Recenze: Přes moře a oceány

Rubrika: Kulturní a literární tipy, Předškolní vzdělávání, Základní školy

Konečně jsme se dostaly k práci s knížkou, která nám přišla na recenzi. Verunku okamžitě zaujala. Musí namáhat očička, což je super. Také procvičíme písmenka, čísla, počítání a barvy. Jakou knížku bych vám ráda představila?

V nakladatelství Edika vyšla knížka Přes moře a oceány. Autorem je  Alexandr Golubev. Originál je ruský, což je určitě zřejmé již podle jména autora.

Knížka je určená  větším dětem, které si mohou samy procvičit zeměpis.  Líbí se mi, že jde o učení hrou. Sice si myslím, že jde spíše o pracovní sešit, než o knižní publikaci, ale o opravdu dobrý sešit. Zaujalo mě , že není určen jen pro určitou věkovou skupinu. Své si tam najdou menší i větší děti. Pro nás je kniha největším přínosem hlavně z hlediska cvičení nemocných očí, pak procvičování písmen, čísel a počítání, což je pro malého školáka určitě velkým přínosem.

1roundcube.web4ce.czFB_IMG_1452440697274

Verunce se nejvíc líbily různé hledačky a počítání myší. Naopak ji vůbec nebavila semaforová abeceda. Dokonce jsem knížku využila pro starší školačku při určování kontinentů ve slepé mapce.
Jediné, co se mi nelíbí, je to, že v celé knížce jsou jen 3 barvy, bílá, černá a modrá. V tomto směru je knížka pro  dítě poněkud fádní. Protože Verunka moc ráda vybarvuje, obrázky si tak upravuje k obrazu svému, a já jí nechávám prostor pro kreativitu. Vlastně se s touhle knížkou baví i učí zárověň. Takových knížek moc není.
Vzhledem k tomu, že nás knížka nadchla, tak ji rozhodně doporučím kamarádkám. Také chci zjistit, co jiného ješte zajímavého u nakladatelství Edika objevíme.

edika1 edika2 edika3

S knížkou jsem velice spokojená a budu hledat další varianty. Jsem moc ráda, že se Verča vlastně učí a přitom ji to moc baví. Knížku doporučuji všem malým školákům, bude je to bavit a přitom si budou opakovat, co se učí ve škole. Myslím si, že knížka zaujme i děcko, které jinak škola a učení moc nebere. Za nás jen samá plus.

Knížku vřele doporučuji všem malým školákům, oni i rodiče budou jistě velice spokojení. Brouzdej – nacházej – omalovávej – kresli po mořích i oceánech, na hladině i pod ní, ale hlavně, štastnou plavbu. 🙂

Knihu vydalo nakladatelství Edika a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Knizkova8

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist