Psychické týrání dětí

Rubrika: Partnerství a vztahy v rodině

811972_tiredPoté, co jsem neustále atakován všudypřítomnou kampaní nadace Bílý kruh bezpečí (a ostatních nadací), která nepřímo připouští téměř výhradně nebezpečí ze strany mužů – násilníků vůči bezbranným ženám, a po čerstvé zkušenosti svého kolegy a ostatních, kteří si prožili své, jsem se rozhodl napsat několika nadacím se zaměřením na ochranu dětí tuto prosbu…

Vážení představitelé, pracovníci a sponzoři Bílého kruhu bezpečí!
Nelze nepovšimnout si vaší kampaně. Je dobře, že pomáháte obětem.
Co mě však jednoznačně ve vašich komentářích, osvětě i oficiálních statistikách chybí, je kategorie PSYCHICKÉ TÝRÁNÍ DĚTÍ. Povšimněte si prosím, že věk 0-15 roků je ve vašich statistikách zastoupen pouze 1 případem za celý rok 2006. Je veřejným tajemstvím, že (ex)manželky záměrně poškozují svého (ex)manžela právě tímto způsobem. Aby (ex)manželé omezili následky takového počínání, které děti vážně duševně a potažmo i tělesně poškozuje, přicházejí o to nejcennější – své děti. Je prakticky nemožné takovéto počínání dokázat. Dítě není schopno objektivně vypovídat z důvodů, které jsou vám dostatečně známy a my poškození otcové si dobře uvědomujeme, že kdybychom na něčem podobném trvali, obrátí se to jednak proti nám, ale především bychom TRAUMA SVÝCH DĚTÍ jen prohloubili, což NECHCEME. Zneužitím tohoto principu, se kterým si státní instituce nedokážou efektivně poradit, přijde každoročně spousta dětí o táty a otcové o děti. Jen pár finančně dobře zajištěných exmanželů si může dovolit drahé advokáty, kteří jsou schopni postavit se aparátní mašinérii.
Pokud muž fyzicky ublíží ženě (což je trestuhodné), je tento čin snadno prokazatelný, mediálně „zajímavý“ i v jisté míře měřitelný. Zkrátka „snadná práce“ pro vás a ostatní zainteresované.
Ale JAK PROKÁZAT A PŘEDEVŠÍM ZAMEZIT PSYCHICKÉMU TÝRÁNÍ DĚTÍ? Pokud svoji záslužnou práci chcete provádět seriózně a plnohodnotně, prosím, učiňte se stejnou vehemencí taková opatření, která povedou k nápravě sociálního a právního systému, který už dávno nereflektuje realitu. Prosím, začněte alespoň vy, vaše organizace o tomto problému alespoň VEŘEJNĚ MLUVIT a prolomte tabu.
Jsem otcem 17,5 a 15leté dcery. Naštěstí se mé exmanželce nepodařilo holky proti mně obrátit, ale psychicky trpí dodnes. Pomoc pro dcery nežádám, protože než by se tato kauza vyřešila (což už ani nepředpokládám), budou dcery plnoleté a žít si po svém. Ostatně, když jsem hledal pomoc asi před 4 lety na SPOD, úřadu ombudsmana, různých nadacích a také ve vašich řadách – nepochodil jsem. Faktem zůstává, že jedním z nejtěžších důsledků psychického utrpení dcer byly dvě život ohrožující operace mladší dcerky. Z ničeho nic se jí objevil nádor na krční páteři, který po odstranění nakonec jako tumor klasifikován nebyl, ani nebyla určena příčina. Bohužel, škála zničujícího počínání exmanžely je daleko širší, ale prakticky neprokazatelná, protože holky přece nebudou mamce ubližovat, přestože si již dobře uvědomují, „že to s ní nemají lehké“.
Závěrem tedy díky za vaši práci a neznevažte ji, prosím, neobjektivností a nedůsledností. Věřím, že najdete odvahu řešit i tento vážný celospolečenský problém, přestože ve vašich řadách jsou převážně ženy.

S pozdravem
Ota, Brno

Napsal/a: Ota, Brno

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (36 vyjádření)

 • ledoo

  Proti lidské necitelnosti není obrany. Je to smutné.

 • Anonymní

  Díky za článek o tom , o čem se příliš nemluví……Můj partner má podobný problém, zatím to řeší přes sociálku, protože jsou jeho děti v péči „matky“, ale dochází k psychickému i fyzickému násilí na dětech 10 a 14 let. Je neskutečné čeho jsou některé matky schopné, většinou jsou to narušené osobnosti na kterých se podepsalo jejich dětství, ale v každém případě to budeme řešit razantně a rychle, třeba i s dohledem policie, pokud se k tomu sociální pracovnice postaví netečně. Zatím je to příliš čerstvé, to o čem mluvily jenom zastřeně se najednou už asi nedalo vydržet a řekly co se děje, ale už o tom ví sociálka….takže uvidíme, jak se všechno podaří dořešit a hlavně jakou rychlostí, protože mám strach, aby se matka dětem nemstila.

 • Anonymní

  JA VÍM JAKÉ TOJE JÁ JSEM BYLA TÝRANÁ OD SVÉ MATKY A JEJÍHO DRUHA A OD MATKY MĚ TO MOC BOLELO PAK JSEM ŠLA DO DĚCKÉHO DOMOVA A V SEDMI LETECH SI ME I MEHO BRATRA VZALA BABIČKA S DĚDOU A BRATR DOPADL TAK ŽE STOHO MLÁCENÍ ZŮSTAL POSTIŽENÝ A TZOJÍ NIKDY NEODPUSTÍM

 • JanaOss

  Uvítala bych zákon na psychické týrání partnera a především zákon na psychické týrání rodičů dětmi a to nejen v rozvedených rodinách

 • Musím se zastat této anonymní – sice vystupuje jako „anonymní“, ale já naprosto přesně poznám, které příspěvky pocházejí z její „dílny“ a předpokládám, že nejsem jediná 🙂 Takže anonymní vlastně vůbec není… 🙂

 • Anonymní

  No a co že nemáte rád anonimní hlavně že má člověk názor za kterým si stojí a nějáká blbá odpověd na můj názor mě jentak nerozháže Pamina!

 • „Nemám rád „anonymní“!:-(

 • Anonymní

  Já nevím jak to tady čtu tak spíš se bavíte o tom jak ste dopadli po rozvodu.Podle mě lidé co žijí ve městě se více rozvádějí pokušení je na každém kroku,ale ti co jsou na vesnici kde se všichni znají tam to pokušení není.Nikdy bych nedokázala vydírat dceru aby šla raději ke mě než k otci rači bych ustoupila a vklidu odešla.Nechápu takové lidi a už vůbec to jak jen to může někoho napadnout?Má rada je nemějte děti když se o ně oba zodpovědně neumíte starat a myslíte na psychické týrání.

 • vicikovka

  Anonymní, Brmbulka sice onoho taťku nezná, ale on si tu také může psát co chce a nikdo neví jestli si on sám nějakou chybu přizná.

 • Anonymní

  Tentokráte nikoli v plné síle a nasazení, abych byl svým dětem prospěšný.
  V září minulého roku mně odoperovali zhoubný nádor na kořeni jazyku. Jsem přesvědčen, že se tak stalo v souvislosti s nerovným bojem o své dcerky, ikdyž to samozřejmě dokázat nemohu. Exmanželka mě za podpory sociálně-právní mašinerie sice nepřipravila o děti, ale o zdraví ano. Zdravý bych byl užitečnější dětem i státu, kterému jsem vždy řádně odváděl daně. Přesto nelituji, s holkama si náramně rozumíme a zatím to společně dobře zvládáme.
  Tuto skutečnost neuvádím jako pláč nad sebou či nad námi, ale jako upozornění na vážný celospolečenský problém.
  Zdraví
  Ota z Brna, autor úvodního článku.

 • Anonymní

  Víš houby, Brmbulko, jak to bylo, tak si nech to kázání…..a o měnění člověka nepadlo ani slovo….

 • Brmbulka

  clovek by si mel brat cloveka zasadoveho a nemel by ho chtit menit….a ano asi jsme vyjimka

 • Brmbulka

  si toanonymni najdi…synek k nemu chodival….ale on si chudak niceho nevsiml…..ze ves kole propada..a krade…neinformoal se:)

 • Anonymní

  …jestlipak se na něj nevykašlal až poté, co marně bušil na jejich dveře a synek nebyl k zastižení neboť mamince se nezdálo vhodné aby se vídali….. co když to není v tom, že se partner/partnerka během manželství vybarví, co když se prostě stanou věci které ho změní???i to je moje selhání???pokud se s exmanželem dokážete dohodnout ve prospěch dětí pak před vámi smekám…….ale věř, že jste spíš výjimka…..a vím o čem mluvím!

 • Brmbulka

  krasny priklad je ted v poradne kdy chce vlastni otec vydedit syna jen proto ze je problemovy….ale to ze se na nej on vykaslal…a myslel si ze kdyz bude platit alimenty ze to staci…to je pry jina

 • Brmbulka

  anonymní, 3. 2. 2008 22:39:43

  mýlis se…to ze si vyberes parnera-partnerku spatneho…ktery se jen pretvaruje a behem manzelstvi se vybarvi…je tvoje selhani…a jak rikam…a rozchod nedela bestie z matek…nekdy i z otcu…a nekdy ani z jednoho…ver o cem mluvim je to muj pripad…vychova mych deti i sest let po rozvodu je na bedrech obou rovnomerne a oba se dokazeme na vsem dohodnou hlavne aby to bylo ve prospech deti…at je nebo bylo mezi nami cokoli..je to vedlejsi a hlavni jsou deti

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist