Řešení z přírody pro suchou a citlivou pokožku (např. při atopickém ekzému)

Rubrika: Onemocnění a léčba

Jedním z nejčastějších problémů, který sužuje značnou část populace, je suchá a přecitlivělá pokožka se sklonem k atopii. Odborné prameny uvádějí výskyt atopického ekzému u 16 % dětí mladších 4 let, 10 % starších dětí a 3 % dospělých. Výskyt se stále zvyšuje v souvislosti se změnami životního stylu a prostředí, svůj podíl má i stres…

Kvalita života dětí s těžší formou atopického exému je narušena více, než kvalita života dítěte s diabetem (cukrovkou). Nejnepříjemnějším průvodním jevem je intenzivní svědění s následným škrábáním si postižených míst, čímž trpí nejen dítě, ale i celá rodina.

Pro úspěšnou léčbu je nutná úprava životosprávy, jídelníčku i domácího prostředí. Je třeba se vyhnout faktorům, které atopický ekzém vyvolaly (například některé alergeny). V léčbě se využívají volně prodejné přípravky k promazání postižené pokožky. U závažnějších případů jsou nutné kortikoidy nebo antihistaminika předepsané lékařem.

BedanV lékárnách je nyní k dispozici první dermokosmetický přípravek k péči o suchou a přecitlivělou pokožku obsahující výtažek z třezalky tečkované, který je vhodný od kojeneckého věku. Byl vyvinut vědci z Dermatologické kliniky ve Freiburgu v Německu a je vyráběn farmaceutickou společností Lichtwer Pharma Berlín, která kromě tohoto přípravku dodává na český trh i účinné léky na předpis, což znamená, že i tento přípravek splňuje vysoké nároky na jakost.

Třezalka se k léčebným účelům používá odpradávna. Působí protisvědivě, mírní zánět a potlačuje růst škodlivých bakterií. Díky moderním technologiím vznikl přípravek, jehož základem je emulze oleje ve vodě, obsahující standardizovaný extrakt z třezalky a další blahodárné složky jako allantoin, panthenol a vitamín E. Po nanesení proniká do pokožky, zamezuje jejímu vysychání a zvláčňuje ji, brání vzniku drobných prasklin, příjemně chladí a díky výtažku z třezalky brání množení bakterií, mírní zánět a ulevuje od palčivého svědění. V Německu byla provedená klinická studie u pacientů s atopickým ekzémem, která prokázala výrazně vyšší účinnost krému s extraktem z třezalky ve srovnání se samotným „promazáváním“.

Výborná snášenlivost přípravku od kojeneckého věku po dospělost byla klinicky a dermatologicky pečlivě testována. Přípravek záměrně neobsahuje barviva ani parfémy a samotný výtažek z třezalky je upraven tak, aby neobsahoval složky, které by mohly vyvolat například zvýšenou citlivost pokožky.
Je k dispozici ve formě krému pro péči o postiženou pokožku ve fázi zhoršeného stavu a ve formě pleťového mléka pro základní péči o pokožku celého těla. Obě formy přípravku se obvykle nanášejí 1x denně, v případě potřeby i častěji. Tím je zajištěn komplexní program péče o suchou a citlivou pokožku pro děti i jejich rodiče.

Název tohoto přípravku je Bedan® a je k dispozici v lékárnách.

Více informací najdete na www.bedan.cz.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Anonymní

  tenhle krém neznám, ale mému 5 letému synovi pomohla čínská medicína.Vše jsou přírodní produkty.Pokud má někdo zájem – mohu mu poslat kontakt.Stáňa – stastnana3@centrum.cz

 • Anonymní

  Bedan nám pomohl! Mou dcerku (1,5) trápila dlouho svědivá kůže na nožičkách. Koupila jsem jí na to Bedan krém a opravdu se ná to zlepšilo. Teď už jsme přešli k Bedan mléku a udržujeme kůži ve výborném stavu. Všem maminkám doporučuji.

 • Petra Vymětalová

  Od zítřka budete mít možnost získat nejen vzorky, ale přímo krém a pleťové mléko Bedan v soutěži Znáte kosmetiku Bedan? – podrobnější informace zveřejníme již dnes v 19:45.

 • Vasilína

  Zatím nemám s tímto přípravkem žádné zkušenosti,ale po přečtení určitě vyzkouším.Oběma mým dcerám se čas od času objeví suché flíčky,které zase za pár dnů zmizí.Myslím,že Bedan bude to pravé.

 • Vasilína

  Zatím nemám s tímto přípravkem žádné zkušenosti,ale po přečtení určitě vyzkouším.Oběma mým dcerám se čas od času objeví suché flíčky,které zase za pár dnů zmizí.Myslím,že Bedan bude to pravé.

 • Anonymní

  Četla jsem stránky http://www.bedan.cz a píše tam odnorník, že to, co reaguje na sluníčko v třezalce, bylo v Bedanu odstraněno, takže nehrozí žádná špatná reakce na slunce. Volala jsem do farmaceutické firmy, proč mi nedošel vzorek-čekají prý na nové vzorky z Německa, první dodávka byla celá rozebrána.

  Hana

 • Já si objednala vzoreček a zatím nepřišel, chtěla bych ho také odzkoušet.

 • Anonymní

  S Bedanem mám dobré zkušenosti. Laura S.

 • vzoreček jsem si také objednala-je lepší odzkoušet vzorek, než rovnou koupit celé balení a zjistit, že nevyhovuje…Proto všude pídím nejprv po vzorkách :o)

 • Pokud se pamatuji, je třezalka jednou z bylinek, po jejímž použití by se kůže neměla vystavovat sluníčku, hrozí nepěkná vyrážka.

 • Anonymní

  vzorecky si rada objednam. Dana

 • Anonymní

  Bedan jsem již vyzkoušela na sve dcerce a byla jsem spokojena. Lenka S.

 • Můžete si objednat i vzorečky přes mail, přijdou do dvou dní.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist