Filmová novinka: Ledová sezóna

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti, Pohádky

Bontonfilm přinesl 14. ledna 2016 do našich kin nový film pro děti s názvem Ledová sezóna. Hlavní postavou je tak trochu „jiný“ lední medvěd jménem Norm. Vůbec není jako ostatní medvědi, neloví tuleně, lumpačí s lumíky, tancuje a hlavně – stejně jako jeho dědeček – mluví lidskou řečí.


V animované komedii Ledová sezóna si lední medvěd Norm užívá hezky vymrzlého pohodlí svého severního pólu, dokud jeho klídek nezačnou rušit dotěrní tvorové s foťáky. Vydává se proto do města, které nikdy nespí. Do New Yorku. V jeho týmu jsou tři nezničitelní arktičtí lumíci a společně musí zajistit svému zasněženému domovu klid od civilizace. A užít si taky trochu legrace, když už jsou jednou ve městě… slavný New York teď čeká opravdová Ledová sezóna.

ls2 ls1

Lední medvědi jsou obávané šelmy, mají obrovskou sílu, uplavou až 100 km v kuse a mohou při své mohutnosti běžet až rychlostí 40 km v hodině. Na běžné medvědí normy ale Norm kašle, tuleně má rád jako kámoše a ke štěstí mu stačí hlavně dost zábavy a žádní otravní turisté v Arktidě. Teď se ale bláznivý projektant rozhodne postavit luxusní obchoďák a výletní apartmány přímo na jeho ledovém dvorku.

Norm musí začít jednat na vlastní tlapu. Se třemi legračními parťáky, nezničitelnými lumíky, vyrazí do New Yorku, kde se musí pokusit šílenému nápadu za každou cenu zabránit. Najednou jsou z nich taky turisté. Betonová džungle je totiž úplně něco jiného než stará dobrá Arktida. Norm se stává maskotem velké společnosti, jenže brzy zjišťuje, že to není jen tak. Právě tato korporace má v rukou budoucí osud jeho zasněženého domova. Pro úspěch téhle ledové výpravy bude třeba získat nějaké lidské spojence a ve světlech velkoměsta rozjet konečně pořádnou show. Naštěstí i naneštěstí jsou s ním jeho tři kamarádi lumíci. Co se nepokazí samo, to můžou klidně pokazit oni.

ls5 ls4

Ledová sezóna je velkolepým a zábavným dobrodružstvím živelného medvěda, který se dostal mimo svůj živel. Ten velký slavný New York se na něj a jeho parťáky dívá zpočátku s nedůvěrou, ale brzo se ukáže, že tahle partička umí prolomit ledy.

A jak pohádku hodnotíme my, jako diváci?

Kino jsem navštívila se svými dvěma dětmi – Tomáškem (7 let) a Tadeáškem (téměř 5 let). Tomášek vydržel celých 84 minut film vcelku pozorně sledovat, Táda – ač jiné pohádky doslova hltá – ani ne v polovině filmu už chtěl jít domů. Očekávali jsme nějakou „bombu“, při které aspoň dětští diváci propuknou v hurónský smích. Nic takového nepřišlo a vlastně ani jedno dítko v sále se nahlas nezasmálo.

Film je určen hlavně pro děti, přesto je příběh tak nějak komplikovaný, pro dětského diváka až moc. Důkazem je i to, že ač kluci pohádky opravdu milují a většinu si pouštíme stále dokola, tak i když měl Tomášek šanci jít na pohádku se školní družinou ještě jednou, řekl, že nechce.

Přesto dětem film ukáže, že do přírody se nemá zasahovat a když se o to někdo pokusí, se zlou se potáže.

 

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist