Příprava na těhotenství – klišé nebo nutnost?

Rubrika: Moje cesta k miminku, Těhotenství

Měla jsem 2 osobní cíle, které jsem si chtěla splnit do chvíle, než budu čekat miminko: za prvé vypořádat se se svojí minulostí a odpustit všem, kteří se na mě dopustili především v době dětství bezpráví a křivd. Druhý, neméně podstatný cíl, bylo uzdravit svoje tělo i duši tak, abych byla co možná nejideálnější matkou a případně nepřenášela na dítě svoje neduhy.

V první řadě dermatilománie

Asi ve 12 letech se u mě totiž začala projevovat dermatilománie – málo známá, avšak nikterak vzácná choroba, spočívající v závislosti na kůži a jejím „mačkání“ a škrábání. Doprovází ji vtíravé myšlenky o špinavé pleti a nutnosti jejího „čištění“, zážitky transu při mačkání před zrcadlem a s přibývajícím věkem i deprese a pocity úzkosti.

Jsou to už téměř 3 roky, kdy jsem svoji nemoc prvně identifikovala a vydala se na svoji cestu za zdravím.

Dermatilománie je obrovský zloděj času a vysavač energie, který vám ubírá čím dál více pozornosti a života. Jednu dobu si u mě dokonce nárokovala veškerý volný čas i myšlenky. Tehdy jsem si poprvé přiznala, že zakládání rodiny ve stavu, kdy nejsem v souladu se svým tělem ani myslí, by bylo přinejmenším nezodpovědné, možná i sobecké.

Tak takhle tedy ne!

Po konzultacích s některými svými klientkami mě navíc čekalo další nemilé zjištění. Většina nemocných žen podvědomě oddaluje mateřství mimo jiné i právě z toho důvodu, že trpí dermatilománií a neumí na ni vyzrát. Co mě však vyděsilo úplně nejvíc byl příspěvek nějaké ženy-matky v online diskuzi, kde se zmínila o tom, že ani pláč jejího dítěte ji není schopen „odtrhnout“ od zrcadla, u kterého stojí již např. hodinu a drásá si pleť. Samotná z toho byla nešťastná, ale nebyla schopna si pomoci. Smutný, nicméně vůbec ne ojedinělý příběh…

Ty ekzémy si vyřeš zavčasu

Před nějakou dobou mě jedna moudrá žena upozornila na to, že si mám co nejdřív vyléčit veškeré své ekzémy i ostatní chronické nemoci, jinak je s největší pravděpodobností přenesu na svoje miminko. Tak to by tedy nešlo! Bylo mi jasné, že na sobě musím začít vážně pořádně pracovat.

S postupnou, avšak výraznou změnou stravy, bydliště i životních návyků ekzémy vymizely dřív, než bys řekl švec, já si navíc postupně vyřešila minulost a získala tak energii k překonání dermatilománie.

Po roční usilovné práci plné vzestupů i pádů mohu s čistým svědomím říct, že už se zase poznávám. Dermatilománií sice dále trpím v tom smyslu, že mě každý den svádí k tomu, abych jí opět podlehla, ale já už její ataky zvládám a ty jsou díky tomu stále méně časté. Také se mi daří lépe reagovat na stres, svoji chronickou rýmu nemám již několik let, a už téměř 3 roky nevím, co je to migréna.

Správné načasování

Jsem v době „nádechu“, rozkvětu, nového začátku.

Začala jsem si užívat vnitřního klidu, nepodmíněného vnitřního štěstí a radosti ze života i nově nabytého zdraví. Jaká náhoda, že zrovna nyní se nás rozhodl navštívit čáp… Tomuhle říkám dokonalé načasování!

A já ze srdce přeji všem budoucím maminkám totéž – ať mají před prvním těhotenstvím prostor pro očistu, a to nejenom fyzickou, ale i tu duševní, protože to vážně stojí za to! 🙂

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist