PVD: Naši předškoláčci

Rubrika: Chodí do škol(k)y, Předškolní vzdělávání

Rok utekl jako voda. Někteří předškoláci jsou už školáčci, někteří už nemají čas a pak máme pár nových tváří. Pojďme se podívat na naše předškoláčky a představit ty nové.


Některé určitě znáte, jiní pro vás budou nováčci. Pojďme se společně podívat na to, jak se jim daří v novém roce a co je u nich nového. Jestli se jim líbí ve školce, kdo navštěvuje nějaký kroužek a co je baví dělat.

Kateřina Janků – MagdalénkaMagdaléna

Předškolačka Magdaléna, 6 let bude mít v lednu. Má ráda zvířata, práci na zahradě, pečení a vaření. Chodí do dvou folklorních kroužků, kde se tancuje a zpívá. Ráda plave. Jiné sporty moc nemusí. Teď začala navštěvovat Základní uměleckou školu, výtvarný obor. Kreslí velmi ráda. Má o dva roky staršího bratra, který právě začal chodit do druhé třídy. Stydí se mluvit před cizím lidmi, ale s dětmi navazuje kontakty a hraje si často.

Kyller – Tadeášek

TadeášekAhoj, jmenuji se Tadeáš a jsou mi 4 roky. Jelikož mám mladší sestřičku, jsem ještě tento rok s maminkou a sestřičkou doma. Příští rok už ale půjdu určitě do školky. Rád si maluji, vybarvuji, tvořím a spolu s maminkou si rádi čteme. Když starší bráška dělá úkoly do školy, chci taky pracovat na nějakých podobných úkolech. O prázdninách jsem začal navštěvovat kroužek mladých hasičů.

Gabulka73 – dvojčata marek a David

Dobrý den, tímto bych chtěla představit staronové členy PVD naše šestileté kluky – dvojčata – Marka a Davida. Posledním rokem navštěvují školku, jelikož jsme se nakonec rozhodli pro odklad obou kluků, dělají jim problém ještě některá písmenka a také ta soustředěnost. Marek, DavidOba jsou navíc ještě hodně hraví, ikdyž to mi u chlapů nepříjde zas nic tak divného:).  Oba jsou hodně pohybově aktivní, vyrážíme proto na různé výlety a akce, nejradši ovšem mají,když jedeme někam vlakem. Zkoušíme i různé sporty, kluci jezdí na kole, koloběžce a letos oba začali chodit na fotbal, dostali své první kopačky a těší se na svůj první zápas. David si navíc zamilovat tenisovou raketu,takže spolu pinkáme zatím jen na zahradě. Marek je zas technický talent, myslím,že počítače mu opravdu problém dělat nebudou. Oba mají rádi pohádky, ať čtené nebo televizní. Velmi rádi vyrábí, nej mají výrobky,které se lepí a stříhají. A z hraček samozřejmě auta a vláčky a nesmím zapomenout na lego, rádi skládání jakéhokoliv puzzle, pexeso a v neposlední řadě mastíme karty, naučili jsem je hru Prší a už prohrávám:)
Hezký den.

Knizkova8 – Pepíčekroundcube.web4ce.cz

Pepíček je 3 leté zlobidlo. Letos v září nastoupil do školky a paní učitelky pěkně prohání.Je astmatik a má alergii na vaječný bílek. Miluje cokoliv co se motá okolo záchranných sborů hasiči, policie a záchranáři. Potom popeláři ale to je asi záliba každého kluka a pak stavební stroje. Rád chodí nebyl pro něj problém výstup na Blaník,takže pěstujeme turistiku. Je to benjamínek, miláček počatý přes antikoncepci ale o to víc milovaný,tátův pokračovatel rodu 🙂 Před spaním musí mít svou pohádku, já mu zpívám a on tomu říká pohádka. Je ve znamení ryby jako já, ale povahou už je spíš beran byť je narozen 15.3 . Tvrdohlavý až hrůza. Ale velice chytrý a chápavý klučík.  Tak to je náš Pepča

Biomamma – EdaEda

Eda – skoro 6 let. Je divoký, rád tančí, začíná číst. Chodí na logopedii kvůli mluvě, ale bohužel zatím bez valných výsledků, i po odebrání nosní mandle. Ve školce hraje na flétnu.

Nuninka – Daniel

červen 2015 004Daneček má 4 roky a 7 měsíců. Chodí do třídy berušek a dokáže být dobrý čertík. Do školky začal chodit minulý rok, ale ještě se s tím docela pere. Ráno pláče, přemlouvá a zkouší co vydržím. 🙂 K tomu pendluje mezi dvěmi školkami, protože když mám ranní a musím být v práci před šestou, tak ho nemám jak zavést do jeho školky a tak ho beru sebou.Je šikovný, zajímá ho všechno možné a moc rád si čte a prohlíží knížky. Má dva starší sourozence, kteří už jsou ve škole. Z hraček má nejraději lego a hasiče.

A já bych všem ráda popřála krásný a pohodový školkový rok. Také se budu těšit na vaše postřehy, příběhy nebo bolínka, ať už v článku nebo v diskutárně.

Ještě jedna otázečka na závěr. Chtěl by se ještě někdo přidat do projektu PVD? Pokud ano, není nic jednoduššího, než napsat na můj email pvd@vasedeti.cz, napsat o sobě pár slov, přiložit fotku a poslat. 🙂 Nebo napište o svém předškoláčkovi pod článek. 🙂

Zítra půjdu do školy, nemusím mít úkoly,
nejsem ještě řádným žákem, ale už jsem předškolákem.

Příspěvky maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist