Zahrada pro vaše děti

Rubrika: Domácnost a bydlení

Většina rodičů malých dětí touží po domku se zahradou, aby si měly jejich děti kde hrát. Sami vzpomínají na dobrodružství, jaká na zahradě zažívali, nebo o nich po návštěvě kamaráda snili. Batoleti stačí malé pískoviště s hračkami, předškoláci se vyřádí na skluzavce, houpačce, v bazénku. Puberťák ocení zahradní domek, ve kterém bude hledat útočiště před okolním světem.

Zahrada roste s jejími obyvateli

Už při zakládání nové zahrady bychom si měli uvědomit, že se zahrada postupem času mění podobně jako požadavky jejích obyvatel. Vždy by to měla být oáza pohody pro celou rodinu. Vyplatí se pozvat zahradního architekta, který dokáže vzít v potaz všechny sny a přání. On si dokáže představit, jak bude vypadat zahrada za 10 a více let, jak porostou stromy a keře. Naplánuje výsadbu rostlin, aby po celý rok něco kvetlo, od drobných jarních cibulovin přes letničky, pestré bobule keřů a barevné listí stromů na podzim až po ojíněné traviny v zimě.

Zahradníci odborníci

V jednom starém filmu stříhali Voskovec s Werichem živý plot. Každý z jedné strany. Tak dlouho zarovnávali, až z něj nic nezbylo. Baví vás práce na zahradě? Nebo v ní raději odpočíváte? Podle toho byste si měli svou zahradu naplánovat. Záhonky se zeleninou a bylinkami do kuchyně, nebo houpací síť mezi stromy nad nízkým trávníkem. Jde o to, abyste na své zahradě baterky dobíjeli a ne ztráceli další cennou energii.

Co děti a rodiče ocení

Kromě živé přírody (pozor na jedovaté rostliny!) se na rodinnou zahradu hodí i další prvky: zahradní nábytek, dětské prolézačky, podlaha terasy, zahradní domek na nářadí, plot, pergola, také chodníčky, kameny a jiné.Vždy myslete na bezpečnost dětí! Týká se to hlavně vodních ploch, bazénů, jezírek, nádrží. Zamyslete se dobře nad tím, kdy je na zahradě vybudujete. Hlavně kvůli malým dětem musí být dobře zabezpečeny. Stačí okamžik nepozornosti a dojde k tragédii.

Kde vzít peníze na novou zahradu

K financování koupě pozemku, služeb architekta, stavby zahradního domku se dobře hodí stavební spoření. Vybavení zahrady je nově možné taky pojistit. „Nově pojistíme např. okrasné rostliny a zahradní dekorace. Vidíme také rostoucí zájem klientů o pořízení tzv. mobilheimů, nově lze tedy pojistit i tyto pojízdné domy,“ vysvětluje člen představenstva ČMSS.

Napsal/a: Alena Vorlíčková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist