Jak na ně…

Rubrika: Výchova podle...

1156102_twin_little_girls_by_the_water_1Mám jen jednu malinkatou radu a zároveň velmi cennou zkušenost, máme 5ti letou holčičku, a jak to tak v tomto věku bývá, tak i ta naše malá neposlouchá, tedy spíš slyší jen to, co slyšet chce – slyším, ale poslouchat nebudu..

Každé ráno jsme měli velké problémy s přemlouváním, aby už vstala, že je nejvyšší čas jít do školky, že se musí obléknout…
většina dětí v tomto věku ráda soutěží a vyhrává, od té doby, celá rodinka soutěží, kdo se dřív oblékne, kdo se dříve učeše, kdo si první botky obuje, kupodivu finta funguje,a malá je šťastná,že nás všechny vždy porazí a je vítěz:-)

Napsal/a: Kamilka

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

  • No možná řešení by bylo nenechat děti vyhrát vždy a za každou cenu, to je asi opravdu špatná cesta.

  • Anonymní

    Já nějak nevím. Starší dítě jsem tomuto učila minimálně, druhé mám malinké. Ale sestra toto zavedla a na světě je nový problém. Jejich dítě „vše zná, všude vyhraje, po každém se oplazuje, na rodiče je sprosté, všem sděluje, že pravdu má jen ono, že jen ono to umí správně a první s příšernými grimasami a když se dostane do situace kde toto nerespektují všichni je zle. Neumí se s tím vyrovnat, tak ho na jedné straně lituji a na druhé působí velice odpudivě až jako tyran tak nevím, nevím jak to sama budu dělat…… Dáša

  • Jsem ráda,že přečtením článku ok Kamči jsem zjistila,že nejsme doma úplní blázni – také soutěžíme,začíná to už ranním během na WC.No a pak pokračujeme dále..cíl je ve školce,kdy zjistíme zda jsme předběhli kamaráda Otíka a to je pak ta krásná dětská radost.. Tedy doporučuji,ať žijí soutěže.

  • Aničko, taky si neumíme pospat a my rodiče pak máme docela slušný spánkový deficit…:-),ale přemýšlím o tom, jak na ně ráno o víkendu.

  • Kamilko, diky za dobry tip. Dcera je sice jeste mala, tak na ni tento figl pouzit nemuzu, ale musim ji poradit bratrancovi. Jeho syn taky nechce vstavat do skolky a hrozne rad soutezi a vyhrava, takze by to mohlo zabrat. Ja s dcerou resime spis opacny problem – jak ji donutit jeste chvili spat nebo aspon v klidu lezet, abych se mohla probrat. Takze, jestli mas v zasobe figl i pro tuto situaci, tak sem s nim:)

    Aňa

  • Taky to občas zkouším, ale protože deti jsou ještě menší, platí na ně spíš – krteček už spinká, autíčka spinkaj, prasátko bude taky papat a podobně. Někdy to vyjde, někdy ne. Snad na tohle soutěžení kdo dřív jednou taky zaberou. Děti je zkrátka nutné občas nějak doběhnout, aby pořád nedobíhaly jenom ony nás.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist