[Soutěž] Audiokniha Jak zamotat dračí příběh

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Pátý díl humorné dětské série Škyťák Šelmovská Štika III. od anglické spisovatelky Cressidy Cowell vychází jako audiokniha JAK ZAMOTAT DRAČÍ PŘÍBĚH v podání Davida Novotného.3 z vás ji i tentokrát mohou vyhrát v naší soutěži.

Zkušený interpret je rovněž hlasem oblíbené audioknižní řady s Doktorem Proktorem, jejíž třetí díl obdržel cenu Audiokniha roku 2016: Nejlepší audiokniha pro děti a mládež a čtvrtý díl cenu Bystrouška 2018.  Příběh je volným pokračováním předchozích titulů Jak zlomit dračí prokletí, Jak správně mluvit dracky, Jak se stát pirátem, Jak vycvičit draka, jenž se stal předlohou úspěšného animovaného filmu z roku 2010 i jeho pokračování Jak vycvičit draka 2 (2014), na které navazuje třetí snímek Jak vycvičit draka 3, který vstoupí do českých kin ve čtvrtek 21. února 2019.

„Škyťák je napsaný a vyprávěný tak, že se v průběhu série stává nejlepším kamarádem posluchače, který se bez něj už nedokáže obejít. Ale jak jsou příběhy Cressidy Cowell zábavné, tak je jejich audioknižní provedení prostě neodolatelné. Kdo jednou slyšel Davida Novotného mluvit dracky, hovořit za Rybinohu nebo zpívat vikinské písně, ten s nedočkavostí vyhlíží další díly. Aktuálně si lze audio sérii zpestřit i návštěvou nové filmové adaptace, ale humor, který generuje interpretace našeho vypravěče, je podle mě jedinečný, dost možná i na mezinárodní úrovni,“ prozrazuje Šárka Jančíková, redaktorka vydavatelství OneHotBook.

Novou audioknihu představila režisérka Jitka Škápíková s interpretem Davidem Novotným také v televizním pořadu Sama doma (záznam můžete zhlédnout >> ZDE).

V pátém díle svých pamětí musí Škyťák Šelmovská Štika III. odvrátit výbuch sopky na ostrově Lávolumpů, která už pěkně dlouho hřímá. Pokud vulkán exploduje, vylíhnou se z vajec hrůzní hubivci. Zabránit tomu může jen ohnikam, který je třeba vrátit do jícnu kráteru. Ale jako na potvoru ho zrovna někdo ukradl. Podaří se ho Škyťákovi najít a zachránit vikinské kmeny před strašnými šavlovitými drápy sopečných nestvůr?

Vypravěč David Novotný se po pěti audioknihách ve vikinském světě už zabydlel, neobešlo se to ovšem bez jistých úskalí.

„Audioknížky pro děti podle mě potřebují trochu jiný ,nátisk‘ než ty dospělácké, protože malí posluchači mají rádi, když každá postavička mluví trochu jinak, aby se v tom na první poslech vyznali. Ale Škyťák je přece jenom Viking mezi samými Vikingy, jsou to hromotlucká chlapiska, nechybí jeho táta, pak děda, člověk je mluví hlubším a hlubším hlasem… A pak přijde na scénu jeden drak, druhý drak, jeho děda, jeho praděda, až se tam objeví největší příšera na celém světě, a to už sahám opravdu do nejhlubších hlubin svého hlasu – načež do příběhu vstoupí netvor, který i ,toho největšího‘ sežere. Je to každopádně výzva,“ líčí David Novotný. A dodává: „Pak používáme také různá specifika a vady řeči, ale někdy už si to musíme připomenout a znovu si nahrávku pustit, jak jsme tu figuru dělali minule. Máme už zkrátka databázi hlasů, aby se v tom vyznaly nejen děti, ale i my.“

Projevy jednotlivých protagonistů vnikají ve spolupráci.

„Text si vždycky jednou pořádně přečtu, ale nedělám si do něj žádné poznámky, v interpretaci mám rád jistou čerstvost. Pak počkám, s čím přijde paní režisérka, něco napoví už sám text, nějaký nápad přinesu sám, na něčem se domluvíme, něco je mi podstrčeno a pustíme se do toho,“ shrnuje postup narátor.

Dobrodružství svérázných bojovníků doprovází v odvážném tempu původní hymnické opusy plné silných a chlapáckých melodií, korunovaných hrubě tesanými hrdinskými texty, které z plných plic a s chutí nesmírnou (a láskou vesmírnou) pějí celé chóry vousatých i ochmýřených válečníků a válečnic. Dynamické momenty střídají sametově jemné a hřejivě přítulné písně i předěly.

Jak zamotat dračí příběh

autorka: Cressida Cowell

vypravěč: David Novotný

režie: Jitka Škápíková

délka nahrávky: 4 hodiny 4 minuty

 

Soutěž o 3 audioknihy Jak zamotat dračí příběh

Sponzor soutěže: OneHotBook
Termín: 23.2.2019 - 8.3.2019

Kdo vyhrál?

H. Vopálková (234), M. Dohnalová (235), J. Zoulová (235)

Počet soutěžících: 166
Počet odeslaných tipů: 233

Správná odpověď

1. Jak dlouhá je audiokniha Jak zamotat dračí příběh?
    B) 4 hodiny a 4 minuty

3 výherci získají kód ke stažení audioknihy ve formátu mp3.

Hodně štěstí v soutěži!

Držíme palce, ať se vám při soutěžení daří. Zde je pár tipů, jak svoji šanci na výhru zvýšit:

  1. Vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip, sledujte proto e-maily s upozorněním na překonání vašich tipů. S překonaným tipem už vyhrát nemůžete.
  2. Netipujte zpočátku moc vysoko, abyste mohli sledovat, jakým tempem tipy v soutěži přibývají.
  3. Jakmile se zapojíte do soutěže, zkontrolujte svoji e-mailovou schránku, najdete v ní svůj speciální odkaz, jehož prostřednictvím můžete jednou denně svůj tip upravit. Pokud e-mail potvrzující vaši účast v soutěži nedorazí do 30 minut, prohledejte složky Hromadné (na Seznamu), nebo Promo (v Gmailu), případně Spam. Až zprávu najdete, přetáhněte si ji do doručené pošty, abyste nepropásli upozornění.
  4. Přímo zde můžete sledovat, jak dopadl váš tip při pravidelné kontrole.
  5. Podívejte se na vyhodnocené soutěže, abyste měli představu, jaké počty tipů jsou reálné.

A teď už s chutí do soutěžení 🙂

Napsal/a:

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist