První kroky k lesní mateřské školce (III.)

Rubrika: Předškolní vzdělávání

ekodomovLogoDalší z řady jedinečných seminářů zaměřených na lesní mateřské školky se uskuteční 16. června 2010  v ekocentru Šárynka. Seminář je určený všem, kteří se zajímají o méně tradiční způsoby předškolní výchovy.

Na základě zkušeností z již téměř rok fungujícího lesního dětského klubu Šárynka a zkušeností z Německa, kde jsou lesní školky rodiči využívány již mnoho let, budou představeny základní principy lesních mateřských škol, související legislativa a změny, které v ní lze i díky iniciativě Ekodomova očekávat.

Nedílnou součástí semináře bude představení různých organizačních forem lesních mateřských škol včetně příkladů z praxe a vysvětlení důležitosti spolupráce s rodiči. V programu je vyhrazen i prostor pro dotazy účastníků semináře a diskuzi.

Seminář vede PhDr. Tereza Vošahlíková, odborná garantka Dětského klubu Šárynka, absolvující od května 2009 dlouhodobou stáž v německých lesních MŠ a Sandra Cabajová, asistentka pedagoga Dětského klubu Šárynka.

KDY? 16. června 2010, 16:30 – 20:30

KDE? Ekocentrum Šárynka (jurta), V Podbabě 29b, Praha 6 – Podbaba

JAK? Přihlásit se na seminář je možné pouze vyplněním formuláře na webových stránkách Ekodomova, v sekci Ekocentrum Šárynka – akce.

Cena semináře: 700,- Kč

Přihláška na seminář je platná od okamžiku připsání účastnického poplatku na účet Ekodomova. Číslo účtu pro zasílání poplatku 1746131036/ 5500, majitel účtu EKODOMOV, variabilní symbol: datum narození.

Přihlášky s platbou zasílejte nejpozději do 10. 6. 2010.

Přihláška na seminář je platná v momentě připsání účastnického poplatku na účet Ekodomova. Poplatek je vratný v případě omluvy nejpozději dva dny předem. Seminář se bude konat pouze v případě naplnění minimální kapacity 5 účastníků.

Ekocentrum ŠÁRYNKA

Od září 2009 provozuje občanské sdružení Ekodomov dětský dopolední klub inspirovaný myšlenkou lesní mateřské školy, známé v řadě evropských zemích. Jedná se o pilotní projekt v Praze navazující na zkušenosti hlavní pedagožky Lindy Kubale, která před nástupem do Šárynky provozovala soukromou lesní mateřskou školku na Liberecku.

V Šárynce jsou děti po vzoru lesních mateřských škol venku za každého počasí. S tím souvisí dobrá komunikace s rodiči, vybavení dětí a v neposlední řadě i legislativa. Lesní mateřská škola může být inspirací i pro stávající klasické MŠ, které mají zájem zařadit do svého plánu častější pobyt v přírodě.

Více o Ekocentru a Dětském klubu Šárynka na www.sarynka.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist