Nový projekt Českého helsinského výboru na podporu rodičovství

Rubrika: Rodina a domácnost

911951_untitledDne 1.3. 2010 zahájilo občanské sdružení Český helsinský výbor činnost v rámci nového projektu Motivační program Posilování rodičovských kompetencí.


Cílem projektu je především osvěta a výchova k rodičovství a partnerství, které by umožnilo zdravý psychosociální vývoj dítěte. Záměrem je zvýšit povědomí o zájmech dítěte a významu stabilních vazeb mezi rodiči a jejich dětmi. Východiskem projektu je zachování a skutečné respektování práv dítěte vyplývající z Úmluvy o právech dítěte.

V rámci projektu jsme zřídili konzultační centrum, kterou mohou zájemci osobně navštívit v úterý, středu a čtvrtek vždy od 13 do 17 hodin. Mimo tento vymezený čas budou v tyto dny poskytovány konzultace emailem a telefonicky. Poradna bude otevřena všem zájemcům z řad rodičů i budoucích rodičů, kteří se ocitli v tíživé životní situaci v důsledku rozvodu, výkonu trestu odnětí svobody nebo sociálního vyloučení.

Další služba v rámci tohoto projektu se týká motivačně informačních besed na posilování rodičovských kompetencí. Besedy budou realizovány po dobu dvou hodin, dva dny v týdnu a to každý týden až do prosince 2010. Obsahově jsou koncipovány na sociální, právní a psychologické poradenství.

Všechny tyto služby jsou poskytovány bezplatně a nízkoprahově na adrese Českého helsinského výboru (Štefánikova 21, Praha 5). Přesný program, obsah a termíny besed i konzultačního centra, budou upřesněny v co nejbližší době.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist