Silnou podporující mámou díky vyladěnému domovu

Rubrika: Domácnost a bydlení, Tipy pro rodinu

Když žijete v souladu se sebou a životem, dokážete téměř nemožné. Ale jak toho dosáhnout v této hektické době, plné nečekaných a nepříjemných situací, že?!

“Požádejte” o podporu svůj domov

Protože vaše bydlení to nejsou jen 4 stěny, kde přespáváte a máte věci. Je to váš přístav, kde po celém dni můžete zakotvit, občerstvit, pobýt s rodinou a načerpat síly. Váš domov může být vaším podporujícím přítelem.

Jenže ne každý domov toto umí…

Už jste slyšeli o vlivu prostředí?

Možná v souvislosti se starověkým uměním práce s prostorem Feng-Shui?

Základním principem tohoto vlivu je, že vše na vás má vliv – situace, druzí lidé, zaměstnání i prostředí. Akorát že interiéry jsou statické, takže si jich nevšímáte – proto působí více na podvědomí. A působí stále, každou vteřinu, co v nich jste.

Může se krásně stát, že když vám bude kapat vodovodní kohoutek, budete mít tou dobou nečekané výdaje a pocit, že peníze se vám někam ztrácejí, a vy nemáte tušení kam.
Nebo si pořídíte pohodlné dekorační polštáře, příjemnou deku a chlupatý kobereček. Po čase zjistíte, že kamarádky jsou najednou vřelejší a mají více času na setkání.

Kouzlo?! Ne. To jen vy jste určité životní kvalitě dovolili, aby přišla do vašeho života – v prvním případě plýtvání (vodou, a tak penězi), ve druhém zpomalení se (vás i kamarádek) a hýčkání.

Takhle je to se vším, co máte doma, ve sklepě, na půdě, ve skříních, na očích.

Proto je tak důležité, čím se doma obklopujete

Ano, souhlasím s vámi, že ne všechno můžete ovlivnit a hned změnit. To ani po vás nikdo nechce.

Naopak jsem přesvědčena, že pokud chcete a začnete pro to něco dělat, tak vás a vaše blízké bude domov podporovat a hýčkat. Začnou se dít zázraky všedního dne – budete více a více žít v souladu se sebou a životem. Budete tak vnitřně silnější, a o to lépe budete umět podporovat své blízké.

Laděním domova posílíte i důvěru ve svou intuici

Budete věřit více svému vnitřnímu hlasu, a tak o sebe, muže a děti budete pečovat právě tak, jak to kdo z vás potřebuje. A ne tak, jak se má, nebo jak vám radí okolí / matka / tchyně / ve škole / dětský psycholog.

Díky důvěře své intuici nebude svého intelektuálního syna nutit do fotbalového klubu, akční dceru nebude v jednom kuse zklidňovat a mužovi budete důvěřovat, že chodí za sportem, a ne za ženskýma.

Proto využívejte vlivu prostředí ve svůj prospěch 🙂

Když budete mít kolem sebe věci, které se líbí vám, rádi se jich dotýkáte, dělají vám radost svou přítomností, tak se vnitřně uvolníte. Lépe si odpočinete, protože vás doma nebude všechno jen štvát, dráždit.

Začněte s 1 věcí / s 1 změnou

Později přidáte další. Možná jste typ, který udělá radikální proměnu svého interiéru během víkendu. Ale není to potřeba, nenuťte se do toho. Osobně máme s klienty vyzkoušeno, že i díky velmi pozvolnému (během několika měsíců) ladění domova, se člověk může naladit na své nitro a na svou pravdu.

Vyzkoušejte

Jednou týdně si projděte svůj domov, stačí čtvrthodinka, a nechte k sobě přicházet nápady, co byste mohli udělat doma lépe. Například:

  • probrat knihovnu a část knih dát do antikvariátu,
  • přestěhovat pár dekorací v rámci bytu,
  • aspoň do jedné otevřené police v kuchyni dát nádobí, které se vám líbí,
  • znovu pověsit závěsy, které jste před roky sundali kvůli malým dětem.

A pak si všímejte, jaké změny se vám dějí v osobním a profesním životě, ve vztazích s dětmi, s partnerem. Všímejte si svých pocitů. Může se stát, že díky výše napsanému:

  • vám někdo půjčí knihu, která vás navede na to, abyste začali studovat aromaterapii, která vás za pár let bude živit,
  • zlepší se vaše vztahy s příbuznými,
  • budete raději připravovat večeře,
  • budete se cítit tak nějak víc žensky.

Nevěřte mi, vyzkoušejte si sami

Pak mi o vašem ladění a jeho výsledcích napište na iva@ivakolarova.cz.

Třeba po čase budete mít podobný výsledek, jako my doma, když

13letý syn obhájil prvenství  v krajské olympiádě

A to jsme se v jeho 5. i 6. třídě dohadovali, aby udělal úkoly a aspoň občas se učil. Ne, on raději 2 hodiny diskutoval a protestoval, že nebude dělat úkol. A to úkol, který pak sám měl hotový za 5, max. 15 minut!

Učit se do školy? Co to je?! Proto jsem mu zakázala, aby šel na 8leté gymnázium. Nechtěla jsem se pak trápit s jeho neúspěchy a jeho trápením s učiteli, protože (?zatím) není studijní typ.

Do učení jsem ho nenutila, protože tímto u mě moje máma dosáhla toho, že jsem učení nenáviděla, a tak se přestala skutečně učit, a jen jsem dělala, že se učím, abych měla klid.

Jenže pak přišel s tím, že vyhrál okresní kolo

zeměpisné olympiády a postupuje do kraje. Wau! To se nestává každý den.

Poslechla jsem svou intuici a na syna jsem zatlačila

Byl to boj kdo s koho. Čí vůle je silnější. Kdo je vytrvalejší. Takovou mě neznal – neoblomnou, neústupnou. Ale já tušila, že pokud v kraji uspěje, bude to mít zásadní vliv na jeho další život.

Emoce lítaly. Občas jsme byli hlasití, jak jsme se dohadovali. Ale zažívali jsme i dokonalé souznění – zeměpis mám ráda 🙂 a on je to chytrý milý kluk. 🙂

Možná právě díky těm emocím si probírané dobře zafixoval. 😉 Kdo ví.

Vyplatilo se to – ochutnal vítězství a pochopil

Pochopil, že když něco chce, tak se vyplatí za tím jít a makat. Říci si o pomoc. Kterou u mě najde vždy, když bude spolupracovat.

Od té doby, když pozná, že něco má pro něj smysl (nebo mu to vysvětlím já), tak jde a mákne. Letos se připravoval sám. (Já jsem mu to jen párkrát připomněla.)

Vytrvat v této výchově a v takové podpoře mi pomohl náš vyladěný domov

Přesněji jeho části, které si v průběhu 2,5 let průběžně upravuji, dle aktuálních potřeb, plánů a snů. Ne, přestože jsem interiérová návrhářka, tak nebydlím v interiéru, který by se dal fotit do časopisů o bydlení.

Ale bydlím tak, aby to co nejvíce ladilo s mou duší. Je mi v tom dobře, jsem vnitřně silnější, než před 4 roky. A už nemám potřebu obhajovat, jak žiju a co dělám. To je obrovskou ÚLEVOU.

Chcete být také silnou a podporující mámou?!

Navažte se mnou virtuální spojení – stáhněte si zdarma e-book 5 tipů, jak si zpříjemnit domov, a tím i život.

Upřímně přeji i vám, ať žijete život, který vás baví a naplňuje. Třeba tak že budete silnou a podporující mámou Iva

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist