Kde najít vhodné kamarády pro vaše děti?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Rodiče si vždy hlídají, s kým jejich děti tráví čas. Kamarádi mají přeci na děti veliký vliv! A kde najít ty správné kamarády, se kterými si vaše dítko užije jen samou zábavu a přiučí se od nich jen samé pozitivní věci? Přeci na papíře!

Dobrodružství na dosah ruky

Ne vždy dokážeme ohlídat, s kým se naše děti vídají. Ale rozhodně můžeme ohlídat, jaké knížky jim předložíme. Máte doma malé dítko, které ještě neumí číst, anebo už doma louskáte slabikář? Tak jako tak by dětské knížky ve vaší domácí knihovničce rozhodně neměly chybět.
Čtení knih podporuje dětskou fantazii, rozvíjí slovní zásobu a podporuje tvořivost. A to platí, ať už si děti čtou samy nebo jim předčítají rodiče. Zkuste na chvilku vypnout televizi a ponořit se do světa fantazie také – víme, kdo vám bude dělat tu nejlepší společnost.

Prověřená společnost aneb dobří hrdinové se vracejí

Vzpomínáte na Pipi Dlouhou punčochu? Na její nekonečná dobrodružství, nevymáchanou pusu a nekonečné nadšení? Populární Pipi se zrodila ve Švédsku v pokojíčku malé Karin, které maminka Astrid Lindgrenová vyprávěla příběhy před spaním. A tak odstartovala zářná kariéra spisovatelky, která si ve své době získala srdce dětí po celém světě.

Pipi Dlouhá punčocha si určitě svou nebojácností získá i vaše děti. A rozhodně se o ně v její společnosti nemusíte obávat – Pipi si poradí v každé situaci!

Tip: Poslední příběh o Pipi Dlouhé punčoše možná ve sbírce ještě nemáte – Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy byste si ale rozhodně neměli nechat ujít!

skritek_nilsAstrid Lindgrenová bez pochyb patří k nejlepším autorkám literatury pro děti, a pokud sáhnete po některém z jejích děl, rozhodně nešlápnete vedle! Kromě známých děl jako jsou Děti z Bullerbynu nebo právě Pipi dlouhá punčocha u nás poprvé vychází dosud nevydané příběhy. Kniha Skřítek Nils představí dětem osm neobyčejných příběhů o dětech a jejich kamarádech z pohádkového světa a nudit se rozhodně nebudou ani vaše ratolesti. Kdo by nechtěl trávit volné chvilky s kouzelnými bytostmi a zažívat neopakovatelná dobrodružství na denním pořádku?

A jací knižní hrdinové provázeli vaše dětství?

Napsal/a: Albatros Media

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist