Děti na zahradě? Nezapomeňte na bezpečnost

Rubrika: Volnočasové aktivity

Zahrada je skvělé místo pro děti – tráví čas na čerstvém vzduchu, mohou si zde hrát a objevovat svět. Zároveň mohou pomáhat svým rodičům se sezónními pracemi a naučit se díky tomu, jak se správně starat o rostliny, jaký je koloběh roku a co všechno se děje v přírodě. Nezapomínejte však, že i na zahradě čekají různá nebezpečí a rizika. Máme pro váš proto pár tipů, jak můžete zlepšit bezpečí svých dětí na zahradě.

Nepůjčujte dětem ostré nářadí nebo přístroje

I na zahradě je spousta činností, během nichž nejsou potřeba nůžky nebo sekačka. Začněte s jednoduchými pracemi, jako je zametání, sbírání listů, vděčnou činností je také starání se o záhonky. Děti se tak mohou naučit starat se o rostliny a budou mít radost, až jim vyroste mrkev, kterou jste společně zaseli. Postupně můžete přidávat další činnosti, záleží však na každém dítěti a jeho rozvoji, kdy je ta správná doba.

Nezakazujte, učte!

Děti jsou koumavé a chtějí porozumět všemu kolem. Při práci na zahradě to platí stejně. Stanovte si hranici toho, k čemu děti pustíte a k čemu ne, zároveň si ale nekažte čas s dětmi zbytečným zakazováním. Snažte se, aby děti porozuměly jednotlivým pracím, učte je zacházet s různými nástroji. Pokud plánujete děti zapojovat pravidelně, můžete jim pořídit vlastní sadu zahradního náčiní pro děti, s kterou se jim bude mnohem lépe zacházet.

Nezapomeňte na pracovní oblečení

I pro ty nejmenší se vyrábí dětské montérky, díky kterým nebudou děti závidět tátovi a zároveň se v nich budou cítit pohodlně. Vy se nemusíte bát roztrhaných kalhot a děti se můžou naplno věnovat pomáhání.

Zdroj: www.brudra.cz

Napsal/a: Brudra.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Milka98

  S našimi dětmi jsme na zahradě od rána do večera. Kromě zalévání hlavně „sklízíme“, hrabeme hlavně tam, kde se nemá, každý má svůj malý záhon /záhoneček/ a každý rád pracuje na záhonu těch druhých…..

 • Marci55

  Ano, zalévání je jejich oblíbené. mají tepláky a stačí to. Mpntérky nepotřebují.

 • Anonymní

  Jj, zahrada je pro děti ráj – naše babička si navíc pořídila velike kalifornske zizaly a pestuje si je na svoje bio hnojivo, aby jsme meli uzasn a zdrave jahudky a rajcata – kdyby jste videli, jak dlouho deti vydrdi pozorovat zeminu, jestli zizalka zrovna neryje… 😀
  Vrele doporucuji – nejen ze se deti zabavi na dost dlouho, ale hnojivo se da pak pouzit treba i u rajcat, kdyz si pestujete na balkone nebo tak. 🙂
  Krasny clanek o jejich chovu je zde: http://magazin.specialnizahradnictvi.cz/chov-kalifornskych-zizal-doma-%E2%80%91-jak-na-to-a-k-cemu-pak-pouzivat-hnojivo/

 • gabulka73
  gabulka73

  ty montérky budou také nepraktické u malých dětí při čurání

 • alena5

  dětské montérky jsou sice pěkné,ale stojí více než tepláky,takže raději ať zničí tepláky

 • Dcera miluje zahradničení, momentálně denně sklízí hrášek a jahody a je šťastná. Syn bere zahradu pouze jako sportoviště.

 • Jarmuschka

  Ty moje už jsou starší a už si berou zahradnické elektrické nůžky/sekačky. Já sekám větší plochy a ony pak „dolaďují“ detaily.

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Děti hlavně rády zalévají

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist