Ukázka: Hrdinové z Dračí ulice – Noční vetřelec

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Tři děti, jeden drak a spousta dobrodružství! nejen to na vás čeká ve zbrusu nové knížce určené pro mladé čtenáře. Pojďte nahlédnout na kratší ukázku!

Hrdinové z Dračí ulice

v_hrdinove_z_draci_ulice_nocni_vetrelec_titulkaV Bondingoru, hlavním městě království Mintaria, bydlí pospolu elfové, lidé, trpaslíci a příslušníci dalších rozličných národů.

Už tak neklidné město začnou děsit útoky záhadné noční příšery, která přepadává obchody a skladiště s jídlem a sežere všechno, na co přijde. Nechává za sebou jen rozbořené domy a nepořádek.

Nebojácná trojka, kamarádi Tomrin, Hanissa a Sando vymyslí ve svém úkrytu v Dračí ulici dokonalý plán. Pod rouškou tmy a vybaveni kouzelnými pomůckami se vydávají po stopách netvora, odhodláni nočního žrouta vypátrat a polapit.


Tři limonády v Gumpově příboji

Až dodnes si Tomrin myslel, že se v Přístavní čtvrti docela vyzná. Ale to se tedy spletl. Uvědomil si to ve chvíli, kdy společně s  Hanissou následovali Sanda skrz nespočet úzkých uliček a dvorků. Na Sandovy znalosti těchto míst ani v  nejmenším neměl – a  pozoruhodná byla i  rychlost a vytrvalost toho chlapce v záplatovaných kalhotách.

Koutkem oka Tomrin zahlédl, že jim Hanissa sotva stačí. Potichu ztěžka oddechovala a  zrudly jí tváře. Ale očividně byla příliš hrdá, než aby je poprosila, aby trochu zpomalili.

„Počkej, Sando!“ zavolal tedy místo ní.

Chlapec se okamžitě zastavil.

„Běžím moc rychle?“ zeptal se s  úsměvem. Odhrnul si  čela pramen dlouhých vlasů a vrátil se k nim. „Omlouvám se. Většinou se tu totiž pohybuju sám.“

A  nejspíš při tom neustále utíkáš před nějakými pro ná sledovateli, které potřebuješ v téhle změti uliček setřást, pomyslel si Tomrin.

Není divu, že jsi tak čilý.

Nevěděl, co si má o  Sandovi myslet. Na  jedné straně se projevil jako nebojácný rytíř, ale kdo ví… Je jasné, že je tu doma, je to dítě ulice. A patří přesně mezi ty, před kterými Tomrina vždycky varoval jeho otec.

„Děti ulice kradou,“ říkával mu. „Když můžou získat nějakou výhodu, lžou a podvádějí. Možná ti jejich život přijde mnohem dobrodružnější než ten tvůj. Ale jestli se někdy chceš stát rytířem, měj se před nimi na pozoru!“

Tomrin svého otce sice často poslechl, ale kolik dětí ulice Ronan z  Wiesensteinu ve  svém životě asi tak poznal? Nejspíš žádné. K lidně je však soudí.

Tomrin si tiše povzdechl. Tak jako tak by se veliteli městské gardy pranic nezamlouvalo, kdyby viděl, s kým se jeho jediný syn právě potuluje. Naštěstí o tom neví.

„Už tam budeme,“ pokračoval Sando. „Nálevna mého strýce…“

„Počkej,“ vpadla mu do řeči Hanissa. Už se jí dýchalo mnohem lépe. „Nálevna? Tvůj strýček provozuje přístavní krčmu?“ Znělo to nedůvěřivě.


Chystá se:

Hrdinové z Dračí ulice – Duchové z hlubinv_hrdinove_z_draci_ulice_duchove_z_hlubin_titulka

V bondingorských Zakázaných kopcích zmizí během zkoušky odvahy mladý trpaslík Bortha. Povídá se, že se v této opuštěné čtvrti údajně potulují duchové. Bojí se jich dokonce i dospělí!
Nerozluční kamarádi Sando, Tomrin, Hanissa a jejich dračí kamarád Fleck však mají odvahy dost, a tak se vydají po Borthovi pátrat na vlastní pěst. V temných podzemních štolách pod městem přijdou na stopu děsivému tajemství a také na to, proč se mladý trpaslík nevrátil.

Vyjde 7. 4. 2015!

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist