Trpasličí svatba

Rubrika: Příběhy pro děti

V trpasličím ráji žil skřítek Rumpštýl. Jednou, když sbírali zásoby na svatbu, se rozhodl, že bude sbírat ostružiny, ale protože byl malinký tak se zachytil za trny ostružníku.

Visel hlavičkou dolů a nemohl se vyprostit. Měl ale štěstí, protože Jiřík uslyšel jeho zoufalé volání a ubohému trpaslíkovi pomohl. Za odměnu ho Rumpštýl pozval na svatbu.
Jiřík snědl kouzelné jablíčko a najednou byl malinký jako trpaslík Rumpštýl. Do trpaslíkova se dostali podzemní chodbou.
V podzemí už byli nashromážděni všichni hosté i svatební pár. Jiřík jim pogratuloval a pak si vyslechl žabí koncert. Po koncertu začala pravá trpasličí hostina. Podávali sladké ostružinové pyré, malinové koláčky, medové věnečky a zapíjeli to bezinkovým likérem.
Pak se rozjaření svatebčané vydali na slavnost na louku, kde četl skřítek s lesní pošty blahopřání od srnky a datla, a dokonce i lišák poslal telegram!
Po krátké přestávce vystoupili dva silní brouci k zápasu v kruhu. Ale protože měli oba stejnou sílu, souboj byl nerozhodný. Jiříkovi se u těch čilých lidiček velmi zalíbilo. Trpaslík Rumpštýl uměl vyprávět tak veselé příhody, že chudáka chlapce od smíchu až břicho bolelo.
Na louce začal pochodový průvod a pak spustila hudba a všichni tancovali. Až do příštího rána se všichni smáli a tancovali. Jenže každá slavnost jednou skončí a Jiřík se musel vrátit nazpět za lidmi. Svatebčané mu zamávali na rozloučenou. Snědl zase kouzelné jablko, které vyndal Rumpštýl z kapsy a v mžiku byl Jiřík zase tak velký jako předtím.

Napsal/a: Nikelka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist