První třídou s VD – prázdniny!

Rubrika: Základní školy

A je to tady! Naši prvňáčci úspěšně zvládli školní rok a dostali své první vysvědčení! Chtěla bych využít příležitosti, než zamáčknu slzu po skončení projektu, a ráda bych všem moc poděkovala. 

Děkuji maminkám za skvělou spolupráci a komunikaci během projektu, za příspěvky do článku a krásné fotečky. Všechny dětičky si zaslouží velikou pochvalu za svoji celoroční práci a snahu! Je vidět, že ve školách se toho hodně naučily, našly nové kamarády, dokázaly spoustu věcí, naučily se pracovat v kolektivu a odnáší si spousty zážitků. Ukázalo se, že některé paní učitelky jsou nejen velmi hodné, ale i kreativní a během školního roku si pro svoji třídu připravily zajímavé akce a činnosti.

Milé děti, v září jste překročily práh školní budovy s velikou nejistotou a možná i strachem z neznámého. Dnes jste už mazáci a umíte hrozně moc věcí. Vaši rodiče jsou na vás právem pyšní. Budu na vás myslet a držet palce do dalších školních let! 🙂 Krásné prázdniny!

Na rozloučenou s tímto projektem máme pro všechny čtenáře připravený soutěžní kvíz. Zkuste si, jak zvládnete odpovědět na 10 otázek o našich prvňáčcích. V pondělí vybereme ze všech správných řešitelů jednoho, který dostane balíček 5 knih pro děti. Pokud jste články aspoň příležitostně četli, myslím, že kvíz nebude tak těžký, jak se na první pohled možná zdá 😉

Poslední školní týden

Danasi – Eliška

A rok je pryč. Spíše 10 měsíců po kterých trvá školní rok. Nějak rychle to uteklo. Vždyť nedávno jsem sháněla aktovku a všechno vybavení do školy. Pak operace a slepák. Dohánění učení pro zameškanou rekonvalescenci. Opravdu je to jak včera, co jsme šli poprvé doprovodit Elišku do školy. A dneska máme vysvědčení.

danasi413 danasi411 danasi412

Poslední týden byl již ve škole kromě pondělí úplně volný. V pondělí děti dodělali poslední resty v pracovních sešitech. V úterý byl den s myslivci. Třída šla za doprovodu myslivce do lesa a ukazovali si stopy zvířat a jejich úkryty. Došly až na „Salaš“ – je tam pěkná hospoda a ubytování. Ve středu a čtvrtek pršelo a tak si děti ve škole kreslili, mohli si donést hračky a dvd. Pouštěli si pohádky a hodně si s paní učitelkou povídali. Ve středu dostala Eliška vysvědčení ještě ve flétně. V pátek šla normálně. Měli celá škola rozloučení v tělocvičně a slavnostně se loučili s deváťáky. Některá holky prý plakali. Poté dostali vysvědčení a po 9 hodině již končili. Školní rok utekl opravdu jako voda. Ani jsem se nenadála a mám doma čtenáře a počtáře. A také velkého rozumbradu. Bude se mi po každotýdenním raportu stýskat.
Pozdravuji všechny spolupachatelky a všem dětem přeji, aby si další školní docházku užili přinejmenším tak dobře jako první třídu. Samozřejmě, že bez malých karambolů na které bychom rádi zapomněli, a které se sem tam objevili. Pěkné slunné prázdniny přejí Eliška a Danasi s rodinou

EE – Viky

Ták – a je o tady! :-)) Poslední školní týden v 1.třídě…to nám to uteklo, ani se nenadějeme a budeme vybírat střední…:-))
V pondělí měly děti poslední plavání ve škole, v úterý zase Viki na kroužku. P. plavčice jim tradičně přichystaly na rozloučenou hry a soutěže společně s rodiči. Strašně moc jsme se nasmáli! Také dostala misku ovoce a CD, na kterém jsou děti natočené při plavání a hrách ve vodě i pod vodou, je to úžasné, co všechno se už naučily, jak jim to jde. Musím uznat, že mnoho disciplín plave Viki líp než já, třeba takové lovení předmětů ze dna bazénu jen pusou…no tak to bych asi nezvládla :-)) V úterý si Viki také ze školy přinesla všechny pomůcky (Vv, Tv). Ve středu pořádala ŠD výlet do Tonga, tam samozřejmě nemohla chybět. Ve čt měly děti ještě dvě akce: „Jak se dělá casting“ a pak šly do MŠ s krátkým programem, aby ukázaly předškolákům, co se příští rok všechno ve škole naučí. Na pátek jsem upekla do školy 2 dorty – jednak proto, že Viki měla narozeniny – celá třída jí zazpívala narozeninovou píseň a Viki se šíleně styděla :-), jednak jako oslavu vysvědčení pro všechny děti. 🙂 Po slavnostním rozdání vysvědčení se děti ještě naposledy sešly s p. učitelkou na koberečku, popovídaly si o nadcházejících prázdninách a dostaly dárky: z plátěného pytle si vylovily sešit – prázdninový deníček, kam si budou zapisovat své zážitky (aby nenápadnou formou nezapomněly psát), tužku, aby měly čím psát, záložku do knihy, aby i občas něco přečetly a hopíka, aby si užívaly legrace! Paní učitelka rozdala i pochvaly, tu tedy Viki nemá, protože se málo hlásí a je to taková „svéhlavička“ – to tedy víme! :-)). Každému dítěti ještě přidala list s jeho slovním hodnocením (toto není na naší škole samozřejmost, p. uč. to dělá z vlastní vůle, což velmi oceňuji, je to milé) a list pro rodiče, ve kterém nám děkovala za spolupráci, zdůraznila jak je důležité, když se může učitel opřít o rodiče žáka a pod., a požádala nás, abychom nenechaly děti o prázdninách úplně zvlčet…:-)tedy takto to nenapsala, ale smysl je stejný :-))

 e411 ee-412ee-413

Pak už s dětmi nebyla řeč, všichni si navzájem prohlížely vysvědčení a diskutovaly…takže HURÁ ze školy ven !!!!
Já bych zde i ráda poděkovala všem učitelům za jejich namáhavou práci, ale zejména té naší paní učitelce, protože je úžasná a nejlepší!! :-))
I Vám všem přejeme i s Viktorkou krásné a pohodové prázdniny a 1. září se zase sejdeme??? 🙂

Kekunka – Světluška

Poslední týdny školy byly náročné, ale jinak, než jsme si představovali. Pro děti bylo nachystáno množství akcí – divadélka, sportovní utkání, výlety, akce pro prvňáčky, že už umí číst, … Ale Světluška nic z toho nezažila, protože ležela doma v horečkách. Takže žádné předávání vysvědčení ve třídě a s kytkou v ruce pro paní učitelku se nekonalo.

kekunka411

Uplynulý školní rok byl náročný, nových povinností nebylo málo. Nejvíc trápení jsme měli s psaním, jinak se Světlušce dařilo. Počítání i čtení jí jde opravdu moc dobře. 🙂 S novým režimem jsme se hůře sžívali, přeci jen najednou žádné volné odpoledne, žádné odpolední srazy s kamarády či výlety, protože než skončily kroužky, než jsme udělali úkoly, byl večer a muselo se do postele. Ta změna mezi školkou a školou byla velmi citelná, dřív jsme ze školky vyráželi na hřiště a podobně, ze školy rovnou domů dělat úkoly. Uvidíme, jak to bude po prázdninách, jestli už Světlušce půjdou úkoly rychleji. Už teď máme domluvené tři kroužky, a to jsme další museli Světlušce rozmlouvat. 🙂 Nemluvě o tom, kolik dalších aktivit určitě bude mít s družinou. V tomto směru jsem s naší školou spokojená, je vidět, že se snaží dětem nabízet opravdu nemálo aktivit, jen krapet nevím, kdy to všechno stíhat. 🙂 A snad Světluška ve škole pobude častěji, snad jsme konečně přišli na to, proč je tak často nemocná, snad v novém školním roce bude líp. Krásné prázdniny!

Králíček4 – Domča

Tak je to tady!Celý školní rok našich dětí uběhl a s tím i tento poslední závěrečný týden a dnes je to zakončeno školním slavnostním ukončení a vysvědčením.Naši prvňáčci zvládli hodně moc věcí během  roku,naučili se číst,psát a počítat a po prázdninách z nich budou už druháci.Uteklo to velice rychle.

králíček412 králíček411

Já se ráno loučila s paní učitelkou co ze zdravotních důvodů musí odejít a až mi to vyhnalo do očí slzy,byla strašně fajn a bude nám chybět!Příští rok bude tedy Dominik mít novou paní učitelku a asistentka mu prý zůstává stejná.Paní učitelka přijela dětem předat osobně vysvědčení a rozloučit se s nimi.Tak na vysvědčení jsem koukala jako blázen,počítala jsem s dvojkami a oni samé jedničky a pochvala k tomu,jsem byla tak v šoku,že jsem se nezeptala ani za co ji dostal.
Všem dětem gratuluji k tomu co se jim povedlo a pokud se někomu něco nepovedlo na jedničku,tak ať nevěší hlavu,povede se jim to příště.Hlavně,aby naše děti byli usměvavé a šťastné!Každému z vás přeji krásnou dovolenou,dětem krásné prázdniny a spoustu zážitků.

Ksalavova – Kačenka

Tak a je tu konec školního roku a s ním i vysvědčení. Kačenka se zhoršila v jednom předmětu oproti pololetí, ale vysvědčení je moc hezké.
Byli jsem to také řádně oslavit. Hned ráno jsme jeli do cukrárny, kde za vysvědčení dostali děti dva kopečky zmrzliny, pak jsme šli do kavárny, kde opět děti dostali pohár a nakonec do Mc Donalda. Pak jsme si dali malou procházku a šli jsme vysvědčení ukázat do školky.

ksalavova411

Máme již zabalené kufry a zítra ráno jedou na tábor. Už se moc těší.Tak jsme to všichni společně zvládli a moc mě mrzí , že je konec. Snad nastane jiná příležitost, při které se zase sejdeme. Všem přeji krásné prázdniny, a’t dětem vyjde počasí, nic se nikomu nestane a někdy se tu zase sejdeme.

Ludlinka – Terezka

Ahoj, zdravíme všechny, dnes už vlastně o prázdninách. Poslední týden ve škole, byl už opravdu ve znamení konce školního roku a takovou předehrou k prázdninám. Děti se už vůbec neučili, chodili do školy jen s baťůžkem.Donesli si už některé učebnice a sešity do druhé třídy. Každý den měli nějaký zajímavý program, buď kulturní nebo sportovní. V pátek přišel dlouho očekávaný den, vysvědčení a začátek prázdnin.
Rodiče a členové rodiny mohli přijít pro vysvědčení s dětma, což mě překvapilo, stejně jsem tuto možnost nevyužila, měla jsem službu a nemohla
si ji vyměnit.Přejeme všem krásné prázdniny  a hezkou dovolenou, kterou si všichni užijte.
Loučí se s váma ludlinka  s Terezkou.
P.S. na VD chodím pravidelně, takže o nás budete vědět i nadále.

ludlinka412ludlinka411

Majulka – Péťa

Všechny prvňáčky a maminky s Péťou moc zdravíme. Vysvědčení dopadlo dle předpokladů, byly samé jedničky. A stejné vysvědčení měly všechny děti ve třídě, taky dle předpokladů, protože něco takového prozradila pani učitelka už na třídní schůzce. Jen tu a tam některému dítkovi zdůraznila, že při psaní jedničky musela zavřít obě oči a pak honem tu jedničku napsat 🙂 .  Takže byly všechny děti veselé a šťastné a tak by měly prázdniny vždy začínat.
Péťa už se těší do druhé třídy, těší se na prázdniny a já věřím, že všichni prožijete prázdniny co nejlépe. Také vám přeji, aby všechna dítka  o prázdninách nabrala hodně sil do druhé třídy, a aby se jim dařilo přinejmenším tak dobře, jako tento právě uplynulý školní rok. Možná se za pár let s těmito dětmi zapojíme do nějakého jiného projektu, jako třeba poslední školní rok, výběr povolání, výběr vysoké školy, nebo výběr partnera :-). Vždyť já na tento web začala psát,  když jsem si potřebovala popovídat s ostatními maminkami o starostech a radostech při péči o miminko a to nám to uteklo, dnes toto miminko právě ukončilo první třídu.

majulka412 majulka411

Myšička – Vašík

Tak poslední článek je tady, chtěla bych vám všem poděkovat za rady podporu a musím přiznat, že jsem se vždy těšila na další úterý abych si mohla přečíst co nového ve světe prvňáčků. Děti se celý týden už neučili, dostali nové knížky, vyklízeli třídu a hráli si. V pátek jsme měli i rozloučení s fotbalem, začínáme zase po prázdninách. Kluci si zahráli proti tatínkům za bujarého povzbuzování maminek. Prostě krásné zakončení školního roku.Poslušně hlásím, že Vašík dostal samé jedničky, na prázdniny se těší, bude je trávit na táboře s kamarády a s rodinou.Všem dětem i rodičům přeji krásnou dovolenou, krásné prázdniny, spoustu sluníčka. Dávejte na sebe o prázdninách pozor. A mnoho sil do 2 třídy.

myšička411

Miney777 – Kristýnka

Zdravíme s Týnkou naposled v rámci projektu, a přiznám se, že je mi to i líto, že už to končí. Strašně rychle ten náš první školní rok utekl, a z rozjukaných prvňáčků, jsou ostřílení školáčci ♥ Umí psát, číst, počítat, spolupracovat, dělit se, pomáhat slabším, poslouchat a respektovat jiné autority (když už tedy neposlouchají rodiče 😀 )
A jaký byl ten náš poslední týden? Ještě v pondělí měli malý domácí úkol, ale to spíš už jen, aby se neřeklo. V úterý jsme měli „Zpívání na schodech“ – byla to vlastně besídka prvního stupně, bylo to krásné, jen se obávám, že kvalita, na kterou jsme si tento rok zvykli, když to organizoval pan učitel, co odchází, poklesne 🙁 Potom se už moc neučili – dívali se na pohádky, zpívali, malovali, uklízeli – no prostě leháro 🙂

miney777-414 miney777-411 miney777-412 miney777-413

A  ve „Velký den D“ to bylo hektické – hlavně ráno doma – když jsem tedy přemýšlela, do čeho to naše dítko navlíknu 😀 Potom taky, po cestě do školy, když si vzpomněla, že jí ty nové boty vlastně tlačí, a puchýř už praskl 😀 Ale to vše bylo zapomenuto, když jsme se všichni sešli ve třídě (mohli jsme jít na předávání vysvědčení a pasování na čtenáře), a paní učitelka jim povídala, co vše se naučili, a že jejich třída má nejvíce jedniček z celé školy ♥ Pak přistoupila k samotnému předávání vysvědčení, knížky a šerpy. Týna, jako první v abecedě to celé zahájila 🙂 I slzička mi ukápla, co si budem povídat – jsem prostě cíťa 🙂 Po vysvědčení jsme se šli ještě podívat na poslední zvonění deváťáků – to mi ukápla slza po druhé, protože mi to přišlo nedávno, když jsem takhle opouštěla svojí základku já, a ono už to pár let je.
Po vyklizení skřínky, vyzvednutí posledních věcí jsme šli do cukrárny, domů na slavnostní oběd, a večer za odměnu na pizzu, ale to už i s tatínkem. doma na ní čekal dárek – díky Peťo za knižní aukce – nadšení z Malého prince je obrovské 🙂
Chtěla bych pogratulovat všem „našim“ prvňáčkům k úspěšnému zvládnutí 1. třídy – já jsem na tu naší holku neuvěřitelně pyšná ♥ protože náš roky byl občas náročný, hektický, někdy jsem se i musela rozčílit – když jsem viděla, jak schválně dělá chyby – ale to vše je zapomenuto, a od září nanovo 🙂
Mějte se krásně, díky moc patří oběma Petrám za super nápad s tímto projektem ♥ Bude se mi stýskat….

Nuninka – Naty

Je tady úplně poslední prvňáčkovský příspěvěk. Povídání píši o něco dříve, protože hned po vysvědčení jedeme pryč.
Náš malý, teda už velký, prvňáček si domů nese vysvědčení a čekají ho letní prázdniny.
Jaký byl celý rok? Naty se toho naučil spoustu. Číst, psát, počítat, je více samostatnější a našel si nové kamarády.
I přes počáteční potíže, to zvládl na obrovskou jedničku. Celý školní rok byl náročný. Bylo toho opravdu hodně. Nejvíce bojoval s psaním, nejlépe mu šla matematika a čtení.
Také moc rád kreslil a nejvíce se mu líbil cyklistický kroužek. Přesto,že si moc nesedl s paní učitelkou, doufám, že se to příští rok změní.Alespoň paní učitelka slíbila, že se pokusí získat si Natyho důvěru. Na konci školního roku se Naty dočkal i dvou výletů, na kterých se mu moc líbilo.
Celý školní rok utekl jako voda, před dětmi jsou prázdniny a já jim moc přeji, aby se jim vydařili co nejlépe.
No a jaké bylo vysvědčení? Samé jedničky a ještě k tomu malé překvapení. Pasování na druháčky, kdy děti dostali šerpu a perníkovou medaili.
Vysvědčení bylo předáváno ve slavnostním stylu a všichni prvňáčci odešli domů s velkým nadšením.

nuninka412 nuninka411

 

Projekt První třídou s VD je u konce. Všechny děti, byly moc šikovné a fotečky nádherné. Přeji všem krásné prázdniny. 🙂

 

Pvosa – Simonka

Nějak ten rok utekl a přišel konec 1. roku ve škole. Poslední týden už byl takový oddychový. V pondělí Simonka jely do IQparku do Liberce. Vyrazily v 7 hodin a vrátily se o půl šesté. V úterý nešel ve vesnici proud, tak bylo naplánovano sportovní dopoledne. K obědu si opekly párky na ohýnku. Ve středu Simonka jela na poslední plavání, kde dostaly i mokré vysvedčení.Čtvrtek byl ve znamení úklidu. Jelikož se budou o prázdninách ve třídách dělat nové podlahy, tak se třídy vyklízely a odpoledne byly pomoct i tatínkové se strháním staré podlahy.
V pátek se už jen zhodnotil půlrok nejen učební ale i ve sběru. Děti za sběr dostaly nějaké drobné odměny a pak za půlroční snahu i vysvědčení. Simonka na oplátku dala paním učitelkám kytičky – vybrala jsem kytku v květináčku – kalanchoe.

pvosa414 pvosa411 pvosa412 pvosa413

Končily už v 10hod. a tak s kamarádkou ze třídy a jají maminkou se vydali na akci u jednoho hypermarketu, kde byl zábavný program pro děti – tančení, soutěže a malování na obličej. Také za vysvědčení dostaly zdarma zmrzlinu a za každou jedničku tenký párek :-).
V poledne Simonku předaly babičce a my jsme si s manželem v jednu hodinu Simonku vyzvedly. Simonka se pochlubila vysvědčením, na kterém má 8 jedniček. Za odměnu od nás dostala řetízek s přívěskem koně. Ve tři hodiny jsme dojely i pro mladší dceru do školky, vzaly kamarádku z dopoledne a vyrazily na zmrzlinu a na velké hřiště pro děti do města. Holky se dosytosti vyřádily. K večeři jsme jim koupily pizzu, na kterou se s chutí vrhly.
Tímto se Simonka loučí a těší se na 2 měsíce volna, které přinesou jistě spoustu zážitků.
A i ostatním, nejen virtuálním spolužákům přejeme super prázdniny, mnoho krásných slunečních dnů a spoustu báječných zážitků. 🙂 Simonka + pvosa

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Králíček4

  Já hledala nějakou dobu jméno psího kamaráda

 • Peťka

  Vítěze soutěžního kvízu již známe! Více se dozvíte v zítřejším posledním článku v rámci seriálu První třídou s VD.
  Která otázka vám dělala největší problém a museli jste dohledávat?

 • pvosa

  Tak jsem kvíz také vyplnila, ale musela jsem něco hledat :-(.

 • Petra Vymětalová

  No a ještě jsem koukala, jak jste na tom se správnými odpověďmi a úspěšnost je 69 % 🙂 To mi přijde dobré – na to, že je tam 10 otázek a některé jsou docela záludné.

 • Petra Vymětalová

  danasi, ono to mělo být bez tipování, ale při pokusu je od této soutěže odebrat mi zmizelo úplně všude, tak jsem to radši vrátila a nechala, jak to je.
  Jen tam ty odpovědi zkus nasázet 😉 třeba tentokrát vyjde i ten tip.

 • Marinada
  Marinada

  Přidávám se k ostatním – všem „našim“ prvňáčkům gratuluji k úspěšnému dokončení 1.třídy a přeju krásné prázdniny.

  Jinak já jsem četla všechny články, problém jsem měla se 2 otázkami a ty jsem tipla. Chtěla jsem to dohledat, ale u 2.článku ze září jsem ztratila nervy 🙂 Nicméně jsem zjistila, že začínalo mnohem víc prvňáčků, ale jejich příspěvky hodně brzy vymizely…
  Takže ještě gratuluju maminkám (a Peťce) k úspěšnému dokončení celoročního projektu.

 • Ivčo, já zase hledala tu šestou. 🙂

 • Ivča a Domča

  Kvíz jsme zkusila, myslím, že tam ale budou chyby:-)Vycházela jsem z toho, co jsem si pamatovala, některé otázky byly ale pro mě těžké, čímž se omlouvám za svou nepozornost při čtení:-)
  Přiznávám, že poslední otázku jsem hledala v článcích:-)

 • danasi

  Gratulace všem prvňáčkům. Byl to jistě pěkný rok.

  Kvíz nevyužiji, nemám štěstí při tipování. Odpovědi jsem si cvičně udělala a příští týden si jen překontroluji. Jen by mne zajímalo kolik se zapojí těch, kteří případně četli. Poslední dobou se mi zdálo, že diskutujeme je sami mezi sebou.

 • Prvňáčkům gratuluji a přeji jim krásné prázdniny. 🙂
  Kvíz jsem zkusila, ale nejsem si jistá, zda mám všechno správně. 🙂

 • Ivča a Domča

  Taky se přidávám ke gratulaci a všem dětem přeju krásné prázdniny! Jsou to šikulky!

 • Peťka

  Ještě jednou všem moc děkuji a dětičkám gratuluji k úspěšnému zvládnutí první třídy.

  Příští týden vyjde ještě jeden článek, kde si prozradíme výherce kvízové soutěže a ukážeme správné odpovědi. A navíc chystáme pro zapojené maminky malé překvapení.

  Krásné prázdniny!

 • Petra Vymětalová

  Všem prvňáčkům gratuluju k nádhernému vysvědčení a hlavně k tomu, co všechno za těch 10 měsíců zvládli a dokázali. Maminkám, které se do PTVD s dětmi zapojily, děkuju, že si tolikrát udělaly čas na to, aby na VD napsaly, jak to u nich v první třídě probíhá.
  Obrovský dík patří Peťce, která celý projekt neslana svých bedrech a pečlivě každý týden sbírala příspěvky od jednotlivých maminek a připravovala z nich články.
  Zásluhu na tom, že PTVD běželo jako po drátkách celý školní rok, mají i všichni ti, kteří články četli a aspoň čas od času připsali i nějaký komentář, protože bez nich by to taky nešlo.

  PS: Kdo sebere odvahu a pustí se do PTVD kvízu?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist