Brána do pohádkového světa skřítků a strašidel

Rubrika: Cestování

Co podniknout s našimi dětmi je někdy velké dilema – aby je to zaujalo, líbilo se jim to, a hlavně se nenudily! Na to jsem našla výlet do Jihlavy, kde mě zaujala výstava spisovatelky a ilustrátorky Vítězslavy Klimtové. Výstava je 2.6 – 31.8.2014 u Brány u Matky Boží v Jihlavě.

Cestu autem po opravované dálnici z Brna do Jihlavy jsem ani nezkoušela, co taky s otravným dítětem v koloně co přece nebude čekat a chce si vystoupit a tak jsem zvolila autobusovou dopravu se student agency. Měla jsem volné ruce, čistou hlavu a řidič dostal info o ucpaném úseku a hned ho operativně objel, takže zpoždění bylo nepatrné. Od autobusového nádraží jede hned trolejbus C na náměstí, odkud je to uličkou už jen kousíček.

skřítek 1skřítek 2

Já měla představu, že přijdeme na výstavu, prohlédneme skřítky a zase půjdeme, ale to kdepak. Mají to super vymyšlené, Dominik dostal složený letáček s kvízovými otázkami, kde hledal odpovědi mezi skřítkami. Třeba kolik je vodníčků,vymyslet jméno pro vodníčka……. . No a po prohlédnutí výstavy a odpovězení pár otázek dostal Domča Skřítkovské vysvědčení. Tak se stal přítelem všech skřítků a pohádkových bytostí. To nás velice překvapilo a tak jsem hledali papírnictví a kupovali fólii, aby se dovezlo domů bez poškození.

skřítek 3

Jako správní odvážlivci jsme se pak vydali i na rozhlednu ve věži, která hned sousedí, no pohled do okolí byl krásný, ale na mě docela vysoko. Pak jsem šli prohlédnout zbytky hradeb a náměstí.

Vstupné je pro dospělé 40 kč, pro školáky, studenty a seniory je to 30 kč a pro děti předškolního věku je to 20 kč.

Pár dní před skřítkami jsme byli v Jihlavě i v zoo za zvířátky a obě tyto místa pro děti doporučuji, Domčovi se výlety moc líbili. Zoo je velice pěkné, žirafy mají nové bydlení a ještě se tam i staví další ubikace pro zvířátka. Pokud se najdou i větší odvážlivci, tak se mohou jít podívat do Jihlavského podzemí, ale to my by jsme nezvládli, Domča by se bál.

Všem rodičům a dětem doporučuji výlet za skřítky, ti se už těší na Vaši návštěvu.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Krásný výlet, škoda, že pro nás dost z ruky.

 • Králíček4

  Ivčo,s těmi úkoly to bylo prima,aspoň se musí dávat pozor a ne jen výstavu bezmyšlenkovitě proletět.mají to bezvadně udělané.

 • jana231

  Ivčo, my jsme byli také na výstavě paní Klimtové v Pičíně, loni v září.Dokonce jsme se s ní setkali osobně a popovídali. Sympatická paní.Michalce se ejvíc líbil tříhlavý drak Květuška:)

 • Ivča a Domča

  Na výstavě paní Klimtové jsem s Domčou byla, ale je to už dlouho. Líbí se mi, jak je to pojaté v tvém případě – my tam žádné úkoly neplnily:-)Nicméně výstava byla fakt skvělá a taky se přidávám s doporučením:-)A díky za připomenutí!

 • Králíček4

  Pistrakon,já sama ani nečekala,že to bude tak pěkné a spojené s úkoly.Pokud to máte dál,je možné to spojit i se zoo,která je od tam kousek,aby se ta cesta vyplatila 🙂

 • My to máme taky z ruky, ale kdo ví… 🙂 třeba se tam vypravíme, protože to vypadá moc a moc lákavě.

 • Králíček4

  Marinádo,děkuji.

 • mura

  škoda je to z ruky

 • Marinada
  Marinada

  A musím říct, že Dominik je fešák – moc mu to na té fotce sluší.

 • Marinada
  Marinada

  Králíčku, vypadá to moc hezky!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist