Trampolína – nikdy nekončící zábava nejen pro děti

Rubrika: Volnočasové aktivity

Hledáte zábavnou a bezpečnou fyzickou aktivitu, která po mnoha hodinách prosezených ve škole či u počítače bude bavit vaše děti? Pokud máte na zahradě či na terase prostor pro umístění trampolíny, máte vyhráno. Skákání na trampolíně je skvělá fyzická aktivita, která podporuje kondici, protáhne, zpevní a uvolní celé tělo a pomůže také s udržením optimální hmotnosti. Pokud zvolíte model trampolíny, který je vhodný také pro dospělé, společně s dětmi si skvělou zábavu užije nejspíš celá rodina.

Bezpečnost především

Při výběru trampolíny je klíčová bezpečnost, která je spojená s kvalitou a odolností použitých materiálů a měla by být potvrzena certifikáty. Například kvalita a bezpečnost trampolín Marimex, které patří mezi nejbezpečnější na českém trhu, je prověřena Strojírenským zkušebním ústavem a je potvrzena také certifikáty Dekra, Intertek a TÜV. Šíře stěn trubek, použitých při výrobě trampolín Marimex je 1,3-1,4 mm. Odrazná plocha ze speciálního polypropylénu je konstruována tak, aby skákání co nejméně zatěžovalo klouby. Bezpečnost zajišťuje vnitřní ochranná síť, která je nedílnou součástí trampolíny. Nosné nohy této ochranné sítě sahají až na zem a přispívají k dokonalé stabilitě trampolíny. Dalšími bezpečnostními prvky jsou schůdky s protiskluzovým povrchem a ocelová obruč držící ochrannou síť. Vaše děti budou při skákání na trampolíně Marimex v bezpečí i bez dozoru.

Vyberte si vhodnou trampolínu

Vybírejte vždy s ohledem na prostor, kam chcete trampolínu umístit. Počítejte s tím, že kolem trampolíny je nutné ponechat minimálně metr volného prostoru a je také důležité, aby prostor pro skákání nebyl omezen výškou stropu.

Trampolíny se dělí na nadzemní a zapuštěné. Nadzemní trampolíny je možné postavit na jakoukoliv pevnou rovnou plochu. Výhodou je možnost měnit jejich umístění. Zapuštěné trampolíny Marimex Premium In-ground jsou určené pro zapuštění do země, takže skákací plocha je na úrovni povrchu. Patří mezi nejbezpečnější na českém trhu. U zapuštěných trampolín je nutné pod skákací plochou vyhloubit jámu s minimální hloubkou 80 cm a vyložit ji geotextilií.

Pro výběr vhodného modelu trampolíny je důležité i to, jestli ji budou používat pouze děti, nebo i dospělí. Vhodnost trampolíny pro použití dospělými osobami určuje maximální nosnost, která je vždy uvedená v popisu jednotlivých modelů.

U Marimexu máte na výběr z několika modelů s průměrem od 183 do 427 cm. V nabídce jsou i mini trampolíny s průměrem 100 cm, určené pro malé děti. Odrazové plochy trampolín jsou z UV odolného materiálu s dlouhou životností, vyrobeného v USA, který má speciální neabrazivní povrch, aby nezpůsoboval odřeniny.

K trampolíně si můžete dokoupit praktické přídavné kapsy na odložení obuvi, klíčů nebo mobilního telefonu. Pro ochranu trampolíny v exteriéru doporučujeme použít krycí plachtu.

Ať už si vyberete kteroukoliv z trampolín Marimex, máte jistotu, že všechny modely této značky jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, splňují přísné bezpečností normy, jsou certifikovány a patří mezi nejbezpečnější a nejspolehlivější trampolíny na českém trhu.

 

 

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist