Recenze: Přes moře a oceány

Rubrika: Kulturní a literární tipy, Předškolní vzdělávání, Základní školy

Konečně jsme se dostaly k práci s knížkou, která nám přišla na recenzi. Verunku okamžitě zaujala. Musí namáhat očička, což je super. Také procvičíme písmenka, čísla, počítání a barvy. Jakou knížku bych vám ráda představila?

V nakladatelství Edika vyšla knížka Přes moře a oceány. Autorem je  Alexandr Golubev. Originál je ruský, což je určitě zřejmé již podle jména autora.

Knížka je určená  větším dětem, které si mohou samy procvičit zeměpis.  Líbí se mi, že jde o učení hrou. Sice si myslím, že jde spíše o pracovní sešit, než o knižní publikaci, ale o opravdu dobrý sešit. Zaujalo mě , že není určen jen pro určitou věkovou skupinu. Své si tam najdou menší i větší děti. Pro nás je kniha největším přínosem hlavně z hlediska cvičení nemocných očí, pak procvičování písmen, čísel a počítání, což je pro malého školáka určitě velkým přínosem.

1roundcube.web4ce.czFB_IMG_1452440697274

Verunce se nejvíc líbily různé hledačky a počítání myší. Naopak ji vůbec nebavila semaforová abeceda. Dokonce jsem knížku využila pro starší školačku při určování kontinentů ve slepé mapce.
Jediné, co se mi nelíbí, je to, že v celé knížce jsou jen 3 barvy, bílá, černá a modrá. V tomto směru je knížka pro  dítě poněkud fádní. Protože Verunka moc ráda vybarvuje, obrázky si tak upravuje k obrazu svému, a já jí nechávám prostor pro kreativitu. Vlastně se s touhle knížkou baví i učí zárověň. Takových knížek moc není.
Vzhledem k tomu, že nás knížka nadchla, tak ji rozhodně doporučím kamarádkám. Také chci zjistit, co jiného ješte zajímavého u nakladatelství Edika objevíme.

edika1 edika2 edika3

S knížkou jsem velice spokojená a budu hledat další varianty. Jsem moc ráda, že se Verča vlastně učí a přitom ji to moc baví. Knížku doporučuji všem malým školákům, bude je to bavit a přitom si budou opakovat, co se učí ve škole. Myslím si, že knížka zaujme i děcko, které jinak škola a učení moc nebere. Za nás jen samá plus.

Knížku vřele doporučuji všem malým školákům, oni i rodiče budou jistě velice spokojení. Brouzdej – nacházej – omalovávej – kresli po mořích i oceánech, na hladině i pod ní, ale hlavně, štastnou plavbu. 🙂

Knihu vydalo nakladatelství Edika a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Knizkova8

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist