Trpasličí svatba

Rubrika: Příběhy pro děti

V trpasličím ráji žil skřítek Rumpštýl. Jednou, když sbírali zásoby na svatbu, se rozhodl, že bude sbírat ostružiny, ale protože byl malinký tak se zachytil za trny ostružníku.

Visel hlavičkou dolů a nemohl se vyprostit. Měl ale štěstí, protože Jiřík uslyšel jeho zoufalé volání a ubohému trpaslíkovi pomohl. Za odměnu ho Rumpštýl pozval na svatbu.
Jiřík snědl kouzelné jablíčko a najednou byl malinký jako trpaslík Rumpštýl. Do trpaslíkova se dostali podzemní chodbou.
V podzemí už byli nashromážděni všichni hosté i svatební pár. Jiřík jim pogratuloval a pak si vyslechl žabí koncert. Po koncertu začala pravá trpasličí hostina. Podávali sladké ostružinové pyré, malinové koláčky, medové věnečky a zapíjeli to bezinkovým likérem.
Pak se rozjaření svatebčané vydali na slavnost na louku, kde četl skřítek s lesní pošty blahopřání od srnky a datla, a dokonce i lišák poslal telegram!
Po krátké přestávce vystoupili dva silní brouci k zápasu v kruhu. Ale protože měli oba stejnou sílu, souboj byl nerozhodný. Jiříkovi se u těch čilých lidiček velmi zalíbilo. Trpaslík Rumpštýl uměl vyprávět tak veselé příhody, že chudáka chlapce od smíchu až břicho bolelo.
Na louce začal pochodový průvod a pak spustila hudba a všichni tancovali. Až do příštího rána se všichni smáli a tancovali. Jenže každá slavnost jednou skončí a Jiřík se musel vrátit nazpět za lidmi. Svatebčané mu zamávali na rozloučenou. Snědl zase kouzelné jablko, které vyndal Rumpštýl z kapsy a v mžiku byl Jiřík zase tak velký jako předtím.

Napsal/a: Nikelka

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist