PŘÁTELSTVÍ ZVÍŘÁTEK

Rubrika: Pohádky

Žil jeden malý ježek jménem Bodlinka a s ním jeho kamarád srneček Parůžek. Žilo se jim dobře až do té doby, než přišla veliká bouřka a průtrže mračen, které jim zničily domeček.

Přátelé se vydali hlubokým lesem hledat nový příbytek. Cestou sbírali různé větvičky a plody, aby nezemřeli hladem a střádali si je i do zásoby.
Najednou uslyšeli volání o pomoc. Za malým keříkem se ozývalo smutné chrochtání. Bylo tam prasátko Rypáček, které se chytilo do nastražené pasti a nemohlo se dostat z okovů. Ježek i srneček mu honem běželi na pomoc. Sundali drátěná oka, ošetřili mu ránu a ještě mu dali i najíst ze svých zásob.
Prasátko jim děkovalo, a protože už dříve od ostatních zvířátek vědělo, že tihle dva nemají kde bydlet, nabídlo jim svůj domeček. Žili tam spolu šťastně a v přátelství.
Na louce pak zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Napsal/a: VERA

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist