Recenze: V zoo není žádná nuda

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Pohádky a povídky

V nakladatelství Portál nedávno vyšla kniha V zoo není žádná nuda. Její autorkou je Eva Horáková, ilustrace doplnila Michaela Bergmannová. Kniha má 64 stran a je zařazena mezi tzv. první čtení.

Hlavní postavou knihy je chlapec Hugo, který má moc rád zvířátka a přál si také mít nějaké doma. A to přání se mu splní, i když trochu jiným způsobem. Hugo se s rodiči stěhuje do zoo. Jeho tatínek tam má být veterinářem. Hugo se nejprve nikam stěhovat nechtěl, ale uznejte sami, že bydlet v zoo, to je prostě něco.

„Jmenuji se Hugo a bydlím v zoo. Jak jsem zjistil, bydlet v naší zoo je vlastně prima. Ve dne je docela obyčejná jako každá jiná zoo. Zato v noci! To byste mrkali! Sejdou se spolu vlci i hadi, mroži i sloni. Sejdou se a vyprávějí. Vyprávějí, jak to bylo, když ještě žili třeba v Africe. Vyprávějí, jak to bylo, když ještě třeba plavali v Nilu. Vyprávějí, jak žili jejich babičky, dědové, strýčci a tetičky. Vážně je to pravda. Já jsem ty příběhy slyšel na vlastní uši. A jestli chceš, tak ti je povím. „

2016-07-14-2185[1] 2016-07-14-2184[1]

A Hugo v krátkých příbězích, nebo chcete-li pohádkách, vypráví. Najdeme zde například tyto příběhy:

  • Vlčí rodina
  • Proč nosí sysel slunečník
  • Proč nosí lemuři vlajky
  • Pouštní strážci
  • Jak přišel páv o oka a další.

Naše děti nejvíce zaujal příběh Pouštní strážci. Schválně, věděli byste, o kom tento příběh je? Ano, o surikatách. Příběh vypráví o tom, že v africké poušti Kalahari žijí hrabačky. Mají svou královnu, která se jmenuje Doris. A ta každé ráno rozděluje úkoly. A tak se stalo, že Suri a Kata (dvě z hrabaček) dostaly za úkol hlídat mláďata. Suri a Kata z toho nebyly zrovna nadšené. Najednou ale uviděly cosi v dálce. Byl to gepard, který si je chtěl dát k obědu. Obě tedy začaly naráz křičet a všechny hrabačky se schovaly do podzemních tunelů. Tím se zachránily. Královna Doris ocenila Suri a Katu za záchranu a rozhodla, že od toho dne budou všechny hrabačky nosit jejich jména. A tak se z hrabaček staly SURIKATY.

Pěkný příběh, že? Děti si ho dobře pamatují, protože když jsme zanedlouho byli v zoo, poučovali babičku a dědu o tom, kde se surikaty vlastně vzaly a proč si hrabou tunely.

2016-07-14-2183[1]2016-07-14-2182[1]

Kniha je určena pro děti v mateřských školách a pro začínající čtenáře. Jednotlivé kapitoly jsou tak akorát krátké, aby si je děti dokázaly přečíst najednou a také si pamatovaly, co četly.

pictureproviderMy knihu musíme pochválit a doporučit každému začínajícímu čtenáři. Příběhy jsou moc pěkně napsané a zaujmou opravdu každého.

 

Knihu vydalo nakladatelství Portál a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Držte si klobouky, do kin přichází Toy Story 4!

Přiznejte se. Kdo se už nemohl dočkat dalšího pokračování Příběhu hraček? Tak pro vás máme dobrou zprávu. Právě dnes

Čtu dál →

Nejčastější chyby, kterých se lidé dopouštějí během Keto diety

Keto dieta je systém stravování, který je založen na nízké konzumaci sacharidů. Stejně jako ostatní stravovací směry, je třeba

Čtu dál →

[Soutěž] Správná pětka na ostrově pokladů

Prázdniny se za chviličku přehoupnou do své druhé poloviny a my pro vás máme pár tipů, jak si zpříjemnit

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist