Trpasličí svatba

Rubrika: Příběhy pro děti

V trpasličím ráji žil skřítek Rumpštýl. Jednou, když sbírali zásoby na svatbu, se rozhodl, že bude sbírat ostružiny, ale protože byl malinký tak se zachytil za trny ostružníku.

Visel hlavičkou dolů a nemohl se vyprostit. Měl ale štěstí, protože Jiřík uslyšel jeho zoufalé volání a ubohému trpaslíkovi pomohl. Za odměnu ho Rumpštýl pozval na svatbu.
Jiřík snědl kouzelné jablíčko a najednou byl malinký jako trpaslík Rumpštýl. Do trpaslíkova se dostali podzemní chodbou.
V podzemí už byli nashromážděni všichni hosté i svatební pár. Jiřík jim pogratuloval a pak si vyslechl žabí koncert. Po koncertu začala pravá trpasličí hostina. Podávali sladké ostružinové pyré, malinové koláčky, medové věnečky a zapíjeli to bezinkovým likérem.
Pak se rozjaření svatebčané vydali na slavnost na louku, kde četl skřítek s lesní pošty blahopřání od srnky a datla, a dokonce i lišák poslal telegram!
Po krátké přestávce vystoupili dva silní brouci k zápasu v kruhu. Ale protože měli oba stejnou sílu, souboj byl nerozhodný. Jiříkovi se u těch čilých lidiček velmi zalíbilo. Trpaslík Rumpštýl uměl vyprávět tak veselé příhody, že chudáka chlapce od smíchu až břicho bolelo.
Na louce začal pochodový průvod a pak spustila hudba a všichni tancovali. Až do příštího rána se všichni smáli a tancovali. Jenže každá slavnost jednou skončí a Jiřík se musel vrátit nazpět za lidmi. Svatebčané mu zamávali na rozloučenou. Snědl zase kouzelné jablko, které vyndal Rumpštýl z kapsy a v mžiku byl Jiřík zase tak velký jako předtím.

Napsal/a: Nikelka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist