O spadlé hvězdičce

Rubrika: Pohádky

Na nebi je hodně andělíčků a také vy, děti, máte toho svého. Ten náš se jmenoval Smolníček a hned vám řeknu proč.

Každý večer měl na nebíčku počítat hvězdičky, bylo jich tam opravdu hodně a tak počítal a počítal…, když už se skoro dopočítal přelétl mu před očima malý neposedný mráček a tak Smolníček musel začít znova. To se mu ale opravdu nechtělo, a tak přišel na to, že mu na nebi přebývá jedna malilinkatá hvězdička. „Co s ní udělám?“ dlouho nepřemýšlel a jednoduše jí zahodil. A hvězdička padala a padala, až dopadla do zámecké kuchyně.
Tam stál úplně zoufalý kuchař, protože princezna měla dnes narozeniny a on nevěděl čím by jí ozdobil dort. Už ho měl celý hotový dokonce i se svíčkami a velkými marcipánovými růžemi, ale přesto tam pořád něco chybělo.
Vtom se ozvalo -cink-, a na stole, u kterého kuchař stál, ležela spadlá, ale krásně zářivá hvězdička. „Při mé dobrotě, přicházíš jako z nebe!“ zajásal a uložil hvězdičku na dort. To vám byla krása! Princezna byla celá nadšená a hned se pustila do marcipánových růžiček. Když se ale chtěla zakousnout do hvězdičky, tak si málem vylomila svůj poslední mléčný zub. „Jů!“ vypískla, to je přece doopravdická hvězda!“ A hned si jí pověsila na zlatý řetízek, který dostala od tatínka krále na krk.

Napsal/a: Nikelka

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist