Pohádkový les pro české děti se rozrostl o nové postavy!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

V takovém pohádkovém lese můžete potkat spoustu zvířátek. Jedno z nich do Čech zamířilo dokonce až z dánských Faerských ostrovů! Pojďte se seznámit a také si s nimi zahrát v naší soutěži!

Má to rohy, ale buvol to není, ostré zuby, vlk to není, dlouhé drápy, avšak ani medvěd to není. Je to Gruffalo – stvoření nahánějící svým vzezřením hrůzu a děs, které ovšem nemůže svou náturou být vzdálenější svému vzhledu. Postavou groteskní, avšak dojemně dobrosrdečné stvoření se nyní ze středu temného hvozdu vydává díky nakladatelství Svojtka & Co. konečně také mezi tuzemské malé a nepochybně i větší čtenáře.

Plejádu hlavních zvířecích hrdinů deroucích se tento podzim do dětských srdcí i knihoven rozšíří navíc zástupci dvou generací rodiny roztomilých ušáků či králík ve formátu vhodném spíše do herbáře.

Rodičům a nejmenším čtenářům od 1 do 10 let se tak do rukou dostanou úspěšné publikace z Velké Británie a jedna dokonce z Faerských ostrovů: vedle Gruffala a Gruffalinky jsou to Placatý králík a Hádej, jak moc tě mám rád!

Gruffalinka_smallGruffalo_smallHadej_jak_moc_smallPlacaty_kralik_small

Horké novinky i časem a samotnými dětmi prověřené publikace z anglosaského světa přináší na pulty českých knihkupectví rodinné nakladatelství Svojtka & Co. Dle pozic na předních příčkách žebříčků popularity nejen na Britském souostroví, ale i na základě statistik prodejnosti, se proto mají malí čeští čtenáři nač těšit.

Díky soustavnému hledání, prověřování zahraničních trhů a přítomnosti na knižních veletrzích po celé Evropě můžeme tyto Vánoce české čtenářské obci představit krásné knihy. Monstrum, příšera nebo zkrátka bytost zvaná Gruffalo okupuje například v Británii přední místa v žebříčcích nejoblíbenějších dětských knih již patnáct let a my doufáme, že by si Gruffalo mohl najít cestu k dětem i u nás,“ shrnuje Václav Svojtka, majitel nakladatelství Svojtka & Co.
Více na www.svojtka.cz.

Příběhy z knihy, kterou nakladatelství Svojtka & Co. předkládá čtenářům před letošními Vánoci, mají v tuto chvíli své fanoušky po celém světě.

Gruffalo a Gruffalinka

Na základě knihy o Gruffalovi, pocházející z pera Julie Donaldsonové, vznikla nejen série krátkých animovaných filmů, v minulosti uvedené i Českou televizí, ale i nespočet divadelních představení.

gruffalo_ukazka1gruffalinka_ukazka1

V pokračování se mohou čtenáři setkat i s Gruffalovým potomkem, jeho dcerou Gruffalinkou, která se i přes varování svého otce vydává hledat obávanou myš, která nesmazatelně vstoupila do děje i v prvním díle. Obě publikace jsou doplněné ilustracemi z dílny Axela Scheffera.

Hádej, jak moc tě mám rád!

Láskyplný vztah mezi otcem a synem, bourající stereotypní vazbu matka – dítě, je vykreslen v knize Hádej, jak moc tě mám rád!.

U nás již zlidovělá věta „Mám tě ráda jako sůl!“, získává v knize nový rozměr. Ale jak to říci nejlépe, když někoho máte opravdu moc rádi?

Dvě generace zajíčků si navzájem pokouší popsat a pojmenovat míru své lásky formou rozličných přirovnání. Druhý zástupce literatury pocházející z Velké Británie autora Sama McBratneye se stal nejen díky příběhu, ale i okouzlujícím ilustracím Anity Jeramové, oblíbenou knihou na dobrou noc.

Placatý králík

Poslední a neméně zajímavý hrdina vlastně ani není hlavní postavou v pravém slova smyslu. Je totiž… mrtvý.

Z dánských Faerských ostrovů do Čech míří Placatý králík – pozitivně laděný příběh s prvky humoru nejen o konci života podaný s ohleduplností k dětskému vnímání a pohledu na svět, kterým nejen děti, ale i dospělé provede neobvyklé duo – pes a krysa.

Nevšední dílo Bardura Oskarssona, doplněné jeho vlastními ilustracemi, přináší originální pojetí vyprávění pro děti.

Tištěné knihy a čtení dětem jako takové rozšiřuje jejich slovní zásobu, představivost i porozumění textu. Chceme proto nabídnout co nejširší paletu toho nejlepšího, co lze za hranicemi naší republiky najít,“ doplňuje Václav Svojtka, majitel nakladatelství Svojtka & Co.

Více informací a v současnosti nabízené tituly na www.svojtka.cz.


Zahrajte si s pohádkovým lesem!

svojtka_prosinec_malyZalíbily se vám knížky, které jsme vám představili? Chybu s nimi pro své děti rozhodně neuděláte! Vždyť knížka by se pod vánočním stromečkem ocitnout měla. Z těchto nádherných příběhů budou mít děti nepochybně radost! A radost uděláme i my vám! Ve spolupráci s nakladatelstvím Svojtka jsme pro vás připravili soutěž, ve které čtyři z vás mohou získat některou z výše představených knížek.
Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s pohádkovým lesem z nakladatelství Svojtka běží od 12. do 28. prosince.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist