Řešení z přírody pro suchou a citlivou pokožku (např. při atopickém ekzému)

Rubrika: Onemocnění a léčba

Jedním z nejčastějších problémů, který sužuje značnou část populace, je suchá a přecitlivělá pokožka se sklonem k atopii. Odborné prameny uvádějí výskyt atopického ekzému u 16 % dětí mladších 4 let, 10 % starších dětí a 3 % dospělých. Výskyt se stále zvyšuje v souvislosti se změnami životního stylu a prostředí, svůj podíl má i stres…

Kvalita života dětí s těžší formou atopického exému je narušena více, než kvalita života dítěte s diabetem (cukrovkou). Nejnepříjemnějším průvodním jevem je intenzivní svědění s následným škrábáním si postižených míst, čímž trpí nejen dítě, ale i celá rodina.

Pro úspěšnou léčbu je nutná úprava životosprávy, jídelníčku i domácího prostředí. Je třeba se vyhnout faktorům, které atopický ekzém vyvolaly (například některé alergeny). V léčbě se využívají volně prodejné přípravky k promazání postižené pokožky. U závažnějších případů jsou nutné kortikoidy nebo antihistaminika předepsané lékařem.

BedanV lékárnách je nyní k dispozici první dermokosmetický přípravek k péči o suchou a přecitlivělou pokožku obsahující výtažek z třezalky tečkované, který je vhodný od kojeneckého věku. Byl vyvinut vědci z Dermatologické kliniky ve Freiburgu v Německu a je vyráběn farmaceutickou společností Lichtwer Pharma Berlín, která kromě tohoto přípravku dodává na český trh i účinné léky na předpis, což znamená, že i tento přípravek splňuje vysoké nároky na jakost.

Třezalka se k léčebným účelům používá odpradávna. Působí protisvědivě, mírní zánět a potlačuje růst škodlivých bakterií. Díky moderním technologiím vznikl přípravek, jehož základem je emulze oleje ve vodě, obsahující standardizovaný extrakt z třezalky a další blahodárné složky jako allantoin, panthenol a vitamín E. Po nanesení proniká do pokožky, zamezuje jejímu vysychání a zvláčňuje ji, brání vzniku drobných prasklin, příjemně chladí a díky výtažku z třezalky brání množení bakterií, mírní zánět a ulevuje od palčivého svědění. V Německu byla provedená klinická studie u pacientů s atopickým ekzémem, která prokázala výrazně vyšší účinnost krému s extraktem z třezalky ve srovnání se samotným „promazáváním“.

Výborná snášenlivost přípravku od kojeneckého věku po dospělost byla klinicky a dermatologicky pečlivě testována. Přípravek záměrně neobsahuje barviva ani parfémy a samotný výtažek z třezalky je upraven tak, aby neobsahoval složky, které by mohly vyvolat například zvýšenou citlivost pokožky.
Je k dispozici ve formě krému pro péči o postiženou pokožku ve fázi zhoršeného stavu a ve formě pleťového mléka pro základní péči o pokožku celého těla. Obě formy přípravku se obvykle nanášejí 1x denně, v případě potřeby i častěji. Tím je zajištěn komplexní program péče o suchou a citlivou pokožku pro děti i jejich rodiče.

Název tohoto přípravku je Bedan® a je k dispozici v lékárnách.

Více informací najdete na www.bedan.cz.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Anonymní

  tenhle krém neznám, ale mému 5 letému synovi pomohla čínská medicína.Vše jsou přírodní produkty.Pokud má někdo zájem – mohu mu poslat kontakt.Stáňa – stastnana3@centrum.cz

 • Anonymní

  Bedan nám pomohl! Mou dcerku (1,5) trápila dlouho svědivá kůže na nožičkách. Koupila jsem jí na to Bedan krém a opravdu se ná to zlepšilo. Teď už jsme přešli k Bedan mléku a udržujeme kůži ve výborném stavu. Všem maminkám doporučuji.

 • Petra

  Od zítřka budete mít možnost získat nejen vzorky, ale přímo krém a pleťové mléko Bedan v soutěži Znáte kosmetiku Bedan? – podrobnější informace zveřejníme již dnes v 19:45.

 • Vasilína

  Zatím nemám s tímto přípravkem žádné zkušenosti,ale po přečtení určitě vyzkouším.Oběma mým dcerám se čas od času objeví suché flíčky,které zase za pár dnů zmizí.Myslím,že Bedan bude to pravé.

 • Vasilína

  Zatím nemám s tímto přípravkem žádné zkušenosti,ale po přečtení určitě vyzkouším.Oběma mým dcerám se čas od času objeví suché flíčky,které zase za pár dnů zmizí.Myslím,že Bedan bude to pravé.

 • Anonymní

  Četla jsem stránky http://www.bedan.cz a píše tam odnorník, že to, co reaguje na sluníčko v třezalce, bylo v Bedanu odstraněno, takže nehrozí žádná špatná reakce na slunce. Volala jsem do farmaceutické firmy, proč mi nedošel vzorek-čekají prý na nové vzorky z Německa, první dodávka byla celá rozebrána.

  Hana

 • Já si objednala vzoreček a zatím nepřišel, chtěla bych ho také odzkoušet.

 • Anonymní

  S Bedanem mám dobré zkušenosti. Laura S.

 • vzoreček jsem si také objednala-je lepší odzkoušet vzorek, než rovnou koupit celé balení a zjistit, že nevyhovuje…Proto všude pídím nejprv po vzorkách :o)

 • Pokud se pamatuji, je třezalka jednou z bylinek, po jejímž použití by se kůže neměla vystavovat sluníčku, hrozí nepěkná vyrážka.

 • Anonymní

  vzorecky si rada objednam. Dana

 • Anonymní

  Bedan jsem již vyzkoušela na sve dcerce a byla jsem spokojena. Lenka S.

 • Můžete si objednat i vzorečky přes mail, přijdou do dvou dní.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist