Jak zpříjemnit dětem výlety do přírody?

Rubrika: Volnočasové aktivity

912858_young_traveller_2Znáte to, děti s vámi odmítají jezdit na výlety, možná je to proto, že už jim připadají všední. Proto vám píši pár tipů, kdy se jim z výletu nebude chtít jet domů!!!1) Vemte si mapu, do které si budete společně s dětmi zapisovat zajímavá místa nebo zvířata, které jste potkali!!!

2) Udělejte dětem menší závod!! Vždy po obědě se chystáte na menší procházku??Zpříjemněte ji dětem menším závodem. Buď podle fáborek nebo jako šipkovanou a na konci závodu jim slibte nějakou odměnu např:zmrzlinový pohár nebo oplatek nebo jim doma upečte nějakou dobrou buchtu..!!
Tip:Uspořádejte hru na sovičky – doma připravte z papíru menší sovičky a do zobáčku jim dejte nějaký papírek s úkolem či otázkou, pak je v lese nebo u rybníka schováte na nějaké místo, ale aby šel vždy kousek vidět a úkolem dětí bude najít sovičku a splnit úkol…!!

3) Nic z toho nezabírá? Tak si doma předem připravte nějakou legendu či pohádku o daném místě kam se chystáte vyrazit. Děti to zaujme a připravte se, že vám po celou cestu vaší výpravy budou dávat všetečné otázky. A ptáte se jakou pohádu vymyslet? př.Jedete na skály, vymyslete, že tam žil kdysi dávno bájný drak a unesl krásnou princeznu. Jedete na zámek, vymyslete příběh o ztracené princezně, jedete k rybníku? Vymyslete příběh o vodníkovi..atd..!!

Napsal/a: smalinka

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Štěpán Kobliha není žádná bábovka

Kniha od spisovatelky Ivy Geckové Štěpán Kobliha není žádná bábovka, jež vydalo nakladatelství Grada, strhne všechny své malé čtenáře

Čtu dál →

3 tipy na pohodový nákup s dítětem

Ať to odkládáte, jak chcete, stejně se tomu úplně nevyhnete. Do obchodu s dítětem aspoň jednou za čas musíte. A

Čtu dál →

Recenze: Sourozenci – o spravedlivé výchově

Snaha o aplikování spravedlivé výchovy mezi naše potomky někdy bývá velkou zkouškou nervů, a leckdy i těžko rozlousknutelným oříškem. A právě

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Ivča a Domča
    Ivča a Domča

    My jsme místo mapy, založili Zážitkový deník, kam s prckem lepíme a kreslíme něco, co jsme zažili na výletě. Třeba jen vystřihneme kousek z pohlednice, nebo nakreslíme zvířátko atd. Vždycky, když někdo přijde na návštěvu, nebo i jen tak, prcek kolikrát listujeme sešitem a je nadšený:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist