ŠVD: Výsledky pololetního snažení odhaleny

Rubrika: Vzdělání

Hlavním lednovým tématem bylo u všech školáků a školaček určitě vysvědčení. U prvňáčků či druháčků to byly jasné jedničky… Jako třeba u Matýska či Tomáška. Filípek byl také za znalosti pochválen, jen na jeho chování si stěžují všichni učitelé. Jarmuschka se výsledky svých dcer překvapit nenechala a měla jasno už pár dní předem. Pochvalu zaslouží i naše vysokoškolačka Hanka, která úspěšně zvládla první semestr. A určitě i Viky, která sice musí bojovat, ale věřím, že vše zvládne. Škola v přírodě je téma vášnivé diskuze rodičů ve třídě u Pavluschky. Nechejte se překvapit, v čem je problém a jak to nakonec dopadne. Markétky třída využila asi poslední možnosti k lyžování. Zajímalo by mě, jak to řeší na školách, když není sníh. Jak pak probíhá lyžařský výcvik?

EE: Viky – 3. třída

Tak – a máme už za sebou první pololetí…zakončeno bylo samozřejmě vysvědčením, na kterém už figurovala naše první dvojka, a to z českého jazyka. Není se co divit, s Viki jsme už prošly na doporučení p. uč. PPP, ale to jsem očekávala už od 1. třídy. Byly jsme tam už na posouzení školní zralosti, jisté problémy už byly znát, nakonec jsme ji do školy dali kvůli výborné p.uč. a bylo zkonstatováno, že odklad by jí stejně nepomohl, Viki stále nemá dozrálou sluchovou percepci v mozku, stále není schopna řádné analýzy a syntézy slova po písmenkách, neslyší délku hlásky, nedokáže často rozlišit jednotlivá slova od sebe (zejména předložky s podst. jménem) a další…z toho pramení i všechny obtíže při čtení a psaní. Je snadněji unavitelná, z toho plyne snížená pozornost…no a už to jede. Bohužel to není jen záležitost ČJ, ale promítá se to i do ostatních předmětů. Naštěstí psychologické testy prokázaly, že inteligence je na výši, tak musíme k DÚ ještě více cvičit. Konečnou diagnózu dyslektika zatím nedostala, uvidí se prý v červnu na další kontrole….uf uf. Viki samozřejmě klade často odpor, protože ji to nebaví, unavuje…je to mnohdy boj, na který se ale musí „od lesa“ 🙂 K vysvědčení ještě dostala pochvalu tř. uč. za hru na flétnu.

EE

Jinak leden byl celkem fajn, i když tentokrát se ve škole kromě návštěvy kina a DDM nic moc nedělo. Viki byla pozvána na oslavu narozenin své kamarádky, což si velmi užila a už má další dvě pozvánky. Stihli jsme postavit a vyfotit i sněhuláka 🙂

Halina: Hanka – 1.ročník VŠ

Delší dobu tu o nás nebylo slyšet, nějak jsem nestíhala…

Za leden mám jen samé dobré zprávy – Hanča nejprve v prosinci uzavřela zápočty a celý semestr, v lednu pak složila všechny požadované zkoušky a může říct, že má za sebou úspěšný první semestr na vysoké škole. Doufám, že to tak bude pokračovat dál. :-))

Docela si mákla, všechny zkoušky musí udělat na první termín – další termín prostě nemají, musí si ten předmět v některém následujícím období zopakovat. Takže žádný takový ten pokus – jdu to prostě zkusit, jako jsme ji mohli dovolit my, protože byly ještě další dva termíny a případně ještě děkanát…

Stihla si od prosince i zařídit brigádu, takže funguje i po této stránce parádně. A doma nás teď navštívila skoro po měsíci, učí se v Praze, chodí mezitím do práce a prý tam má větší klid:-).

Jarmuschka: Any & Lu – 5. třída

Po vánočních prázdninách se holkám do školy moc nechtělo, ale na druhou stranu se těšily na spolužáky.

Ve škole je čekaly velké písemky, uzavíraly se známky. Asi 20. ledna už jsem – díky elektronickým žákovským knížkám – věděla, jaké bude vysvědčení (což se hodilo, když se v závěru měsíce o holky pokoušela chřipka a já je radši nechala dva dny doma – vysvědčení si vyzvedly až 1.2.).

Přezkoušení holky čekalo i v ZUŠ – všude obstály.

V rámci povinné četby přišla na řadu poezie pro děti – výběr autora i konkrétního díla byl na dětech. Z této knížky si pak děti mohly vybrat i básničku (o minimálně pěti slokách) do třídního kola recitační soutěže. Ani jedna z děvčat do školního kola nepostoupila, ale holky vlastně byly rády.

Do hodin Čtení si děti nosily svoje knížky (dle vlastního výběru), číst prý měly i o přestávkách… Lu snad konečně dočte knížky půjčené z městské knihovny – už jsou na nich rezervace dalších zájemců…

Kyller: Tomášek – 2. třída

První pololetí školního roku uteklo jako nic a Tomášek donesl výpis z vysvědčení ze druhé třídy. Tomu předcházel dost nabitý leden, kdy připravovali drobné dárečky pro budoucí prvňáčky, psali písemné práce, uzavírali soutěž o nejlepšího čtenáře a vše završilo právě vysvědčení. Tomášek donesl samé jedničky, je to šikulka. Na pololetní prázdniny mu hned navazovaly prázdniny jarní a jelikož se toužil naučit na lyžích, rozhodli jsme se, že jako překvapení na poslední chvíli, mu zkusíme toto přání splnit.
V lednu také využívali ve škole chvil, kdy napadlo i u nás trochu sněhu a tělocvik a výtvarnou výchovu trávili mimo jiné venku.

 kyller

Matysun: Matýsek – 1. třída

Ten leden teda neskutečně utekl. Matýsek konečně dostal na psaní pero – jako jeden z posledních a vlastně ho už dostali všichni, aby ve druhém pololetí všichni už perem psali 🙂 Musím ho ale pochválit, docela mu to jde, snaží se.

I když domácí úkoly má pořád tendenci „odfláknout“ a mít je rychle hotové, ve škole se ale snaží hodně.

Na vysvědčení měl samé jedničky, což se u nás čekalo 😀 😀

Tedy popravdě mě překvapilo, že prvňáčci dostávají více známek, já nějak „zamrzla“ v době, kdy se v první třídě v pololetí dostávala jen jedna velká známka 🙂 Tak jako tak mám z něho radost.

Nuninka: Naty – 3. třída, Markéta – 7. třída, Nuninka – 2. ročník dálkové studium SŠ

Zdravím všechny po měsíci. Dcera se vrátila z lyžáku nadšená a v pořádku. Lyžování se jí zalíbilo, takže se těší, jak s tatínkem bude lyžovat.
Letos to už asi nehrozí, tak doufám, že do příštího roku to nezapomene. Vysvědčení také dopadlo dobře, sice nebylo vyznamenání, ale i tak bylo pěkné.
Syn vyznamenání měl, jediná dvojka byla z ČJ, a to kvůli jeho psaní. Na tom budeme muset zapracovat. Paní učitelka přišla s tím, že zkusíme jednotažky, které bude dělat
jakoby navíc k úkolům, ale věřím, že ho to bude bavit. Tak jsem zvědavá jestli mu to pomůže.
Já vysvědčení ještě nemám, a bude to překvapení, protože nevím, co dostanu z klavíru. Takže poreferuji příště.
Jinak si užíváme prázdnin, všichni odpočíváme a škola zatím leží v šuplících, ale to se během víkendu změní a od pondělka zase začne honička. 🙂 Takže vzhůru do druhého pololetí. 🙂

Pavluschka: Filip – 2. třída waldorfské ZŠ

Leden utekl rychle. Filip ve škole probral kus českého jazyka a zjistila jsem, že v pracovní výchově neplete, i když to skvěle umí. Tak snad se polepší. S babičkou si zašli do divadla na pohádku Mrazík. Jinak se nedělo nic zvláštního. Konec měsíce byl v očekávání vysvědčení. Podle očekávání vše zvládá v pohodě, má umět co umí jen to chování. Stěžují si 5 učitelů z 5! Mezi rodiči se vedla dlouhá diskuze na téma škola v přírodě. Neměla konce ani výsledku. Tak snad příště.

Jaké jsou novinky u vašich školáků?

Článek vznikl v rámci projektu Školákem s VD.

Příspěvky maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Proč se vzteká a jak to zastavit

Bylo to takové hodné dítě a najednou… jako když ho vymění. Nic nepomáhá, Jak se začne vztekat, neplatí na

Čtu dál →

Odvrátí nachlazení, pomohou při alergiích

Občas to vypadá, jako by se proti nám naše prostředí spiklo: pokud nás zrovna netrápí smogová situace z dopravy, přijdou

Čtu dál →

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Tak jsem zapomněla napsat. Zbyněk má ve druhé třídě samé jedničky, nejen na vysvědčení, ale i v žákovské knížce, takže zatím pohoda. Uvidíme do budoucna 🙂

  • Králíček4

    Jé já jsem zapomněla svůj příspěvek odeslat,zůstal mi uložený v poště.
    Takže v rychlosti.Domča mě překvapil,protože měl samé jedničky a já počítala,že se tam snad nějaká dvojka může objevit.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist