Happy Birthday, Sandra!

Rubrika: Pomoc

dopis_pZatímco my jsme si v ČR 28. 9. užívali volna, někteří z nás oslavovali Svatého Václava či všechny ostatní nesvaté Vašíky, Vendy a Václavy, naše Sandra v Keni slavila své 5. narozeniny. Oslavencům se sluší popřát, a tak jsem (ač opožděně, přesto) odeslala balíček s dopisem…

IMG_3560„Milá Sandro,

dovol, abychom ti z celého srdce popřáli k tvým 5. narozeninám a předali ti tímto způsobem od nás pár dárečků pro radost.

Velice nás těší tvá vysvědčení, na kterých je vidět, že jsi opravdu šikovná holčička. Budeme moc rádi, když nám napíšeš něco víc o tom, jak to ve vaší škole vypadá, jak probíhá výuka, který z předmětů tě baví nejvíce i co děláte, pokud se právě neučíte.

U nás děti od 3 do 6 let chodí do mateřských škol, kde si většinou hrají, cvičí, zpívají, malují, pozvolna se připravují na vstup do školy, ale vysvědčení ještě nedostávají. V některých školkách se děti učí i anglicky, ale není to pravidlem, ve většině školek děti hovoří rodným (českým) jazykem.

Vysvědčení začínají nosit domů až děti od 6-7 let, kdy nastupují do 1. třídy základní školy. Školní rok oproti vašemu je rozdělen na dvě pololetí a trvá od září do ledna a od února do června. V létě (v červenci a srpnu) mají děti velké letní prázdniny a v průběhu školního roku mají ještě vánoční prázdniny a také týdenní jarní prázdniny.

Posíláme ti pár fotografií některých z nás, zdravíme tebe i tvoji  rodinu a potěší nás, když nám napíšeš, jak se máte a co jste dělali v létě.

Přejeme ti i nadále hodně úspěchů ve škole a tobě i tvé rodině přejeme zejména zdraví. Opatrujte se.

Tvoji přátelé z České republiky: Petra, Helena, Marcela, Darča, Lucie, Adéla,…“

IMG_3562V balíčku Sandra najde vše, co se vešlo do obálky A4 a do 500 g. A řeknu vám upřímně, sváděla jsem opět boj s váhou a proklínala ji, ač za nic nemohla… Ráda bych do obálky přicpala ještě více, ale ona byla neúprosná. Takže krom 2 fotografií (halina a Piškotka se Sárinkou) pod bublinkovou obálkou najde:

 • 2x školní sešit (věnovala kasparek)
 • 1x pexeso s pejsky (věnovala kasparek)
 • 1x tričko s límečkem George (věnovala Julie75)
 • 1x růžové leginky Georgie (věnovala Julie75)
 • 1x sada psacích potřeb Barbie (věnovala babofka)
 • 1x žvýkačky pro děti (věnovala babofka)
 • 1x náušnice (věnovala babofka)

Na spoustu dalších věcí, které od vás mám, se nedostalo a počítám s nimi do příštího balíčku pro Sandru. Těší mě, že v případě Sandry máme zpětnou vazbu a z fotografií víme, že veškerá korespondence v pořádku došla a byla předána.

Poštovné tentokrát činilo 128,- Kč.

Těší mě, že se na našem společném účtu hromadí i platby označené VS s předsunutým číslem 9999 před váš ID, a tedy běžným VS, které značí, že příspěvek může být použit i na poštovné. V tuto chvíli je na společném účtu 4399,- Kč, z toho 400,- Kč je možno použít na poštovné. Nemějte ale obavy, že peníze takto označené budou použity jen na tento účel. Prvořadé je samozřejmě školné a nemůže se tedy stát, že přestože na účtu „poštovné“ budou přebývat penízky, nebude na zaplacení školného…

V závěru jen pro připomenutí – číslo účtu je uvedeno v úvodu diskuze „Adopce na dálku – přidejte se k nám“. (Jako variabilní symbol uveďte své identifikační číslo zde na VD (zjistíte snadno, když si necháte vyhledat svoji přezdívku v členech KLUBka), případně 9999(ID) ).

A díky všem, kteří/které přispíváte anebo se jakýmkoli jiným způsobem podílíte na naší společné adopci na dálku…

Napsal/a: babofka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Holky, díky. Julie, Já doufám, že Sandřinu radost snad zase brzo uvidíme na fotkách…
  Padmé, taky jsme asi všichny mysleli, že je Sandra starší, ale podle loňských narozeninových fotek jsme usoudili, že údaj humanistů nebude úplně přesný… 🙂

 • Padmé

  Babofko, dííííky moc. Napsaly jste hezké přání a pěkný dopis a dárky jsou krásné.:-)
  Představ si, jaká já jsem popletuška, myslela jsem, že už bude Sandře „6“ 😉

 • Peťka

  Babofko, pěkný dopis a kásné dárečky. Věřím, že boj s váhou nebyl jednoduchý. Díky.

 • halina

  Babofko, děkuju moc. A těším se na fotečky.

 • Ahojky a díky. Škoda, že nemůžeme vidět tu radost. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist