Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Rubrika: Akce pro děti, Volnočasové aktivity

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné množství dostupné zábavy, při které se bude jen málokdo nudit. Praha nabízí spoustu kratochvílí pro děti i dospělé. My se dnes ale zaměříme na ty, které dokáží zabavit jak děti, tak i jejich rodiče.

Zoologická zahrada nikdy neomrzí

V Praze mimo jiné najdete jednu z největších zoologických zahrad v republice. Součástí je pochopitelně i rozsáhlá botanická zahrada, která dokáže nabídnout další spoustu zábavy a ponaučení. Nechybí zde opravdu vůbec nic. Projdete se přes nejznámější pásma od africké savany, přes sibiřskou tajgu až po lesy střední Evropy. A s tím si pochopitelně prohlédnete i typická zvířata pro každou z populárních oblastí.

Únikové hry v Praze pro všechny generace

Jedná se o moderní způsob zábavy, který se u nás začal šířit teprve před lety. Zvlášť únikové hry v Praze se pyšní ohromným úspěchem. Tyto únikovky spočívají v rozluštění rébusu, který vás dostane z uzamčené místnosti ven. Jde zde o zábavu, občas fyzickou aktivitu, spoustu logiky a adrenalinu. Hra je totiž na čas a vy tak máte šanci neuspět. Navíc má téměř každá úniková hra také svoje motivy. Můžete se lehce ocitnout v místnostech z hororů nebo oblíbených filmů.

Laser tag game vás dokáže i unavit!

Další výbornou možností jak se zabavit i s dětmi je laser tag game. Zkráceně se jí většinou říká laser game a nabízí možnost si užít futuristickou střílečku z pohledu první osoby. Hráči dostávají speciální obleky s čidly, zbraně s neviditelným laserem a jsou vpuštěni do herní arény.

Ta bývá většinou ve tmě a vy se pohybujete především mezi obrysy okolních objektů. Jakmile jste zasaženi, váš oblek na krátkou chvíli zhasne a zbraň se deaktivuje. Většinou po pěti až deseti vteřinách se pak zpětně aktivuje a jste ve hře. Hraje se na skóre a toho nejlepšího střelce odhalí až finální statistiky.

 

Napsal/a: Úniková hra Praha

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist