Trpasličí svatba

Rubrika: Příběhy pro děti

V trpasličím ráji žil skřítek Rumpštýl. Jednou, když sbírali zásoby na svatbu, se rozhodl, že bude sbírat ostružiny, ale protože byl malinký tak se zachytil za trny ostružníku.

Visel hlavičkou dolů a nemohl se vyprostit. Měl ale štěstí, protože Jiřík uslyšel jeho zoufalé volání a ubohému trpaslíkovi pomohl. Za odměnu ho Rumpštýl pozval na svatbu.
Jiřík snědl kouzelné jablíčko a najednou byl malinký jako trpaslík Rumpštýl. Do trpaslíkova se dostali podzemní chodbou.
V podzemí už byli nashromážděni všichni hosté i svatební pár. Jiřík jim pogratuloval a pak si vyslechl žabí koncert. Po koncertu začala pravá trpasličí hostina. Podávali sladké ostružinové pyré, malinové koláčky, medové věnečky a zapíjeli to bezinkovým likérem.
Pak se rozjaření svatebčané vydali na slavnost na louku, kde četl skřítek s lesní pošty blahopřání od srnky a datla, a dokonce i lišák poslal telegram!
Po krátké přestávce vystoupili dva silní brouci k zápasu v kruhu. Ale protože měli oba stejnou sílu, souboj byl nerozhodný. Jiříkovi se u těch čilých lidiček velmi zalíbilo. Trpaslík Rumpštýl uměl vyprávět tak veselé příhody, že chudáka chlapce od smíchu až břicho bolelo.
Na louce začal pochodový průvod a pak spustila hudba a všichni tancovali. Až do příštího rána se všichni smáli a tancovali. Jenže každá slavnost jednou skončí a Jiřík se musel vrátit nazpět za lidmi. Svatebčané mu zamávali na rozloučenou. Snědl zase kouzelné jablko, které vyndal Rumpštýl z kapsy a v mžiku byl Jiřík zase tak velký jako předtím.

Napsal/a: Nikelka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist