Vánoce České televize: sedmnáct dnů filmové nadílky

Rubrika: Aktuality, Filmy, hudba, divadlo pro děti

Vánoční schéma České televize trvá letos celých sedmnáct dní a vedle premiérových i klasických pohádek přinese bohatou nadílku také filmovým fanouškům.

Diváci budou moct strávit sváteční vánoční večery s více než čtyřiceti oceňovanými snímky z Česka i ze zahraničí a to jak na Jedničce, tak i programech ČT2 a ČT art. Déčko připravilo Vánoce v duchu animované tvorby.

„Vánoce jsou časem klidu a pohody, a tak i letošní programové schéma České televize myslí na všechny, kteří si chtějí odpočinout.

Ve sváteční vánoční večery odvysíláme více než čtyřicet filmů, u kterých mohou načerpat síly do nového roku, inspirovat se zajímavými filmovými osudy, dojmout se u nestárnoucí klasiky či se pobavit u časem i publikem prověřených komedií. Chybět samozřejmě nebudou ani vítězové Oscarových či jiných filmových a festivalových klání,“ shrnuje filmové Vánoce České televize ředitel programu Milan Fridrich.

Diváky oceňující osudové příběhy jistě potěší sérii filmů o Angelice, adaptace slavného románu Emily Brontëové Na větrné hůrce nebo velkofilmy Bathory či Královna Alžběta: Zlatý věk. Na příznivce humoru čekají Pelíšky i Pupendo, Jean-Paul Belmondo v komedii Policajt nebo rošťák i Marilyn Monroe v Někdo to rád horké.

belmondo angelika

Kromě tohoto Oscarem oceněného snímku se mohou těšit i na další zlatou sošku vlastnící filmy: Královu řeč, Babel, jeden z nejúspěšnějších amerických příběhů osmdesátých let Rain Man i dvoudílné velkofilmy Kleopatra a Spartakus.

Déčko – Vánoce pro děti

Filmové zážitky připravily programy ČT1, ČT2, ČT art a také Déčko, které bude letos ve znamení animace. Na nejmenší členy rodiny čekají animované pohádky, slavné příběhy zpracované kreslenou formou i populární večerníčky.

Chybět nebudou ani speciální vydání oblíbených pořadů. Každé všední dopoledne dostanou na obrazovce prostor animované filmy pro nejmladší. Odpoledne je budou následovat filmy pro starší a speciály k seriálům, které mohly děti na ČT 😀 dosud shlédnout.

kozi_pribeh1kozi_pribeh2

Medvědi od Kolína v příbězích Pojďte pane, budeme si hrát, Krteček, Kubula a Kuba Kubikula, nebo oblíbený Medvídek Pú a to v tematickém příběhu Krásný Nový rok Medvídka Pú.

Chybět nebudou ani filmy pro starší, třeba ty natočené na motivy z knihy Fimfárum Jana Wericha, jejichž režie se kromě Jana Baleje nebo Aurela Klimta ujal také Břetislav Pojar, legenda českého animovaného filmu.

Připravte s dětmi: Déčkové perníčky

Přísady:

300 g hladké moukydeckove_pernicky
70 g moučkového cukru
100 g rozpuštěného medu
lžička jedlé sody
půl sáčku prášku do perníku
60 g másla
1 vejce

Postup

Podle vyznačených čar vystřihněte šablonu ovečky a Duháčka.

Rozpusťte med a máslo a přidejte k nim zbylé suroviny. Vypracujte hladké těsto a nechte ho aspoň den odležet v lednici.

Těsto rozválejte na tenkou placku, položte na ni vybranou šablonu a opatrně ji nožem obtáhněte (množství těsta vystačí na 15 figurek). Pokud chcete postavičky věšet na stromeček, nezapomeňte před pečením vykrojit dírku na zavěšení (třeba brčkem).

Perníčky pečte na plechu pokrytém pečicím papírem v troubě předehřáté na 160 °C asi 10–15 minut. Pokud chcete, aby se perníčky leskly, potřete je žloutkem rozšlehaným v trošce vody.

Perníčky nechte nejméně den odležet a pak je zdobte podle fantazie (nebo naší předlohy) cukrovou či čokoládovou polevou, barevnými perličkami, čokoládovými hoblinkami, rozinkami, marcipánem..

Zdroj: Tiskové zprávy české televize, Fotobanka České televize

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • bokul

    Ačkoli jsem přesvědčena, že méně náročný divák si to své najde, tak mne stále mrzí ta propagace Déčka, které stále spousta dětí nemá šanci sledovat, protože signál není dostatečný.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist