Velikonoční náměty z naší školky

Rubrika: Tvoření s dětmi

V rámci velikonočních příprav a dekorací jste si už mohli vyrobit krásné tulipány, veselé květináčky i velikonoční přáníčko, to vše podle námětů od bamisky.  Pro dnešek jsem si nápady na velikonoční tvoření s dětmi půjčila od svých holčiček, přesněji řečeno probrala jsem, co donesly ze školky.

DSC03938Tulipán

Na výrobu tulipánu budeme potřebovat:
– ruličku od toaletního papíru
– barevný papír
– barvy
– lepidlo

Ruličku od toaletního papíru natřeme zelenou barvou (nebo ji můžete polepit zeleným papírem). Z červeného barevného papíru vystřihneme květ tulipánu a přilepíme k hornímu okraji ruličky. Ze zeleného papíru si ustřihneme tři proužky, které namotáme na tužku, aby se nám pěkně stočily. Pak jejich konce přilepíme ke spodnímu okraji ruličky toaletního papíru.

DSC03933Kytička

Budeme potřebovat:
– ruličku toaletního papíru
– barevné papíry – obyčejné i balící
– polystyrénové vajíčko (případně vyfouknuté nebo umělé)
– barvy
– lepidlo

Ruličku toaletního papíru obalíme barevným balicím papírem, na kterém převládá zelená barva (můžete použít i obyčejný zelený papír nebo ruličku jen obarvit). Vyjíčko natřeme na žluto. Na červený barevný papír si obkreslíme kolečko podle ruličky a k němu dokreslíme okvětní lístky tak, aby jejich okraje byly alespoň kousek od nakresleného kolečka. Kytičku vystřihneme a prostřihneme i nakreslené kolečko. Pak ji nalepíme nahoru na obalenou ruličku. Do vystřiženého otvoru vlepíme obarvené vajíčko. Nakonec vystřihneme dva lístky a přilepíme je k dolnímu okraji ruličky.

DSC03932Stojánek na ubrousky – kačenka

Na výrobu originálního stojánku na ubrousky pro velikonoční oběd budeme potřebovat:
– výkres
– pastelky
– barevnou mašličku

Výkres přehneme napůl a nakreslíme na něj kačenku tak, aby hlavička sahala až k přehybu. Předkreslenou kačenku vystřihneme tak, že nahoře na hlavičce budou ksobě dvě kachničky spojené ohybem papíru. Doprostřed tělíčka nakreslíme kolečko a v obou vrstvách je vystřihneme. Kačence vybarvíme zobáček a nožičku, nebo ji můžete udělat celou barevnou – fantazii se meze nekladou. Pak stačí uvázat mašličku kolem krku a máme stojánek hotový.
Do otvoru vložíme stočený ubrousek a obě části kačenky oddělíme kousek od sebe, aby dobře stála.

DSC03935Zajíček

K výrobě zajíčka budeme potřebovat:
– menší květináček
– žinylkový drát
– 4 korálky (béžové, bílé, nebo hnědé)
– tužší hnědý papír
– vatu
– bílou pastelku
– lepidlo na papír a plast nebo tavicí pistoli

Z hnědého papíru si vystřihneme obličej zajíčka i s ušima. Oči, čumáček a zoubky dokraslíme bílou pastelkou, do oušek vlepíme kousky vaty. Žinylkový drát rozdělíme na 4 kousky, na konec každého připevníme korálku. Květináček obrátíme dnem vzhůru a k hornímu okraji přilepíme dva drátky jako ruce. Mezi ně vlepíme hlavičku zajíčka. Pod květináček přilepíme další dva drátky jako nohy. Pak pod hlavičku nalepíme na květináč kousek vaty (bříško) a stejně tak přilepíme chomáček vaty dozadu k dolnímu okraji jako ocásek. Drátky můžeme libovolně přizpůsobit tak, aby se zajíčkovi u nás dobře sedělo 🙂

Snažila jsem se psát návody co možná nejsrozumitelněji, ale aby z toho nebyl úplný román, tak i poměrně stručně. Jsem ovšem přesvědčená, že nejvíc vám stejně napoví obrázek.
Každopádně uznejte – nemáme my v té naší školce šikovné paní učitelky? Pustíte se do tvoření?

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist