O spadlé hvězdičce

Rubrika: Pohádky

Na nebi je hodně andělíčků a také vy, děti, máte toho svého. Ten náš se jmenoval Smolníček a hned vám řeknu proč.

Každý večer měl na nebíčku počítat hvězdičky, bylo jich tam opravdu hodně a tak počítal a počítal…, když už se skoro dopočítal přelétl mu před očima malý neposedný mráček a tak Smolníček musel začít znova. To se mu ale opravdu nechtělo, a tak přišel na to, že mu na nebi přebývá jedna malilinkatá hvězdička. „Co s ní udělám?“ dlouho nepřemýšlel a jednoduše jí zahodil. A hvězdička padala a padala, až dopadla do zámecké kuchyně.
Tam stál úplně zoufalý kuchař, protože princezna měla dnes narozeniny a on nevěděl čím by jí ozdobil dort. Už ho měl celý hotový dokonce i se svíčkami a velkými marcipánovými růžemi, ale přesto tam pořád něco chybělo.
Vtom se ozvalo -cink-, a na stole, u kterého kuchař stál, ležela spadlá, ale krásně zářivá hvězdička. „Při mé dobrotě, přicházíš jako z nebe!“ zajásal a uložil hvězdičku na dort. To vám byla krása! Princezna byla celá nadšená a hned se pustila do marcipánových růžiček. Když se ale chtěla zakousnout do hvězdičky, tak si málem vylomila svůj poslední mléčný zub. „Jů!“ vypískla, to je přece doopravdická hvězda!“ A hned si jí pověsila na zlatý řetízek, který dostala od tatínka krále na krk.

Napsal/a: Nikelka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist