PVD: Předškolák pohledem (nejen) učitelky

Rubrika: Předškolní vzdělávání

Časopis Předškolák se stal nedílnou součástí projektu Předškolákem s VD. Tentokrát jen, kromě jiných, otestovala učitelka mateřské školy se svým předškolákem a také maminka dvojčat. A jaké jsou jejich pohledy?

Časopis Předškolák je zaměřený na děti v předškolním věku, zejména pak na 5. –7. rokpredskolak_unor věku. Je to dvouměsíčník a každé číslo se věnuje určitému tématu, které přispívá k přípravě dětí do školy.

V časopise najdete vždy komiks a zábavné úkoly na procvičování a zdokonalování schopností a dovedností, podle kterých se zjišťují předpoklady úspěšného zvládnutí první třídy. Každé číslo časopisu je zaměřeno na určitou oblast, které se věnuje podrobněji.

Průvodci časopisem jsou předškoláci Kuba s Terkou, pes Kaňka a duch Zmizík. Aktuální číslo časopisu se věnuje rozvoji grafomotoriky.

Honzík a Bamiska (učitelka MŠ)

Díky věku Honzíka jsme mohli otestovat další číslo časopisu předškolák zaměřeného na rozvoj grafomotoriky. Opět musím na něj pět jen chválu. Honzík je zrovna v období, kdy ho začaly úkoly pro předškoláky bavit a časopisy a knížky na toto téma jsou u nás v současné chvíli top. Do plnění úkolů jsme se pustili postupně, není v období, že by přeskakoval baví ho to postupně.

honzik_pvd_unorhonzik_pvd_unor2

Zadání úkolu je jednoduché a pro děti srozumitelné. Po přečtení úkolu malej vždy věděl, co má dělat. Díky rozmanitosti úkolů jsme zjistili, že v grafomotorice nám to docela jde, ale že v logických řadách musíme přidat 😀 …

Ze školních věcí vyřadil draka, protože lítá a u věcí na sport na tašku přišel až po navedení. Obrázky jsou veselé a pro děti poutavé. Určitě využiji i pro předškoláky do školky. Celkově se mi časopis velmi líbí, hlavně rozmanitost úkolů….

honzik_pvd_unor3honzik_pvd_unor4

Dnes (čtvrtek 5.2. – pozn.redakce) přišel časopis, malý si rozdělal balíček, hned se pustil do vyplňování a před chvílí jsme skončili, udělal ho na jeden zátah 😀 .

Všem vřele doporučuji nemám co vytknout.

Marek a David (dvojčata) a Gabulka73

Tady si dovolím malý úvod. Porovnávat jednu a tu samou věc na dvočatech, je nesporně zajímavé. A nepochybně jsou vidět i rozdíly v jednotlivých dětech. Vždyť nikdo z nás není stejný, jako druhý. I proto jsem byla zvědavá, jak se dvojčatům dařilo. Pojďte se podívat se mnou…

Předem ještě jednou děkujeme za výběr k testování aktuálního čísla časopisu Předškolák ke zpracování do projektu PVD.

Oba kluci se na časopis vrhli už v kuchyni, ani do pokojíčku si ho ke stolkům neodnesli, prostě “nebyl čas”. Davídek začal poctivě plnit úkoly od začátku časopisu, pekelně se soustředil, i jazykem si pomáhal. Vyplnil téměř vše, jen urychlil dokreslování svíček na dortech do počtu 6 a vyloženě ho nebavilo dokreslit do prázdné lednice potraviny. Ale za to hledání chybějící dvojice pexesa, kroužkování obrázků, co do jaké skupiny patří a naopak ho moc bavilo.

dvojcata3dvojcata4

Mareček začal listovat a vybírat. Přeskočil se slovy „nuda“ vymalovávání drobných vzorů do šály a dokreslení sněhových vloček a obkresloval vytečkované dráhy lyžařů, skatebordistů, hledal cestičky zajíčka ke sněhulákovi, lžíce k misce, nacházel rozdíly a počítal ovoce a asi nejvíc ho bavilo najít obdélníky mezi různými tvary a pak vybarvovat českou vlajku.

Oba si pěkně procvičili počáteční písmena, která museli určit dle nakreslených obrázků, naučili se nové písmeno “Č” u slova čepice a zase trochu uvolnili křečovité držení ruky u zábavných úkolů.

dvojcata5dvojcata6

Nakonec se kluci zaměřili na úvodní barevnou stranu časopisu s Terkou a Kubou, s tím, že dnes večer před spaním jim budu o nich číst dvoustránkový komiks.

Musím ještě podotknout, že výběr zrovna tohoto čísla byl přesně pro nás, jelikož toto číslo  se zaměřovalo hlavně  na rozvoj grafomotoriky, kterou mají oba kluci hodně procvičovat.

Článek byl zařazen do projektu Předškolákem s VD, ve kterém můžete sledovat aktivity dětí v předškolním věku. Podívejte se rovněž do fotogalerie, kde najdete spoustu krásných obrázků nejen z jejich tvoření.


Partneři projektu Předškolákem s VD

FRAGMENT_logo claim1_2barvylogo_nestlingue_AJ_bila_RGB – male

Activacek_logo_text

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Marinada

    Hezké hodnocení a ještě hezčí fotky.
    Ta úvodní fotka s vyplazeným jazykem mě rozesmála 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist