Tip na výlet: Hopsárium – Mnohem víc než hopsání

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Vydejte se s námi do světa rodinné zábavy, zaparkujte auto na bezplatném dostatečně velkém parkovišti a už teď si vaše ratolest může vybírat. Po schodech nebo výtahem? Za prosklenými dveřmi a za recepcí s turnikety se skrývá místo plné her a dobrodružství. Svět rodinné zábavy – to je Hopsárium.

Kdo se nechce zdržovat manipulací se zamykatelnými skříňkami, může využít k povinnému odložení obuvi poličku. Tato polička není ale zajištěná a používáte ji na vlastní riziko. Abyste se cítili jako vážená návštěva, můžete si zapůjčit přezůvky různých velikostí a barev, ale na většinu atrakcí se stejně chodí jen v ponožkách.

U recepce můžete zakoupit hopnáramky, které svým držitelům poskytují řadu výhod, trička, ponožky či jiné hop-suvenýry a také doporučujeme nabít si kartu, kterou se poté platí v místním bistru. Ale kdo by myslel hned na jídlo hned při příchodu, hurá na atrakce.

Jako první láká nafukovací žralok. Není to jen obyčejná trampolína, vlezte mu do otevřené tlamy, pořádně ji prozkoumejte a těšte se. V intervalu několika minut žralok dolní čelist zvedá, jako byste jeli výtahem, tlama se zavírá a z návštěvníků je rázem potrava. Vzápětí opustíte žraločí útroby po skluzavce pod ocasní ploutví, nebo se držíte zubů a výtahem zase jedete dolů. Žádný nudný tunel, ale originální zážitek.

Další čeká na nafukovací pirátské lodi. Ta se kýve, jako by opravdu kolem řádila bouřka a vlnobití, navíc na palubě jsou ukryti divocí piráti, jen se jich dotknete, okamžitě vás napadnou a vy se musíte bránit. Nebo utéct na korálový útes (dětská lezecká stěna s roztomilými motivy mořských živočichů) či do města, kde vládne čilý dopravní ruch. Dopravní hřiště se značkami, semafory i čerpací stanicí je vybaveno množstvím nejrůznějších šlapacích či odrážecích vozítek určených dětem i dospělým. Dejte si závod se svými kolegy nebo ratolestmi, a hlavně nezapomeňte před přechodem přibrzdit.

Když si do sytosti zajezdíte, čeká na vás sjezdovka. Užijte si jízdu po svahu na nafukovacím kruhu, takový snowtubing, u kterého nehrozí ani omrzliny ani promáčení od sněhu. Rozhodně nezůstanete jen u jedné zkušební jízdy, i kdyby vám bylo 50. Neodoláte ani světu maxitrampolín, kde se bez ohledu na věk návštěvníci pokoušejí o nejvyšší skok či salto s nejoriginálnějšími akrobatickými prvky.

A to ještě není zdaleka všechno! Osmimetrová prolézací věž otestuje nejen vaši odvahu, šikovnost, ale také váš orientační smysl. Přelézejte překážky, vyhýbejte se zavěšeným koulím, které rozhoupal někdo před vámi, balancujte na úzké kládě, překonejte průchod houpací sítí, zdolávejte patro po patru po lezecké stěně, atypických schodech nebo po kluzkých válcích.

Na toho, kdo úspěšně zdolá všechny nástrahy bludiště, čeká odměna v podobě dvou maxiskluzavek. Jízdu po nich si užívají i dospěláci. Dolů se však ještě můžete dostat po lezecké stěně nebo válcích, které končí v aréně naplněné až po kolena tolik oblíbenými plastovými míčky přímo vybízejícími k bitvě či potápění.

Pro nebojácné je připravena také skluzavka, která padá dolů téměř kolmo, s dopadem na pérovací nafouknutou plochu. V přízemí prolézací věže čekají děla a velké množství molitanových „nábojů“, stačí zamířit a trénovat tak dlouho, dokud se nezasáhnete terč nebo kamaráda.

Hopsárium je místo pro všechny věkové kategorie.

I naši nejmenší zde mají své teritorium, tzv. batolecí farmu, kde jsou domečky, velké plastové kostky, houpací koníčci a mnoho dalších věcí, které je nutno prozkoumat.

K dispozici je návštěvníkům také multifunkční hrací plocha pro míčové hry, sedací vaky zvoucí k lenošení, masážní křesla (5 Kč na 2 minuty), stolní fotbálek, malovací koutek či několik dřevěných vkládaček a provlékaček, jež rozvíjí jemnou motoriku.

Při nekonečné dávce aktivit a zábavy je potřeba se posilnit.

Přinášet vlastní jídlo a pití není dovoleno, a navíc by to bylo naprosto zbytečné. Místní bistro nabízí různé druhy pizzy (99,-), párek v rohlíku (20,-), hranolky, přesnídávky, jogurty, ovoce, bezlepkové křupky, nanuky či výborné zákusky ke kávě nebo čaji. Ve vybraných dnech se dokonce nabízí polévka a hlavní jídlo dle denní nabídky. K dodržování pitného režimu se díky zdejší výborné hopsšťávě (litr za 59,-) nebudete muset nutit.

Nechce se vám sedět na obyčejné židli? Rozvalte se do pohodlných měkkých křesílek. Máte už dost pohybu a utišili jste i hlad? Neodcházejte od nás, díky rychlému bezplatnému wifi-připojení vyřídíte maily nebo si přečtete noviny. K nutné výbavě zábavního parku patří čisté toalety i s nočníky, samozřejmostí je i přebalovací místnost pro miminka.

Hopsárium se nabízí jako ideální výletní cíl pro rodiče s dětmi.

Zdejší prostory a vybavení mohou využívat i školy, školky (třeba i pro dopravní výchovu), firmy pro pořádání firemních večírků či teambuildingových akcí nebo pořádání narozeninových oslav. Stává se dějištěm různých soutěží, je zde pořádána Noc v Hopsáriu nebo příměstský tábor. Dokonce si můžete objednat mobilní nafukovací dráhu a šlapací  závoďáky na svoji vlastní akci.

Vyzkoušeli jsme svět rodinné zábavy v Českých Budějovicích, ale předpokládáme, že stejně úžasné jsou i pobočky v Lipně nad Vltavou a Děčíně.

O Hopsáriu                                           

Když byla naše holčička ještě menší než je teď, vystačila si s kostkami na koberci. Postupně kostky přestaly bavit nás i Karolínku a začali jsme se poohlížet po větší legraci. Zjistili jsme, že v některých městech fungují velké prostory pod střechou pro hraní dětí i dospělých. Tam se nám líbilo.

Rozhodli jsme se postavit si něco podobného u nás, abychom nemuseli jezdit tak daleko.

Otevírací dobu, ceník, e-shop, fotografie, kontakty a mnoho dalších informací a novinek naleznete na www.hopsarium.cz

 

Napsal/a: Milhauzice

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist