Nej hračka

Rubrika: Volnočasové aktivity, Volný čas

Snad neexistuje dítě, které by mělo pouze jednu jedinou „nej“ hračku v průběhu celého dětství. Každé období vývoje dítěte je rozdílné a s tím se mění i jejich preference pro oblíbené hračky. Dítě tak postupně od nejrůznějších chrastítek a závěsných hraček přechází k dalším novým hračkám, které jsou úměrné jeho věku. A to až do fáze, kdy je „nej hračkou“ například nový vůz BMW, značková kabelka, či iPhone.

Děti prochází obdobími, kdy můžou být doslova fixované na plyšového Mickey Mouse a pak ze dne na den hračku opustí. Nahradí ji například mašinka Tomáš, stavebnice Lego, nebo dokonce kombinace několika „nej hraček“. Některé hračky jsou takzvanými tržními bestsellery, které jsou oblíbené u většiny dětí v určitém období jejich dětství, jako je například zmíněný Mickey Mouse ve věku okolo dvou až tří let. A na trhu je nyní dostupné nepřeberné množství hraček, které jsou obecně oblíbené mezi dětmi. A tedy i vhodným dárkem se zárukou úspěchu.

Pokud chceme dítěti koupit novou hračku, snažíme se vždy samozřejmě vybírat takovou, která mu udělá radost. Ne vždy je to však jednoduché a můžeme se setkat i s tím, že i „tržní bestseller“ nebude mít úspěch. Vlastní dítě však dobře známe a měli bychom dobře tušit, co by mu mohlo udělat radost.

Pokud ale obdarované dítě nežije v naší domácnosti, může být výběr hračky obtížnější. Nejen z hlediska výběru té správné, která se bude líbit, ale i z hlediska toho, aby ji dítě již nemělo ve své sbírce.

Mnohé dnešní děti jsou hračkami vyloženě zavaleny a lze tak říci, že z hlediska materiálního zajištění mají ideální dětství. Avšak hračka označená jako nejlepší, nejmodernější, nejkrásnější, nejdražší, či nejhezčí, to jsou jen obyčejné přívlastky. Pro každé dítě je samozřejmě NEJdůležitější to, aby bylo celkově šťastné a mělo milující rodinu. Celkový pocit štěstí a lásky totiž žádná nej hračka nenahradí.

Pozn. red.: Příspěvek byl zařazen do Jarní soutěže o poukázku v hodnotě 500 Kč. Do 21. 5. 2017 se do ní můžete zapojit i vy.

Napsal/a: Pavla E.

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist