Zahrajte si o nové, dosud nevydané příběhy Astrid Lindgrenové!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Mají vaše děti rády knihy Astrid Lindgrenové? Tato autorka úžasných příběhů napsala další, které dosud nebyly publikované. A právě o ty si nyní můžete zahrát i v naší soutěži!

Nakladatelství Albatros vydalo třicátou první knihu oblíbené dětské autorky Astrid Lindgrenové s názvem Skřítek Nils. V knize najdou děti osm nových, dosud nevydaných příběhů o dětech a jejich kamarádech z pohádkového světa. Autorka bestsellerů Děti z Bullerbynu, Pipi Dlouhá punčocha nebo Ronja, dcera loupežníka získala přes 70 nejrůznějších ocenění po celém světě, z nichž nejvýznamnější je Cena Hanse Christiana Andersena, která jí byla udělena v roce 1958. Knihy Astrid Lindgrenové byly přeloženy do 70 jazyků ve více než 100 zemích a celosvětově se prodalo přes 150 milionů výtisků.

Astrid Lindgrenová – Skřítek Nils

Osm neobyčejných příběhů o dětech a jejich kamarádech z pohádkového světa.

Skřítkovi, který umí kohokoliv zvětšit či zmenšit, o nudící se princezně, kterou teprve malá holčicka naučí si hrát, nebo o Petrovi, který nevěří na lupiče, ale musí před nimi uhájit babiččin náhrdelník.

Soubor osmi dosud nevydaných nezapomenutelných dobrodružství od Astrid Lindgrenové.

Vychází 4.2.2015 v nakladatelství Albatrosskritek_nils_titulka
Počet stran: 128
Formát: 145×205 – vázaná s laminovaným potahem
Ilustrace: Markéta Vydrová
Pro děti: od šesti let
Cena: 199 Kč

Různorodá vyprávění v knize Skřítek Nils potvrzují, jak důležité je v životě dětí i dospělých mít kolem sebe ty, které máme rádi, mít „spřízněné duše“. A že je třeba pro to i něco udělat.

Astrid Lindgrenová píše mnohdy o zdánlivě obyčejných věcech, ovšem i o tajemných, místy neveselých, jímavých událostech.

Děti podlehnou kouzlu „jejího světa“, rády ho přijmou za svůj, a možná si ani hned neuvědomí, co všechno získaly. I proto se Astrid Lindgrenová stala kamarádkou dětí v mnoha zemích.

Ukázka z knihy:

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat.

Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve světle pouliční lampy. Tolik usilovně je vyhlížel.

U té lampy je vždycky uviděl nejdřív. Maminka většinou přicházela o chviličku dřív než tatínek. Oba mohli samozřejmě přijít, teprve až skončí směna v továrně. Rodiče odešli každý den do práce a Bertil zůstal sám doma. Maminka mu pokaždé připravila oběd, aby se mohl najíst, kdyby dostal hlad. Když přišla domů, dostal večeři.

nils_ukazkaJenže Bertila ani trochu nebavilo jíst samotného. Vůbec to byla strašná otrava, být celé dlouhé dny doma sám a nemít si s kým povídat. Jistě, mohl jít na dvůr a hrát si tam, kdyby chtěl, ale teď na podzim bylo špatné počasí a žádné děti ven nechodily.

Jak se ten čas vleče! Bertil už nevěděl, co má dělat. Hračky ho dávno přestaly bavit. Ostatně neměl jich nijak moc. Všechny knížky si prohlédl od první do poslední stránky. Číst ještě neuměl. Bylo mu teprve šest let.

V pokoji bylo chladno. Tatínek sice ráno zatopil v kachlových kamnech, ale teď odpoledne už vyhasla. Bertil se třásl zimou. V koutech pokoje byla tma, ale Bertilovi se nechtělo rozsvěcet. Stejně nemá co dělat. Všechno mu připadalo tak smutné, že si lehl na chvíli na postel. Bude přemýšlet, jak je nešťastný. Vždycky se takhle osamělý necítil.

Dřív měl sestru. Jmenovala se Marta. Jenže jednou přišla ze školy a onemocněla. Byla nemocná týden a pak zemřela. Slzy se Bertilovi rozkutálely po tvářích, když si uvědomil, jak je teď sám.

V tu chvíli cosi zaslechl. Drobné krůčky pod postelí.

Copak tu straší, pomyslel si Bertil a nahnul se přes okraj postele, aby se pod ni podíval. A tam uviděl něco zvláštního. Pod postelí stál – ano, stál tam maličký kluk. Nebyl větší než palec.


Pozor, soutěž!

nils_malyLíbí se vašim dětem příběhy jedné z nejznámějších autorek knih pro děti? Pak byste si rozhodně neměli nechat ujít i dosud nevydaný titul Skřítek Nils!
My jsme pro vás ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros připravili soutěž, ve které tři z vás mají možnost vyhrát tuto knížku. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s knihami Astrid Lindgrenové běží od 16. února do 1. března 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist