Smutná postýlka

Rubrika: Příběhy pro děti

To bylo tak. Byla jedna holčička, která vůbec nechtěla spinkat ve své krásné postýlce. Vždy, když jí tam maminka nebo tatínek položili, chvilku bylo ticho, a potom spustila řev.

A tak po mnohém přemlouvání holčičku nakonec vzali a dali jí k sobě do postele. Postýlka na to moc smutně koukala a nevěděla, jak by holčičku přesvědčila, aby jí měla stejně ráda, jako ona ji. A tak zkoušela všechno možné. Nové hračky nad postýlku, nové povlečení se zvířátky, dokonce přemluvila i plyšová zvířátka, aby s holčičkou byla v postýlce. A stále nic. Každý večer se vše opakovalo. Postýlka to už začala vzdávat a byla den ode dne smutnější a taková menší. Nakonec se rozhodla, že půjde k jiné holčičce. Až jí nakonec oslovila bílá plenka pověšená na ohrádce. „Víš ty co, počkej na večer a něco zkusíme,“ řekla plenka. Večer, když přišla maminka a chtěla holčičku dát rovnou do veliké postele, zaškemrala postýlka, aby to s ní ještě jednou, naposledy zkusily. A tak maminka vzala holčičku a dala jí do postýlky. Ta mávla na plenku, která se snesla holčičce na obličejíček a světe div se, holčička usnula spokojeným spánkem. Probudila se až ráno a byla vyspinkaná lépe jak u rodičů. Postýlka přestala být smutná, maminka s tatínkem ospalí a holčička měla vlastní postýlku.

Napsal/a: Marrťas

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist