Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Rubrika: Volnočasové aktivity

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše užitečné tipy, co pořídit.

Dárky pro miminka – pískátka, chrastítka nebo kolotoče nad postýlku

Pokud vybíráte dárek novorozeňátkům, podívejte se na hračky pro miminka. V úplném začátku děťátku stačí jednoduché hračky, velmi rychle ale začne vnímat ty interaktivnější, které jsou plné tónů a zvuků.

Takové hračky pomůžou s rozvojem zručnosti, myšlení i pohybových dovedností. Vedle nešlápnete s chrastítky a pískátky, hrací strojky a kolotoče nad postýlku zase miminko uklidní a snadněji usne.

Dárky pro děti od 1 roku – jednoduché interaktivní hračky

Děti v tomto období dělají velké pokroky – neustále zkoumají a objevují svět. Vedle nešlápnete s jednoduchými hračkami, které umožňují vkládat, prostrkovat nebo navlékat předměty.

Pokud chcete být originální, zvažte i tříkolku. Dětem od jednoho roku můžete pořídit tříkolku s vodicí tyčí, aby je měl rodič pod kontrolou. Existují i multifunkční modely, kde lze vodicí tyč časem odstranit, dítě se osamostatní, trénuje svoji stabilitu a rozvíjí svalstvo.

Dárky pro děti od 3 let  – dětská kuchyňka, stavebnice nebo omalovánky

Tříleté děti se pořád ptají „proč“ a mají před nástupem do školky. Potřebují proto spoustu zábavy, ale zároveň se hodně dozvědět a rozvíjet fantazii či dovednosti.

Dětská kuchyňka je pro takové malé hospodyně a kuchaře ideální. Všichni přece víme, že malé děti zbožňují hru na maminku a tatínka. U kuchyňky platí, že čím lepší vybavení, tím více prostoru má dítě pro fantazii. Zacházení s jednotlivým nádobím pomáhá rozvíjet dětskou motoriku a děti se učí vnímat domácí práce jako hru – i díky tomu se stávají zodpovědnější.

Existují kuchyňky z plastu i ze dřeva. Některé dokonce vydávají zvuky, když dítě mačká tlačítka na spotřebičích. Malí rošťáci se tak ponoří do hry a mají pocit, že jsou v opravdové kuchyni.

Vedle nešlápnete ani se stavebnicemi nebo omalovánkami či s různými samolepkami.

Napsal/a: bambino.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist