Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Rubrika: Těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost nevěnujete, ale v těhotenství byste měly pravidelně sledovat a regulovat hladinu hormonů. Některé ženy v těhotenství se nepotýkají s kožními problémy – jejich pleť je dokonale zdravá, hladká a zářivá.

Ostatní však zažívají méně příjemné změny, jako například akné, hyperpigmentaci nebo zvýšená citlivost. Kůže se stává příliš suchou, nebo naopak příliš mastnou. Ale nebojte se! Dobrou zprávou je, že během těhotenství můžete a dokonce musíte používat kvalitní produkty pro péči o pleť. V našem článku se dozvíte o hlavních kožních problémech, se kterými se můžete potkat během těhotenství a jak proti nim bojovat.

Hormonální akné

Zvýšená sekrece kožního mazu a stresové situace během těhotenství často mohou způsobit vznik vyrážek. A následně se objevuje otázka, jak se zbavit akné rychle a bezpečně? Hormonální akné se nejčastěji objevuje na bradě a na tvářích. Přípravky s retinolem a kyselinou salicylovou, které se tradičně používají v boji proti akné, by se v těhotenství neměly používat v žádném případě.

Obraťte tedy pozornost na nejlepší přípravky na akné s AHA kyselinami a kyselinou azelaovou. Na webových stránkách eshopu MAKEUP si můžete snadno vybrat vhodný produkt, stačí kliknout zde https://makeup.cz/brand/1203791/. Sortiment značky The Ordinary zahrnuje přípravky, které bojují proti bakteriím způsobujícím akné, snižují záněty a zarudnutí a zabraňují vzniku černých teček. Produkty s kyselinou azelaovou můžete používat jak večer, tak ráno – hlavně nezapomínejte na opalovací krém pro ochranu pokožky.

Zvýšená suchost

V těhotenství pokožka často trpí dehydratací. Současně může být suchost doprovázena zvýšenou sekreci kožního mazu v důsledku hormonálních změn. Nejdříve v této situaci musíte obnovit vodní rovnováhu zevnitř – hlavně pijte hodně vody a jezte čerstvou zeleninu a ovoce. Suchost pomohou odstranit přípravky s kyselinou hyaluronovou, ceramidy a výživnými oleji.

Přecitlivělost pleti

Pokožka během těhotenství často reaguje nejen na slunce, ale i na další vnější vlivy, takže produkty, které jste dříve rádi používali, mohou způsobit podráždění nebo dokonce alergické reakce. Organismus přejde do režimu obrany, aby zabránil plodu kontaktovat s potenciálně nebezpečnými látkami v děloze.

Kromě toho, pokud je vaše pokožka náchylná k ekzému nebo růžovce, je pravděpodobnější, že tato onemocnění se během těhotenství zhorší. Vyhněte se produktům s obsahem vonných složek, raději dejte přednost jemným hypoalergenním produktům určeným speciálně pro citlivou pokožku, která reaguje na vnější negativní faktory.

Napsal/a: Makeup.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist