominik 18, Vany a Vojta 9let a malá „Muchomůrka“(Eli) 6 a půl, před diagnozou jsem naplno pracovala a žila, po diagnoze je to už horší, ale věřím, že se vše urovná a bude zase dobře… na VD mě přivedl článek o rotavirech, jak si s tím maminky poradily… hledala jsem informace a zde našla :)za což jsem byla nesmírně vděčná… zaujalo mne spoustu věcí… hlavně poradny… kdy mohu aspoň zběžně někoho oslovit s problémem, radou … a pak jako budoucí paní učitelka, vychovatelka tu čerpám spoustu inspirace :)takže proto mě tu máte, protože je tu mnoho zajímavého, vaše Jari Zumba.

Z lednových nováčků na sebe něco nakonec prozradila nadpoloviční většina. Ještě víc mě těší, že většinu výše uvedených přezdívek bude jistě už aspoň trošku znát každý pravidelný čtenář. Naši nováčci jsou tentokrát prostě akční, takže jste na ně již nejspíš narazili někde v diskutárně nebo si přečetli jejich články. Jen tak dál!

Všechny klubkové nováčky tímto ještě jednou srdečně vítám mezi námi. Maminkám zapojeným do některého z letošních VD projektů navíc děkuju za trpělivost, protože většina z nich kvůli mému článku sepisovala info o sobě nadvakrát 😉

PS: Na co byste se nováčků rádi zeptali vy? Ráda svůj minidotazník přizpůsobím 😉

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Marci55

  vítám nováčky,suprově se rozšiřujeme

 • Ivacamp

  Hezky to Petra napsala… 🙂 Ještě teda něco připojím o sobě…. Je mi 32 let, jsem 10 let vdaná (tenkrát se všichni hrozně divili, proč se vdávám, když nemusím.. :-). Bydlíme na pidi vesnici půl hodiny po dálnici od Prahy, takže se tu hezky kloubí příroda a když je potřeba tak velkoměsto.. Já i manžel jsme se tu narodili, tak jsme zůstali… Bydlíme v domku mého otce, máme svojí bytovou jednotku, ale i tak to není nejideálnější… Před těmi 10 lety, když jsme řešili bydlení se nám to zdálo jako super nápad – táta po mamčině smrti nezůstane sám v baráku a nás rekonstrukce nebude stát tolik … no mít tenkrát ty dnešní zkušenosti už bych do toho nešla, ale jak říkávala moje babička, všude je něco… 🙂
  Mezi mé koníčky patří četba, různé výlety po naší vlasti (na cizinu teď nejsou peníze), tanec. A úplně nejvíc se odreaguji s kamarádkami u dobré večeře a sklence vína, takovýto babinec si dopřáváme pravidelně jednou za měsíc a je to úžasné.. 🙂

 • pivatko

  super,zase jsem se dozvěděla něco nového

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist