O sněhulákovi II.

Rubrika: Příběhy pro děti

Jednoho dne napadla spousta sněhu. Vašík, Pepík a Jindra si vzali saně a šli na nedaleký kopec. „Co kdybychom si postavili sněhuláka?“ navrhl Pepík. A tak se kluci pustili do díla.

Sněhulák se jim opravdu povedl. Jindra doběhl domů pro mrkev a uhlí, a sněhuláka pěkně ozdobili. Pak šli sáňkovat a na sněhuláka uplně zapomněli. Jenže sněhulák je celou dobu pozoroval, a začal jim trochu závidět. „Já bych se tak rád aspoň jednou svezl,“ pomyslel si. Kluci mezitím sáňkovali ostošest, a protože už jim začínala být zima, rozhodli se, že půjdou domů. A jak si tak povídali a smáli se, vůbec si nevšimli, že si tam Vašík zapomněl saně. Sněhulák si toho ale všimnul hned. Počkal, až kluci odešli a hned sednul na saně a frčel z kopce dolů, jak nějaký závodník. Jezdil pořád dokola, až si všimnul, že někdo jde. Vrátil se hned na své místo a uviděl Vašíka, jak se vrací pro své saně.
Od té doby, když nějaký kluk nebo holka zapomněli saně, sněhulák jim je vždycky pohlídal a nezapomněl se přitom taky trochu svést.

Napsal/a: anonymní

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist