Milá Sandro III.

Rubrika: Pomoc

dopis2Je to sotva pár dnů, co jsem odeslala další z dopisů pro Sandru do Keni. A nyní bych vás, všechny adoptivní rodiče „našich“ dětí, ráda informovala o jeho obsahu…

V Praze, 15.března 2010

„Milá Sandro,

děkujeme ti za dopisy a blahopřejeme ti k tvým školním úspěchům. Tvá vysvědčení nám dělají velkou radost a těší nás, že jsi ve škole úspěšná, snaživá a doufáme, že tebe samotnou škola baví.

Budeme moc rádi, když nám napíšeš víc o tom, jak probíhá výuka, který předmět tě baví nejvíce, kolik vás chodí do vaší školy/třídy a také co děláte, když se neučíte.

Také nás velmi zaujalo, že jsi o prázdninách cestovala s prarodiči. Napiš nám něco víc, moc nás zajímá, jak jste cestovali, jak dlouho jste cestovali a co všechno jste viděli.

Také skoro nic nevíme o tvé rodině. O mamince, o sourozencích, o babičce a dědovi… Žijete společně? Budeme rádi, když napíšeš pár slov o vás, jak žijete, jak vypadají vaše běžné dny…

dopis3

U nás je nyní zima, a to doslova. Ač je březen, stále padá sníh a teploty se pohybují mezi 0°C a -10°C. Už se všichni moc těšíme na jaro, na sluníčko, teplo, zelené louky a pole, rozkvetlé stromy a zpívající ptáky.

A také se blíží Velikonoce! U nás je nyní doba postní, což ne každý dodržuje J Na Velikonoce maminky pečou velikonoční mazance a beránka. Děvčata zdobí velikonoční vajíčka a na Velikonoční pondělí je chodí navštěvovat chlapci a muži, dům od domu a koledují. Muži recitují a zpívají, upletenými pomlázkami z vrbového proutí symbolicky vyšlehají děvčata na zadečky, aby „neuschly“, a děvčata je podarují nazdobenými vajíčky a na pomlázku mužům přivážou barevnou stužku. Nejúspěšnější muži a chlapci mají nejvíce barevných stužek na pomlázkách a v košíčku nejvíce vajíček. Je pravda, že ve větších městech se tolik tradice nedodržují, ale na vesnicích ano. Posíláme ti pár obrázků, jak to u nás na Velikonoce vypadá… A jak slavíte Velikonoce vy?

Opatrujte se, pozdravuj své nejbližší a buď i nadále tak pilná. Posíláme ti pár drobností pro radost a snad se ti něco z toho bude hodit i do školy…

Zdraví tě přátelé z České republiky – Petra, Marika, Darča, Adéla, Láďa, Eva, Helča, Denisa, Marcela, Eliška, Jana, a další…

(A abys věděla, jak vypadáme, posíláme ti pár obrázků některých z nás… )“

dopis

A protože podle instrukcí od agentury (www.humanisti.cz) je možné s dopisem poslat i pár drobností v A4 obálce, z hromádky věcí, které mi průběžně pro „naše“ dětičky v Africe posíláte, jsem vybírala, vážila, skládala do obálky a zase vyndávala, až jsem nakonec přibalila následující dárečky:

Vánoce_2009 154Tunika + čelenka George (věnovala Julie75),

1000 samolepek – víly (Petra),

Vystřihovánky s Krtečkem (Petra),

Sešity (Kasparek),

Pravítko s Ferdou mravencem (Ivča a Domča),

Propiska prasátko (Ivča a Domča),

Samolepky Sandra (babofka).

Holky, díky. A samozřejmě díky i vám, které/ří pravidelně či nepravidelně přispíváte finančně na náš společný účet VD adopce, ze kterého hradíme zejména školné a také poštovné. Tentokrát nás vyšlo na 168,- Kč a že jsem u digitální váhy strávila hodně času, svědčí i fakt, že náš obr dopis vážil přesně 499 g! Stačilo málo (pouhé 2 gramy) a platili bychom o dalších 125,- Kč víc, takže jsem vážila, vážila a vážila 😉

Přesto mi tu zůstalo ještě hodně dárečků na příští jeden či dva dopisy. Takže chcete-li se také připojit a přispět, můžete, napište mi do osobních vzkazů, pošlu vám svoji adresu a nebo raději pošlete penízky na náš společný účet, co nevidět se zase budou hodit. Na účtu je v tuto chvíli 3.781,- Kč a v nejbližší době (23.5.) nás čeká platba školného pro Sandru na další rok ve výši 7.200,- (případně při rozdělení na trimestry 2.400,- Kč v květnu a další platby pak k 23.9. a třetí v roce 2011).

A jako tradičně jsem (záměrně) nezdokumentovala ještě pár drobností pro radost, které Sandra v obálce objeví, a to fotografie těch z vás, kteří projevili zájem, a to (v abecedním pořadí) aannyy, babofka, Lenia, lékárna a marika81. Petro, tvoji fotku jsem z minula někam zašantročila, takže se omlouvám a tvoje foto s holkama bude v následující zásilce (pokud mi ji znova pošleš J). A pro ty, kdo chtějí být společně s Petrou v příští zásilce, posílejte mi fotky na babofka@volny.cz. Díky.

A abych nezapomněla, dík patří i Piškotce, která dopis pro Sandru (stejně jako ty předchozí), ochotně a bleskurychle přeložila.

Napsal/a: babofka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Děkuji moc Petře,babofce i Piškotce že se jste starost převzaly na sebe.Ještě jednou díky.

 • Matilda

  Holky, chci vám všem moc poděkovat. Utápím se momentálně ve vlastních starostech o rodinu. Nemělo by to být omluvou, ale teď v posledních týdnech mi už nezbývá čas ani síla se starat o Naše adoptivní dětičky. A když pak vidím, že všechno klape, že jsou tu mezi námi lidičky, které to vzali do svých rukou a tak krásně se starají o to, aby naše adopce nezůstala jen v mezích finančních, je mi z toho u srdíčka krásně a zároveň smutno. Momentálně další finanční příspěvek nejsem schopná poslat, ale napravím to hned, jak to bude možné, pořád na to myslím.
  Ještě jednou díky…

 • Holky, díky všem. Jen díky vašim finančním příspěvkům i jiné pomoci vůbec naše společná adopce žije. Moc mě to těší. Když jsem ten bláznivý nápad někdy před rokem (trochu s obavami) říkala Petře, zdaleka mě nenapadlo, že do roka a do dne budeme mít společně 3 děti a bude nás to všechny pořád tak hřát u srdce…
  Ještě jednou díky…

  A Piškotko, adresu ti jdu hned poslat… 😉

  P.

 • Akorát jak čtu o tom počasí, už to není pravda :o) Máme jaro a Sandra se doví o mrazech, ale to nevadí, myslím si, že počasí není úplně to nejzajímavější pro tak malé dítě :o) Mám radost, že se všechny tak staráte!!!

 • Holky, já jsem ostuda, musím taky poslat nějakou věcičku, už žebrám babofčinu adresu, jsem v tomhle neskutečný flegmoš. Ale slibuju zlepšení :o)

 • Padmé

  Sluníčková zprávička v uplakaném dni (deštivém dni).
  Babofko, Piškotko, holky, díííky moc. 🙂

 • bovinkabovinka

  Jé, to je zase supér:-) Takové hezké počteníčko. A dárečky jsou krásné. Moc všem děkuju za to,že posíláte tolik věciček a hlavně penízky pro děti. Všem krásný den:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist