Filmová novinka: Robinson Crusoe – Na ostrově zvířátek

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Bioscop  přinese 18. února 2016 do našich kin nový 2D a 3D film pro děti s názvem Robinson Crusoe. Hlavní postavou je Robinson, ale vůbec nečekejte „klasiku“ od Daniela Defoa. Tento Robinson, chce procestovat celý svět, jenže jeho plány zhatí jeho slabý žaludek a silná bouře.

Než se vydáte do kina, oprostěte se od děje, který znáte z knihy Daniela Defoa. Připravte se na příběh Robinsona Crusoe a jeho nejvěrnějšího přítele – papouška Úterý.

Na malém exotickém ostrově žije velmi přátelský papoušek Úterý ve společnosti svých zvířecích přátel. Úterý celý život sní, že bude objevovat svět.

robinson1 robinson2

Po strašlivé bouři najde Úterý na pláži stvoření, které nikdy neviděl: člověka jménem Robinson Crusoe. Úterý velmi rychle pochopí, že tenhle dvounohý tvor by mohl být jeho šancí dostat se z ostrova pryč. Stejně tak Robinson Crusoe zjistí, že aby přežil na neobydleném ostrově, musí využít pomoci chytrého papouška a jeho zvířecích kamarádů.

Pro Robinsona není sbližování právě snadné, protože zvířata neumí mluvit člověčí řečí. Pomalu se však stávají přáteli a začínají společný život plný dovádění, zábavy a dobrodružství. Jejich klid však jednoho dne naruší dvě divoké kočky, které chtějí všechny na ostrově zotročit.

Schyluje se k velké bitvě. Robinson a jeho přátelé musejí spojit své síly. Aby zachránili svůj domov, musí zlotřilé kočky porazit.

robinson4

A jak pohádku hodnotíme my, jako diváci?

Do kina jsem sebou vzala své už větší děti – Jéňu (12 let) a Kačku (9 let). Všichni tři máme rádi animované dětské filmy, a tak jsme se těšili, že se pobavíme. Kačce se to líbilo, Jéňa to zhodnotili jen „dobrý“, zkrátka je na takový film už velký.

Kačka:
„Pobavila mě namaskovaná zvířátka. Líbilo se mi, že si na ostrově Robinson se zvířátky užili spoustu zábavy a postavili neobvyklé stavby. Na jedné z nich byla zábavná honička. Líbil se mi taky kozel, který vše olizoval a okusoval. 🙂 Rozesmála mě scénka s brýlemi.“
Jéňa:
„Film se mi celkově líbil. I když není úplně podle skutečného příběhu. Je to film formou, že někdo někomu něco vypráví, a to já úplně nemusím. Doporučuji hlavně malým dětem.Film je vtipný.“

Mně se osobně líbila vynalézavost a obratnost zvířátek a Robinsona. A která část mě dostala? Závěr, těsně před titulky. 😉

Film doporučuji těm z vás, kteří se chcete pobavit, máte rádi akčnější scény, zlomyslné nepřátele a nečekáte velkolepé dílo.

recenzi napsala: Iva Kolářová, www.ivakolarova.cz/blog/

Toto taky stojí za přečtení!

Proč se vzteká a jak to zastavit

Bylo to takové hodné dítě a najednou… jako když ho vymění. Nic nepomáhá, Jak se začne vztekat, neplatí na

Čtu dál →

Odvrátí nachlazení, pomohou při alergiích

Občas to vypadá, jako by se proti nám naše prostředí spiklo: pokud nás zrovna netrápí smogová situace z dopravy, přijdou

Čtu dál →

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist