Nový projekt Českého helsinského výboru na podporu rodičovství

Rubrika: Rodina a domácnost

911951_untitledDne 1.3. 2010 zahájilo občanské sdružení Český helsinský výbor činnost v rámci nového projektu Motivační program Posilování rodičovských kompetencí.


Cílem projektu je především osvěta a výchova k rodičovství a partnerství, které by umožnilo zdravý psychosociální vývoj dítěte. Záměrem je zvýšit povědomí o zájmech dítěte a významu stabilních vazeb mezi rodiči a jejich dětmi. Východiskem projektu je zachování a skutečné respektování práv dítěte vyplývající z Úmluvy o právech dítěte.

V rámci projektu jsme zřídili konzultační centrum, kterou mohou zájemci osobně navštívit v úterý, středu a čtvrtek vždy od 13 do 17 hodin. Mimo tento vymezený čas budou v tyto dny poskytovány konzultace emailem a telefonicky. Poradna bude otevřena všem zájemcům z řad rodičů i budoucích rodičů, kteří se ocitli v tíživé životní situaci v důsledku rozvodu, výkonu trestu odnětí svobody nebo sociálního vyloučení.

Další služba v rámci tohoto projektu se týká motivačně informačních besed na posilování rodičovských kompetencí. Besedy budou realizovány po dobu dvou hodin, dva dny v týdnu a to každý týden až do prosince 2010. Obsahově jsou koncipovány na sociální, právní a psychologické poradenství.

Všechny tyto služby jsou poskytovány bezplatně a nízkoprahově na adrese Českého helsinského výboru (Štefánikova 21, Praha 5). Přesný program, obsah a termíny besed i konzultačního centra, budou upřesněny v co nejbližší době.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist