Recenze: V zoo není žádná nuda

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Pohádky a povídky

V nakladatelství Portál nedávno vyšla kniha V zoo není žádná nuda. Její autorkou je Eva Horáková, ilustrace doplnila Michaela Bergmannová. Kniha má 64 stran a je zařazena mezi tzv. první čtení.

Hlavní postavou knihy je chlapec Hugo, který má moc rád zvířátka a přál si také mít nějaké doma. A to přání se mu splní, i když trochu jiným způsobem. Hugo se s rodiči stěhuje do zoo. Jeho tatínek tam má být veterinářem. Hugo se nejprve nikam stěhovat nechtěl, ale uznejte sami, že bydlet v zoo, to je prostě něco.

„Jmenuji se Hugo a bydlím v zoo. Jak jsem zjistil, bydlet v naší zoo je vlastně prima. Ve dne je docela obyčejná jako každá jiná zoo. Zato v noci! To byste mrkali! Sejdou se spolu vlci i hadi, mroži i sloni. Sejdou se a vyprávějí. Vyprávějí, jak to bylo, když ještě žili třeba v Africe. Vyprávějí, jak to bylo, když ještě třeba plavali v Nilu. Vyprávějí, jak žili jejich babičky, dědové, strýčci a tetičky. Vážně je to pravda. Já jsem ty příběhy slyšel na vlastní uši. A jestli chceš, tak ti je povím. „

2016-07-14-2185[1] 2016-07-14-2184[1]

A Hugo v krátkých příbězích, nebo chcete-li pohádkách, vypráví. Najdeme zde například tyto příběhy:

  • Vlčí rodina
  • Proč nosí sysel slunečník
  • Proč nosí lemuři vlajky
  • Pouštní strážci
  • Jak přišel páv o oka a další.

Naše děti nejvíce zaujal příběh Pouštní strážci. Schválně, věděli byste, o kom tento příběh je? Ano, o surikatách. Příběh vypráví o tom, že v africké poušti Kalahari žijí hrabačky. Mají svou královnu, která se jmenuje Doris. A ta každé ráno rozděluje úkoly. A tak se stalo, že Suri a Kata (dvě z hrabaček) dostaly za úkol hlídat mláďata. Suri a Kata z toho nebyly zrovna nadšené. Najednou ale uviděly cosi v dálce. Byl to gepard, který si je chtěl dát k obědu. Obě tedy začaly naráz křičet a všechny hrabačky se schovaly do podzemních tunelů. Tím se zachránily. Královna Doris ocenila Suri a Katu za záchranu a rozhodla, že od toho dne budou všechny hrabačky nosit jejich jména. A tak se z hrabaček staly SURIKATY.

Pěkný příběh, že? Děti si ho dobře pamatují, protože když jsme zanedlouho byli v zoo, poučovali babičku a dědu o tom, kde se surikaty vlastně vzaly a proč si hrabou tunely.

2016-07-14-2183[1]2016-07-14-2182[1]

Kniha je určena pro děti v mateřských školách a pro začínající čtenáře. Jednotlivé kapitoly jsou tak akorát krátké, aby si je děti dokázaly přečíst najednou a také si pamatovaly, co četly.

pictureproviderMy knihu musíme pochválit a doporučit každému začínajícímu čtenáři. Příběhy jsou moc pěkně napsané a zaujmou opravdu každého.

 

Knihu vydalo nakladatelství Portál a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist