Zapomeňte na Jacka Sparrowa. Je tady Hilary!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Já chci být princeznou, já tanečnicí, já zase hasičem, policajtem nebo popelářem. A já se stanu… Každé dítě má své vysněné povolání a Hilary se chce stát pirátkou, jenomže je holka, a tak jí Téměř ctihodná liga pirátů odmítne a místo toho musí do dívčího penzionátu.

Chcete vědět co se bude dít? Pak si nenechte ujít dobrodružnou knížku s názvem Téměř ctihodná liga pirátů: Poklad Čarodějky ze severu. Autorkou je Caroline Carlsonová a vydalo ji nakladatelství Host.

Myslíte se, že se holky musí věnovat výuce dobrých mravů v Penzionátu slečny liga_piratu_titulkaPimmové? Tak s tímhle souhlasí piráti z TCLP (Téměř ctihodná liga pirátů), a proto odmítnou vzít Hilary mezi sebe. Co si ale budeme povídat, hlavním důvodem je to, že je Hilary holka. Hilary je naštěstí velice tvrdohlavá a odhodlaná stát se pirátkou za každou cenu.

Z penzionátu se jí podaří utéct a nechá se najmout pirátem Jamesem, zvaným Postrach Jižních teritorií. Musí pro něj najít magický poklad.

Má to ovšem jeden háček. Zatím se to nikomu nepovedlo. Bude mít Halary, Chrlič (její kouzelný kamenný dráček), pirát Jasper, Charlie, slečna Greysonová (guvernantka) a Oliver větší štěstí? Můžu prozradit pouze toto, pojďte sem, ať vám to můžu pošeptat. Mezi posádkou je zrádce. Poklad chce získat také admirál James Westfield, Hilarynin otec a do všeho se ještě zaplete slečna Pimmová a dívky z penzionátu.

Držíte se právě za hlavu a říkáte si „Co to má být?“ Nebojte se, všechno se včas dozvíte, stačí se jenom pohodlně usadit, začíst se do knížky a spolu s Hilary vyplout za dobrodružstvím.

Poklad Čarodějky ze severu je velice napínavé čtení pro dívky

Hlavní postavu, Hilary, si rychle oblíbíte. A to i přesto, že je tvrdohlavá a rodiče neposlouchá, i tak jí budete mít rádi.

Publikace je skvělým čtením nejenom pro fanoušky Řady nešťastných příhod Lemonyho Snicketa nebo Tajemného bratrstva pana Benedikta Trentona Leea Stewarta, ale pro všechny, kteří chtějí zažít dobrodružství.

TCLP nabízí dobrodružství, napětí, úžasné postavy, i ty kouzelné jako je Chrlič, kterého kdysi vytvořila čarodějka ze severu. Chrlič miluje romantické příběhy a má rád, když ho někdo drbe za ušima. Myslíte si, že to nejde dohromady s piráctvím? Pak věřte, že ani zde není vše tak, jak se na první pohled může zdát. Kdo je padouch a kdo hrdina? Tohle překvapivé rozuzlení si opravdu nenechejte ujít.

Rada na závěr?

Pohodlně se usaďte a vydejte se s Chrličem, Hilary a celou posádkou, na napínavé dobrodružství, u kterého se nudit opravdu nebudete.

Jako bonus můžete ke knížce dostat také titul udělený komisí lotrů a bídáků z Téměř ctihodné ligy pirátů a sami se tak stanete PIRÁTEM se všemi právy, poctami a výsadami.

piratsky_diplom

Více o knížce Téměř ctihodná liga pirátů – Poklad čarodějky ze severu najdete tady.

Přečtěte si také:

Rozhovor s autorkou knihy a názor dětské čtenářky na knihu

Nevynechejte!

Sponzorovaná diskuze k Pirátskému dni na VD
Fotosoutěž k pirátskému tématu a pirátské fotoalbum
Pirátské aukce na VD
Pirátský den na VD – co vás čeká

 

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist