Pořiďte si firemní školku za peníze z Evropské unie

Rubrika: Předškolní vzdělávání

Všechny mimopražské firmy, které chtějí vycházet vstříc potřebám svých zaměstnanců a založit pro ně firemní školku, mají jedinečnou příležitost. Budou mít možnost čerpat finanční prostředky z dotací EU, a to až do výše 100% vynaložených nákladů.

Ve 4. čtvrtletí 2009 bude Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašovat novou výzvu na podporu rovných pracovních příležitostí mužů a žen. Právě v rámci této výzvy mohou firmy žádat o dotace na zřízení a provoz firemní školky.

„Z našich zkušeností při přípravě projektů firemních školek ze zdrojů EU můžeme říct, že dotace vystačí na financování cca 2 – 3 let provozu firemní školky. Společnosti, které žádají o dotace na firemní školku spadají nejčastěji do tzv. programu de minimis, v rámci kterého mohou čerpat finanční prostředky ve výši 500 000 EUR. Projektům firemních školek se věnujeme dlouhodobě a můžeme také doporučit optimální rozvržení financí na celé období čerpání dotací,“ říká Kateřina Francová z občanského sdružení Firemní školky.

Pokud chtějí firmy realizovat firemní školku, je nejvyšší čas. Termín od vyhlášení výzvy k finální podání žádosti je dosti krátký a je tedy zapotřebí mít projekt firemní školky již připraven. „Z tohoto důvodu jsme připraveni poskytnout firmám maximální informační servis a ještě před rozhodnutím firmy, zda budou chtít žádat o dotace, poskytujeme konzultační poradenství, kde firmu seznámíme s výhodami, ale i nevýhodami celého procesu. A samozřejmě doporučíme, zda má smysl o dotace žádat nebo zda je lepší počkat na některou z příštích příležitostí,“ dodává Kateřina Francová.

Pražské firmy měly obdobnou příležitost na jaře v tomto roce v rámci výzvy Magistrátu hl. m. Prahy. Výsledky této výzvy budou k dispozici na konci roku.
Aktuální informace o výzvě i o dalších možnostech v oblasti firemních školek zveřejňuje občanské sdružení pravidelně na svých webových stránkách www.firemni-skolky.cz.

Firmy se s individuálními dotazy mohou na občanské sdružení mohou obrátit prostřednictvím e-mailu na adrese info@skolka-jesle.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Lien

    Mě připadá, že teď to zrovna není nijak aktuální. Firmy se nepřetrhnou, aby získávaly nové zaměstnance, spíše přemýšlí, jak se těch stávajících zbavit, tak asi těžko budou uvažovat o zřizování školky, když o matky jako zaměstnance vůbec nestojí. Tak to tedy vidím, ale možná se pletu.

  • nic nového.I já chodila do fitemní školky a to se psal rok 1964-65.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist