Zahrajte si o knihy plné štěstí, naděje, ale i bolesti

Rubrika: Volnočasové aktivity, Životní styl

Knížky dokáží být všelijaké. Jejich příběhy mnohdy stojí za zamyšlení. Někteří autoři píší i proto, se jim zdá, že si lidé moc málo váží svých úžasných životů…

To je případ i Táni Keleové -Vasilkové, která pro všechny milovníky života napsala další ze svých knih.
Ve vydavatelství Noxi vyšel další román této úspěšné slovenské spisovatelky. Ta napsala už víc jak dvacet románů a prodala přes milion výtisků. Vydavatelství Noxi vám přináší její nejnovější dílo Lék na smutek. Příběh velké ztráty a smutku, ale i znovu nalezeného smyslu života.

Život má pro každého z nás v záloze nová a nová překvapení…

lek_na_smutek_titulka3DNa Mariku, gynekoložku a porodní lékařku, se valí jedna pohroma za druhou. Manžel jí umírá na rakovinu a krátce nato ztratí i svého jediného, třiadvacetiletého syna, u něhož náhle propukla dědičná choroba jater.

Maričin život pozbyl smysl, přišla o poslání manželky i matky. Utápí se v žalu, obklopuje ji samota a naprostá beznaděj. Existuje vůbec ještě něco, co by ji mohlo vytrhnout ze zničující letargie?

Ale život má pro každého z nás v záloze nová a nová překvapení…

Ukázka z románu Lék na smutek

Ve ztichlém bytě jsou slyšet jen zvuky z ulice, která dýchá létem. Od Ferkova pohřbu uběhl měsíc. Marice se tomu ale nechce věřit, má pocit, jako by ho pochovali teprve včera. Bolí to pořád stejně. Zavrtí hlavou a promne si spánky. Ta bolest nikdy nepoleví? Ani trochu? Nedokáže si odpovědět, a to ji přivádí k šílenství. Má za to, že takhle, mučená úpornou bolestí, už dlouho nevydrží žít.

V tom zarachotí klíč v zámku, vzápětí se Jakub objeví v kuchyni.
„Ahoj, mami.“
„Ahoj, zlato. Jaký jsi měl den?“
„Ujde to.“
„Máš hlad?“
„Ani ne,“ zamumlá Jakub a v tu chvíli se v Maričine mysli spustí alarm. Doteď ho tlumila bolest, ale najednou se probudil a přinutil ji podívat se na syna lépe.
„To mi říkáš už měsíc,“ podotkne a hledí do jeho utrápené tváře. Pohubnul a pod očima má výrazné tmavé kruhy. Proč si vždycky myslela, že mládí snáší bolest líp? Byla přesvědčená, že tátova smrt Jakuba nezasáhne tak hluboce jako ji. Zjevně se mýlila.
„To je tím vedrem,“ odvětí Jakub a uhne před jejím zkoumavým pohledem. Chce ji chránit… Pocítí k synovi takový příval lásky, až se zdá, že ji udusí. „Jakube Lúhu, jseš kost a kůže!“
„No, trošku jsem zhubnul, ale neboj, brzy se to spraví.“
„Samo od sebe ne,“ bručí Marika a přejde k lednici. V půli cesty si uvědomí, že už nebyla nakupovat… no, dlouho. Otevře lednici a vidí, že je skutečně prázdná. „Objednám pizzu, co ty na to?“

O autorce:
Tána Keleová – Vasilková se narodila v Chomutově v severních Čechách, ale od svých čtyř let žije v Bratislavě. Vystudovala žurnalistiku na filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě, poté pracovala v redakcích několika časopisů. Od roku 1994 se věnuje spisovatelské činnosti na volné noze. tana_vese_autor

Žije s manželem, třemi dětmi a bobtailem Bárou střídavě na sídlišti v Děvínské Nové Vsi a v chaloupce na myjavských kopaninách.

Na svém kontě má více než dvacet úspěšných společenských románů, z nichž většina vyšla i v češtině.

Knihy Táni Keleové – Vasilkové najdete také tady.


Získat toho pravého se většině z nás zdá jako nemožný úkol, jako sen malé školačky. A přitom by to nemusel být tak obtížné, stačí vědět jak na to. Kniha Síla osudové přitažlivosti vám pomůže najít intimní sílu mezilidských vztahů, naučí vás, jak přitáhnout nové, skutečné vztahy a jak ty stávající zlepšit. Najít štěstí, vnitřní pokoj a získat toho pravého partnera, nebylo nikdy snazší!

Otevřete se formě vyšší lásky s pomocí energie přitažlivosti!

Pokud hledáte nového partnera nebo chcete zlepšit svůj současný vztah, tato kniha vám ukáže, jak milovat nejupřímnější a nejosvícenější částí svého Já.
sila_osudove_pritazlivost_titulkaKoloběh karmy způsobuje, že vztahy mezi spřízněnými dušemi bývají zatížené předvídatelnými problémy. Ale vztahy mezi ryzími partnery spočívají ve vyšší formě našeho Já, umožňují nám projevit se takoví, jací skutečně jsme. Pouze tehdy, když své ryzí Já spojíte s ryzím Já druhého člověka, vaše touha se po důvěrném svazku beze zbytku naplní.

Cyndi Daleová vás převede z bouřlivých vod vztahů mezi spřízněnými dušemi do laskavých a osvěžujících hlubin svazku mezi dvěma ryzími Já na území ryzí lásky. Najděte svého skutečného partnera nebo zažehněte plamen opravdové lásky ve svém současném vztahu. Vytvořte pocit míru a harmonie i v jiných než milostných vztazích.

Tato kniha, jež obsahuje užitečné rady a inspirující příběhy autorčiných klientů, vám poslouží jako praktický průvodce plný hluboké moudrosti a inspirace.

O autorce:

CYNDI DALEOVÁ je mezinárodně proslulá autorka, léčitelka a konzultantka. Je prezidentkou společnosti Life Systems Services, s jejíž pomocí uskutečnila více než 35 000 klientských sezení a představila své odborné kurzy v Evropě, Asii a Americe. Cyndi žije v Minneapolisu. Online se s ní můžete setkat na www.cyndidale.com.

Knihu Síla osudové přitažlivosti si můžete objednat třeba tady.
Přečtěte si i ukázku!

Buďte šťastní!

Zaujaly vás tituly, které jsme vám představili? Dáte si raději román známé slovenské autorky, nebo se spíš shlédnete ve vodách duševních? Ať se rozhodnete jakkoliv, my jsme pro vás s nakladatelstvím Noxi připravili soutěž, ve které se hraje o celé balíčky! Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž o balíčky knih běží od 16. do 29. června 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist