Adopce – bilance po (více než) roce

Rubrika: Pomoc

sandraAč by se mohlo na první pohled zdát, že jsou následující řádky určeny jen aktivním adoptivním rodičům našich společných dětí v Africe, jsem přesvědčená, že ze zvědavosti určitě nakouknou i ti, kteří jen tiše zpovzdálí přihlížejí našemu společnému projektu nebo kteří zabloudili k tomuto článku úplně náhodou…

JAK TO VŠECHNO ZAČALO…

Na jaře loňského roku jsem se vám tady na stránkách www.vasedeti.cz svěřila se svojí myšlenkou adoptovat na dálku a podpořit tak ve vzdělání některé dítě z Afriky, jehož rodina by si za běžných okolností tento nadstandard z finančních důvodů nemohla dovolit. Co na tomto nápadu bylo asi nejbláznivější? Že z úplně cizích lidí z různých koutů republiky, kteří se do té doby vlastně vůbec neznali a pojila je „jen“ více či méně častá návštěva „VéDéček“, se tímto okamžikem stala jedna velká virtuální rodina, kterou pojí víc než jen návštěva webových stránek o těhotenství, dětech a nejen o nich. Naše netradiční virtuální rodina má totiž společného potomka.

Můj pomatený nápad se (za Petřina souhlasu a zastřešení!) během následujících několika málo dní díky více než šesti desítkám z vás zhmotnil. Penízky na společném účtu se množily a naším společným dítětem se stala Sandra, holčička z Keni, která tento měsíc slaví své 5. narozeniny.

JEDNO DÍTĚ NESTAČÍ…

Jedině tak se dá stručně shrnout fakt, že díky sílícímu nadšení všech zúčastněných rodičů jsme v krátké době Sandře pořídili dokonce ještě 2 sourozence. 19-letého Thierna z Guineje a 14-letou Tracey rovněž z Keni.

Veškeré články týkající se společné adopce na VD (informace, dopisy dětem i dopisy od dětí, jejich fotografie, vysvědčení, další odkazy i podrobné info o hospodaření) naleznete v levém menu v sekci „Přečtěte si“ – „Pomoc“ – „VD adopce na dálku“. A krom komentářů u článků jsou k nalezení další plány,aktuální  sdělení i vaše názory v diskuzi „Adopce na dálku – přidejte se k nám“.

NĚCO MÁLO ČÍSEL…

Od první chvíle až do dnešního dne jsme společně nastřádali 39.653,- Kč na našem společném účtu. Z těchto peněz hradíme zejména školné pro všechny naše tři děti, ale mohli jsme si dovolit dopřát jim i něco navíc v podobě dopisů a balíčků a také zdravotní pojištění. V tuto chvíli je na účtu 2.307,- Kč.

V roce 2009 se na naší společné adopci na dálku podílelo 61 rodičů a průměrná částka poukázaná od jednoho rodiče v kalendářním roce se rovnala částce 379,- Kč.

Je potřeba zdůraznit, že výše příspěvků je dobrovolná a je na každém, kolika penězi a jak často je schopen či ochoten pomoci. Jen pro zajímavost – jednotlivé příspěvky se pohybovaly v rozmezí od 50,- Kč až po neuvěřitelných 2000,- Kč.

V roce 2010 klesl počet přispívajících rodičů na 37 a průměrná částka poukázaná od jednoho rodiče v kalendářním roce (do dnešního dne) je rovna částce 445,- Kč. Je nás tedy méně, ale přispíváme více. A opět pro zajímavost – jednotlivé příspěvky v letošním roce se pohybují v rozmezí od 50,- Kč až po úžasných 1500,- Kč.  Také je namístě říct, že někdo přispívá pravidelně každý měsíc nižší částkou a někdo zase raději jednorázově přispěje částkou vyšší. Je to na každém z vás, která z cest je pro vás přijatelnější…

Číslo účtu je i nadále uvedeno v úvodu diskuze „Adopce na dálku – přidejte se k nám“, jako variabilní symbol uveďte své identifikační číslo zde na VD (zjistíte snadno, když si necháte vyhledat svoji přezdívku v členech KLUBka). A pozor, jedna novinka! Pokud souhlasíte s tím, aby Vaše platba byla použita nejen na školné, ale rovněž na poštovné (dopisy, příp. balíčky), uveďte variabilní symbol ve tvaru 9999(id) – kde místo (id) uvedete svoje identifikační číslo na VD. Všechny platby s takovým variabilním symbolem jsou počítány zvlášť a bude se z nich hradit poštovné pro děti.

JAK SI STOJÍME DNES…

Jsem nesmírně potěšená, že ač zájem některých adoptivních rodičů mírně opadl, dovolím si už dnes s klidným svědomím prohlásit, že to nebyla jen jednorázová „hurá akce“. Vždyť zájem téměř 4 desítek jasně hovoří o tom, že o pokračování adopce i nadále stojíte…

Děkuji tedy všem rodičům za neutuchající zájem, finanční příspěvky i věcné dary pro naše dětičky do balíčků.

Děkuji Petře, která poctivě vede evidenci přijatých i odeslaných plateb na školné (a jiné výdaje) a která hlídá termíny, kdy je zapotřebí platbu včas poukázat.

Děkuji Piškotce, která nám překládá dopisy pro naše dětičky do i z angličtiny a francouzštiny. A že si se mnou občas „užívá“ s překlady, které jí chystám. Ale o tom zas někdy jindy 😉

PŘIDEJTE SE K NÁM!

Možná i VY uvažujete o této formě pomoci dětem z Afriky, ale z finančních důvodů či jazykové neznalosti si netroufáte odhodlat se a zavázat se na pár let. Zkuste to tedy s námi a připojte se k nám, budeme rádi! 😉 Výše příspěvků je dobrovolná a radost z dopisů, fotografií dětí a vysvědčení je společná a nezměrná.

Máte-li dotazy, neváhejte se s nimi obrátit na mne/nás v komentářích pod článkem, formou osobního vzkazu na jména Petra nebo babofka (pouze pro registrované uživatele) či emailem na babofka@volny.cz či info@vasedeti.cz.

Napsal/a: babofka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Padmé, Lussy, danasi, děkuju.
  Jovanko, ano, píšu si 🙂
  Petro, díky. Byl to můj výmysl, tak ještě abych se aspoň trochu nečinila 🙂
  lékárno, bohužel nemáme k dispozici adresu přímo na Thierna. Veškerý kontakt probíhá prostřednictvím tamních koordinátorů. Děti sami nám nemohou poslat běžnou poštou žádný vzkaz. Jednak na nás nemají spojení stejně jako my na ně a navíc si nedělám iluzi, že by byli schopni zaplatit poštovné… 🙁

  S českou KOO se rozhodně ještě spojím, zda nedošlo k posunu…

 • Dobrý den.Přečetla jsem si vaše články a děkuji všem ,které děláte „i něco navíc“ než že pošlete penízky.Ale o peníze tu běží především, tak musím poděkovat i nám co „pouze přispíváme“.Je škoda, že nás ubylo,ale v dnešní době není situace lehká ,ani u nás.
  Co se týká Thierna.Prosím obraťte se ještě jednou na koordinátory a nadaci přes ,kterou je adopce zajišťována,pokud nebude žádná odezva, tak navrhuji adopci ukončit.
  P.S.Nedá se napsat přímo Thiernovi?

 • Petra Vymětalová

  Mám jednu reklamaci – V článku chybí jedno zásadní poděkování!
  Děkuji babofce, že s tímto nápadem přišla a hlavně že se o adopci na dálku obětavě stará – zajišťuje korespondenci s koordinátorkami, připravuje a posílá balíčky a taky si často láme hlavu nad tím, jak pokračovat nebo nepokračovat dál.

  Padl tu dotaz na stav financí – snažíme se průběžně informovat v diskuzi, i když přes léto jsem to trochu flákala (omlouvám se). Na školné pro Thierna by nám peníze měly vyjít, ale jak už naťukla babofka v diskuzi, zvažujeme, zda v ní pokračovat – za víc než rok máme jen jedno vysvědčení a jinak jakákoli zpětná vazba chybí. Koordinátoři v Guineji byli několikrát, dokonce jsme po nich posílali i balíčky, ale nemáme jedinou fotku nebo dopis, ze kterého by bylo zřejmé, že naše dárky dorazily na místo. A to nemluvím o velkém balíku, který jsme posílali někdy začátkem roku „navíc“.
  Zatím se k situaci vyjádřila jen Virenka, budeme rády, když se přidáte i vy ostatní, nejlépe právě v diskuzi Adopce na dálku – přidejte se k nám. Předem díky!

 • Jovanka

  Babofko, dík 🙂
  Prosím Tě, můžete si u mě poznamenat, že souhlasím se všim? Variabilní a jiné symboly se se mnou moc nekamarádí…. já jsem ráda, že mi funguje trvalý příkaz :-))
  A ta částka, která je teď na účtu – stačí? Není to málo? Co se teď bude platit?

 • danasi

  Také děkuji za článek. Jsem ráda, že máme „naše děti“ a můžeme jim dávat radost. Vždyť tím děláme radost i sami sobě.

 • Lussy

  babofko, díky. V říjnu pošlu další příspěvek.

 • Padmé

  Babofko, díííky moc za článek a přehledné shrnutí našich společných aktivit. Jsem ráda, že se nám to podařilo zrealizovat… vzpomínám na to jakoby to bylo včera, když ses ptala, jestli Sandra bude naše. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist