O sněhulákovi II.

Rubrika: Příběhy pro děti

Jednoho dne napadla spousta sněhu. Vašík, Pepík a Jindra si vzali saně a šli na nedaleký kopec. „Co kdybychom si postavili sněhuláka?“ navrhl Pepík. A tak se kluci pustili do díla.

Sněhulák se jim opravdu povedl. Jindra doběhl domů pro mrkev a uhlí, a sněhuláka pěkně ozdobili. Pak šli sáňkovat a na sněhuláka uplně zapomněli. Jenže sněhulák je celou dobu pozoroval, a začal jim trochu závidět. „Já bych se tak rád aspoň jednou svezl,“ pomyslel si. Kluci mezitím sáňkovali ostošest, a protože už jim začínala být zima, rozhodli se, že půjdou domů. A jak si tak povídali a smáli se, vůbec si nevšimli, že si tam Vašík zapomněl saně. Sněhulák si toho ale všimnul hned. Počkal, až kluci odešli a hned sednul na saně a frčel z kopce dolů, jak nějaký závodník. Jezdil pořád dokola, až si všimnul, že někdo jde. Vrátil se hned na své místo a uviděl Vašíka, jak se vrací pro své saně.
Od té doby, když nějaký kluk nebo holka zapomněli saně, sněhulák jim je vždycky pohlídal a nezapomněl se přitom taky trochu svést.

Napsal/a: anonymní

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist