Podporujeme otce, kteří chtějí být lepšími táty

Rubrika: Partnerství a vztahy v rodině

644082_father_and_sonOtec obvykle zápasí se dvěma problémy ve své snaze být lepším otcem. Jedním je nedostatek času, druhým je nejistota, protože neví, co jeho děti potřebují a co má jako otec dělat.

Projekt „Péče o rodinu“, jehož cílem je podpořit funkčnost a stabilitu rodiny a zmenšovat nejistotu rodičů v jejich rodičovské a manželské roli, nabízí v období leden a únor dvě série přednášek.
V Rodinném centru Paleček je přednese vysoce kvalifikovaný lektor, magistr klinické psychologie Ing. Pavel Raus, M.A.Clin.Psy., M.A.Theol.

Přednášky na téma Manželství, partnerství a rodičovství, které pro velký úspěch opakujeme, se zabývají tím, co vyžaduje blízký vztah a jaké mu klademe překážky, jak komunikujeme v manželství, jak v manželství spolu mluvit, jak se slyšet a jak cítit porozumění, které jsou hlavní chyby a rozdíly ve způsobu komunikace mužů a žen, jak řešit konflikty v manželství, proč se jich nemusíme bát a zda krize v manželství znamená nutně konec či může znamenat nový začátek.

Novou sérií přednášek, na kterou obzvlášť chceme upozornit, jsou Otcovské kompetence, přednášky pro otce, kteří chtějí být lepšími táty.
„Otec obvykle zápasí se dvěma problémy ve své snaze být lepším otcem. Jedním je nedostatek času, druhým je nejistota, protože neví, co jeho děti potřebují a co má jako otec dělat. Seminář je zaměřen na pomoc v těchto problémech. Otcovým hlavním úkolem je vytvořit vztah se svými dětmi. Seminář je pomocí také v této oblasti. Seminář poskytuje nové pohledy na úlohu otce, je také zaměřen na zcela praktické aspekty otcovství.“, říká Pavel Raus.
Témata jednotlivých přednášek jsou: Otec, který rozumí potřebám svých dětí, Otec, který na sobě pracuje, Otec, který má vzor a Otec, který má plán.

Doplňkem celého projektu je internetová rodičovská knihovna, která zpřístupňuje recenze anglicky psaných a do češtiny zatím nepřeložených knih o manželství a rodičovství.

Projekt je společným dílem Komenského institutu o.p.s. (www.komenskehoinstitut.com) a Projektu Antioch o.s. (www.rcpalecek.cz).

Více se dočtete na webech obou organizací.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist