Černá neděle

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Pokud nás už nějaký ten den sledujete, asi Vám neuniklo malé drama, které se tu odehrálo 13. února. Teď když je katastrofa zažehnána a mně spadl obrovský balvan ze srdce, ráda bych se k ní ještě jednou vrátila. Pokud čekáte za tímto úvodem nějaký zajímavý článek, zklamání se můžete vyhnout jedině tím, že nebudete číst dál. Pokud Vás ale čirou náhodou trošku zajímá krize, kterou stránky možná právě díky Vám přečkaly, račte vstoupit…

Už nějakou dobu jsem plánovala, že sepíšu pár řádků pod názvem Jak to všechno začalo, abych nemusela opakovaně vysvětlovat, jak jsem se k těmto stránkám dostala. K napsání nějak pořád nebyl čas a dostatečné přesvědčení, že to vůbec někoho (krom těch pár známých, kteří se občas na to ptají) zajímalo. A pak najednou, přesně tři měsíce poté, co byly stránky uvedeny do provozu, jsem měla málem skvělý námět na článek Jak to všechno skončilo.

Nebudu se vymlouvat na třináctku v kalendáři, ta za nic nemůže, o tom jsem vskutku přesvědčená (jinak bych se nikdy nevdávala v pátek třináctého). Ovšem kombinace „neomylné“ techniky, zbrklosti, blbosti a nesoustředěnosti má skutečně magickou sílu. Nebojte se, nebudu zabíhat do detailů. Došlo prostě k tomu, že neomylná technika vypověděla standartní spolupráci, byla jsem tedy nucena použít jiný (pro mnohé naprosto běžný) postup a vinou svojí vlastní zbrklosti jsem tak dokázala jedním jediným textem přepsat komplet všechny články. Ve chvíli, kdy jsem zjistila, jaký husarský kousek se mi podařil, zachvátila mě naprostá panika a v duchu už jsem skládala text ve smyslu „Je nám líto, ale stránky se nám podařilo totálně zrušit. Přejeme pohodový den.“
V tom nejtemnějším okamžiku se ale probudila Áňa a hlásila se svým obvyklým „Ham! Ham!“ a mně došlo, že se vlastně nestalo vůbec nic. S již chladnější hlavou jsem si uvědomila, že dokonce mám i všechny názvy článků a další informace o nich, komentáře, poradny, říkanky, recepty – to vše zůstalo mým odborným zásahem nedotčeno.
Začalo tedy pátrání po zmizelých textech, které jste alespoň částečně na stránkách mohli sledovat. S vlastními články nebyl problém, ty převzaté jsem si prostě převzala znova. Chybělo ale to nejdůležitější – příspěvky od čtenářů.

Naštěstí se nakonec podařilo úplně všechny texty nějakým způsobem vypátrat a najít, hlavně díky archivu na www.jyxo.cz. V okamžiku, kdy byl vypátrán poslední chybějící článek, neuvěřitelným způsobem se mi ulevilo, že snad neztratím důvěru všech těch, kteří se rozhodli poslat na stránky svůj příspěvek. Tímto se ještě dodatečně chci všem autorům, kteří nám své příspěvky poslali, omluvit. Zároveň mám i prosbu (pokud jste dočetli až sem) – prosím, zkontrolujte si své články, zda jejich úprava odpovídá jejich původní verzi a Vašim představám. Máte-li k formátování a vzhledu (řádkování, odrážky, členění do odstavců atd.) jakékoli výhrady, neváhejte využít kontaktní formulář. Při tom množství článků, které bylo potřeba najednou vložit zpátky, mohlo dojít k nejedné chybě. Sice jsem se snažila výsledky oprav a úprav kontrolovat, ale bylo toho tolik, že si nejsem ani zdaleka jistá, že jsem prošla všechno. Děkuju za pochopení.

Úplně na závěr chci poděkovat všem, kteří si našli čas na to, aby na stránky přispěli svým komentářem, radou nebo dokonce celým článkem. Bez Vašeho zájmu by pravděpodobně 13. únor byl posledním dnem v historii těchto stránek, ale díky tomu, že v ten den už nešlo jen o vlastní práci a čas, byla ta motivace nevzdat to dostatečně velká na to, abychom mohli pokračovat dál.
Tímto tedy svůj výlev končím a děkuji všem, kteří se prostřednictvím svých příspěvků automaticky stali spolutvůrci těchto stránek, i těm, kteří už o tom alespoň začali uvažovat.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Petra Vymětalová

    Martyčko,
    to si musím nechat zas na další článek – o čem bych jinak pořád psala, no ne? 😉

  • Martyčka

    A jak to všechno začalo?:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist