Pirátský den na VD!

Rubrika: Co, kde a jak na VD

A máme tady další oslavu! Tentokrát budeme slavit tak trochu netradiční den. Dnes, 19. září, je totiž Den, kdy mluvíme piráti! No, to mi teda zatřes trámem!

Ne, kdepak, není to legrace. Takový den se opravdu slaví. A pokud vás zajímá, kde a kdy se tento významný, oficiální den začal slavit, počkejte si na jeden z dalších článků, kde vás o historii tohoto svátku budeme informovat.

Nezapomeneme ani na pirátskou mluvu. Bez toho si na piráty dneska hrát skutečně nemůžeme!

0Téma pirátů nabízí nepřeberné množství všechmožných aktivit. My jsme pro vás některé vybrali, a tak se můžete těšit na pirátské tvoření s dětmi, malování apod.
A když už slavíme pirátský den, musíme přece vypadat také jako piráti! Nabídneme vám tip na to, jak se namalovat a vyšperkovat právě jako pirát.

Bamiska si pro vás připravila úžasnou stolní hru, ve které půjde doslova o poklad! Nezapomeňte se podívat a zahrát si ji s dětmi!

A až si budete hrát, nezapomeňte vložit fotku z hraní do pirátského fotoalba!

Foťte a soutěžte s piráty!

Věřím tomu, že v každém rodinném albu se najde nějaká fotka dítěte oblečeného jako pirát. Alespoň tedy u těch klučičích. Máme pro vás připravené pirátské fotoalbum a těšíme se na vaše fotografie! A nemusíte zůstat jen u obleků a kostýmů. Znáte recept na pirátské dobroty? Přihoďte nějakou fotografii! Namalovali vaše děti obrázek na pirátské téma? Pochlubte se ostatním a přidejte ji do fotoalba!

Vaše fotografie vložené do fotoalba Pirátský den na VD postupují do soutěže, ve které můžete vyhrát krásnou knížku pro vaše děti! Kniha Pro piráty je plná her a nápadů, vystřihovánek, samolepek, papírů s potiskem a srandovních ilustrací pro pravé a neohrožené piráty.

pro_piraty_titulkapro_piraty_ukazka1

Podrobnosti k fotosoutěži najdete v diskuzi Fotosoutěž: Pirátský den na VD.

Jack Sparrow je pojem nejen mezi milovníky filmového plátna. Jenže, co když se najde někdo, kdo chce jeho roli převzít? Znáte Hilary? Pokud ne, pak si počkejte na jeden z dalších článků, ve kterém vám Nuninka představí novou pirátku!

A na téma pirátů si samozřejmě budeme také povídat. Založena je sponzorovaná diskuze, do které můžete psát cokoliv, co vás k tématu pirátů napadne. Navíc – podzim je ve znamení maškarních bálů. Budou vaše děti převlečené za piráty? Poradíte, jak vyrobit kostým piráta? Poradíte ostatním? Znáte tipy na výlety, kde je téma pirátství v hlavní roli? Podělte se s ostatními!Poklady_sveta_titulka

Tři z vás si jako vzpomínku na dnešní Pirátský den na VD odnesou publikaci  Poklady světa, kterou věnovalo k dnešnímu Pirátskému dni nakladatelství Mladá fronta. Děti v ní najdou nejen informace o pirátech a pokladech, ale i interaktivní mapy a legendy.

Možnost ji vyhrát máte právě ve sponzorované diskuzi, kam se soutěžně můžete zapojit do 21. září (včetně).

Pirátské aukce na VD!

A je tady úplná novinka v oslavách zajímavých dnů na VD! Během těchto oslav si můžete vydražit i knížky s pirátskou tématikou! Neváhejte a nakoukněte do aukcí!

Těšíme se na vaše příspěvky, komentáře a fotečky k Pirátskému dni na VD. Doufáme, že od vás neobdržíme černou známku a nebudeme se muset projít po prkně:-)

Ať žijí piráti! Jo-ho-ho!

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist