Proč k nám kamarádi rádi chodí na návštěvu

Rubrika: Tradice a zvyky (nejen) v naší rodině

Moje starší dcerka Kristýnka (5) byla dlouho jedináčkem. Je však velmi sociálně vnímavá, má hodně kamarádů jak ve školce, tak i mimo ni, takže s nimi ráda tráví co nejvíce času.

Vždycky za mnou přijde se slovy: „Maminko, dlouho u nás nebyla žádná návštěva, mohly bychom pozvat třeba…“ (pak vysloví jedno či více z mnoha jmen kamarádek a kamarádů).

Pak následuje tradiční kolotoč, co je třeba zařídit – domluvit se s rodiči ostatních dětí na termínu, nakoupit dobroty, napéct muffinky, udělat domácí limonádu, přichystat „herní pole“ a pak se může začít.

Ať je návštěvník jen jeden, nebo celá banda, naše obydlí to vždycky výrazně pocítí – musí se odzkoušet všechny hračky, a to nejlépe najednou, ochutnat všechny připravené dobroty, avšak nejlépe za pochodu či během hry, a všem sousedům je třeba dát dostatečně najevo, že u nás je veselo, takže se tancuje, zpívá, poskakuje a dělají se prostě všelijaké zvuky, které k tomu pravému hraní dozajista patří.

Když se chce čůrat jednomu, chce se najednou všem, takže se před toaletou stojí fronty a hraje se bojovka „Vyděržaj, pijanjer“. Zatím to vždycky dobře dopadlo, ale už jsme museli jednou akutně použít i nočník.

No a po dvou, třech hodinách je na všech kolbištích dobojováno a odcházejí od nás nadšené dětičky…

Moje a dcerčino nadšení ovše m často rychle vyprchá, když se po zavření domovních dveří ohlédneme zpátky do bytu – je potřeba poklidit tunu hraček, posbírat nejméně milion drobečků a setřít nejméně litr limonády z podlahy.

Moc se nám do toho sice nechce, ale nakonec si povídáme o tom, jak se pártička vydařila a uklízení nám jde pěkně od ruky. A hlavně – už nahlas přemýšlíme, co podnikneme příště! 🙂

Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek února 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: andelinka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • jako ze života

 • Petra Vymětalová

  Jo a ty mufinky vypadají taky dobře. Čím to máte nazdobené?

 • Petra Vymětalová

  andelinko, děkuju za článek 🙂 Doufám, že se brzo můžeme těšit na další 😉
  Docela by mě zajímalo, jak Kristýnka pak to závěrečné uklízení bere?

 • Marinada

  Tak to je přesné, včetně toho záchodu 😉 Moc hezky napsané.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist